Staň se campleaderem mezinárodního workcampu v ČR
Baví tě mezinárodní dobrovolnictví, vedení lidí, posouvání vlastních hranic a procvičování angličtiny a lákalo by tě pomoct zajímavé neziskovce v ČR v její práci?
Krajské kolo SOČ
Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy ve spolupráci s MŠMT a Národním institutem pro další vzdělávání pořádají v pondělí 23. dubna od 9 hodin krajské kolo již 40. ročníku SOČ – Středoškolské odborné činnosti.
Waldcamp 2018
Hledáme čtyři děti, které by se chtěly zúčastnit oblíbené akce s názvem „Waldcamp“, která se koná každý rok v červnu u Frankfurtu nad Ohří a je setkáním německo-polsko-českých dětí a mládeže (víkendový mezinárodní tábor).
Evropský den informací pro mládež
Každoročně 17.dubna slavíme Evropský den informací pro mládež (EDI). Hlavním cílem tohoto dne je zvýšit povědomí mládeže o Informačních centrech pro mládež (ICM) a jejich službách.
Cena Gratias Tibi
Cena Gratias Tibi (=Děkuji Tobě) byla poprvé udělována v roce 2014. Oceňuje mladé lidi, kterým není svět kolem nás lhostejný a snaží se ho nejrůznějšími aktivitami obohatit. V poslední době o sobě mladí lidé dávají stále více vědět a objevuje se celá řada projektů a iniciativ, za kterými stojí právě oni. Chceme jim dát najevo, že se společnost zajímá o to, co dělají a váží si jich za to.
Starej se o svý kolo
Ve středu 25. dubna od 17 hodin proběhne ve dvoře Karlínského Spektra DDM hl. m. Prahy akce Informačního centra mládeže: Starej se o svý kolo.
Malé řečniště
Mluvit před lidmi, vyjádřit se, formulovat myšlenky, zaujmout... Jednodenní workshop projevu pro žáky 7.–9. tříd dopadl výborně, můžeme se těšit na další. Termíny budou vždy s předstihem zveřejněny na stránkách www.icmpraha.cz
Veřejná knihovna
Po akci Koloběh knih, která proběhla v prostorách ICM Praha 21. března, zůstala v provozu v loby ICM v Karlínském Spektru veřejná knihovna.
Kariérní poradenství jinak
ICM Kladno nabízí originální pojetí kariérního poradenství. Snaží se informovat mládež o vysokých školách z první ruky od studentů, kteří sami na danou školu a obor chodí.
Mezinárodní den svobody tisku
U příležitosti blížícího se Mezinárodního dne svobody tisku (3. 5.) vám chceme nabídnout několik článků k zamyšlení.
Centrum podpory nadání představuje nový web
Centrum podpory nadání nabízí systém práce s nadanými dětmi - cílenou, dlouhodobou podporu studentům, rodičům i pedagogům. Díky tvůrčímu a všestrannému prostředí středisek DDM hl. m. Prahy může díky CPN zájmová činnost získat rozsah celoživotního vzdělávání. www.podporanadani.cz
Mozaika vzpomínek
Ve čtvrtek 5. dubna proběhlo v projektu Mozaika vzpomínek, který vznikl v našem ICM, pilotní setkání pamětníků a dětí na ZŠ náměstí Svobody.
"Jdi za svým snem"
"Jdi za svým snem" je nový projekt, který pomůže nastartovat kariéru. Pražská nákupní centra Chodov a Černý Most v letošním roce realizují projekt nesoucí název „Jdi za svým snem“.
Britská ambasáda v Praze nabízí placenou stáž
Zajímáš se o mezinárodní vztahy a diplomacii? Baví Tě práce s médii a sociálními sítěmi? Dokážeš organizovat velké akce? Přihlaš se na placenou stáž Foreign and Commonwealth Office! Získej cenné zkušenosti na britské ambasádě v Praze!
Kniha - Odposlechnuto v Praze
Co je to Hithit? Hithit propojuje kreativní lidi s těmi, kteří je chtějí podpořit. Plní sny umělcům, kreativcům, designérům, vývojářům, géniům. Plní je i vám. Je to nová, inspirativní forma propojení obchodníků s klienty. Obě strany navážou jedinečnou spolupráci.
Knihu za knihu
U příležitosti blížícího se Měsíce knihy jsme připravili velkou výměnu knih. Velké množství knih, které jste přinesli mezi 12. a 21. březnem do recepci Karlínského Spektra DDM hl. m. Prahy, jsme dali do koloběhu. Ve středu 21. března proběhlo od 15.30 do 17.30 příjemné odpoledne s knížkami, hudbou a čtením.
Czech Nature Photo 2018
Historicky druhý, oficiálně první, plnohodnotný ročník soutěže Czech Nature Photo uspořádá výstavu oceněných a vybraných soutěžních fotografií. V minulém roce se výstava soutěžního ročníku 2017 těšila obrovskému zájmu veřejnosti a podobně zajímavou výstavu můžeme očekávat také v roce letošním.
Prevence šikany - přednáška
V úterý 27. února proběhla v DDM hl. m. Prahy velmi zajímavá přednáška Zdeňka Martínka Prevence šikany. Pokud byste se chtěli o tomto tématu dozvědět více, doporučujeme jeho knihu: Agresivita a kriminalita školní mládeže.
NICM vydalo nové publikace
Národní informační centrum pro mládež vydalo nové průvodce týkající se studia v zahraničí, práce v zahraničí a dobrovolnictví. Na několika stránkách se zde můžete dočíst o možnostech vycestování do atraktivních zemí, letních školách...
Podívejte se v létě na Island
Chtěli jste se vždycky podívat na Island? Teď máte příležitost s EDS. Krásná příroda, gejzíry, jezera. Opravdu mimořádná příležitost poznat neobvyklou a mimořádně zajímavou zemi díky projektu Evropské dobrovolné služby.
Konference vzdělávání pro budoucnost
V termínu 2.-3. března proběhla na ČVUT Konference vzdělávání pro budoucnost. Na akci, kterou pořádala Menza probíhalo mezi velkým množstvím přednášek a seminářů...
Veletrh Neziskovek - NGO Market 2018
19. veletrh neziskových organizací, NGO Market 2018, se uskuteční ve středu 11. dubna 2018 ve Foru Karlín v Praze. Vstup na veletrh je pro návštěvníky tradičně zdarma. Návštěvníkům se představí neziskové organizace aktivní v sociální oblasti, vzdělávání, dobrovolnictví, oblasti lidských práv, environmentální problematice nebo jiných oblastech.
"Jak psát SOČ a zásady obhajoby práce"
Dne 21. listopadu se v Karlínském Spektru konal seminář pro žáky a pedagogy středních škol: "Jak psát SOČ a zásady obhajoby práce". Lektorka PhDr. Lenka Morávková Krejčová, PhD. seznámila účastníky s důležitými informacemi potřebnými ke zpracování práce na vybrané téma.
Mezinárodní aktivity
Pořádáme a nabízíme účast na mezinárodních projektech pro mladé lidi ve věku od 13 do 30 let. Projekty realizujeme ve spolupráci s našimi zahraničními partnery. Financování je zajištěno evropským programem Erasmus+: Mládež. Díky tomu je účast finančně dostupná všem mladým lidem.
Simona
Rozhovor se Simonou Taseva, dobrovolnicí na Stanici přírodovědců.

Kontaktní formulář
Informační centrum pro mládež DDM hl. m. Prahy

Karlínské nám. 7
186 00  Praha 8
222 333 848

Spojení

metro B/C – Florenc, B – Křižíkova tram 3, 8, 10, 14, 16, 24, 25, 52 zast. Karlínské náměstí

velká žlutá budova přímo za kostelem na Karlínském náměstí