Karlínské Spektrum

Kurzy šití praskají ve švech – NOVÁ MÍSTA

Nenaučili jste se doma šít? Jsou pro vás jehly jen nutným pomocníkem při vyndavání třísek z prstu a zauzlovaná nit je pro vás noční můrou?
V Karlínském Spektru myslíme na ty, kteří by rádi začali šít – pro sebe, své děti, známé nebo jen tak pro radost.

Kurz šití vás provede základy se šicím strojem: seznámíte se se šicím strojem a jeho nastavením a již nebudete mít strach z toho, že se vám zauzluje nit. Ušijete si jednoduché věci, jako je například povlak na polštář s aplikací, zástěru na vaření, kabelku nebo třeba kravatu pro muže. Až budete cítit, že už stroj neovládá vás ale vy jej, pustíme se do šití konfekce. Tomu však bude předcházet měření konfekčních velikostí, tvorba střihu a výlet do obchodu s látkami, o kterých vám řekneme vše, co je nutné vědět při výběru vhodného materiálu.

Kurzy šití v Karlínském Spektru nabízíme druhým rokem (v DDM HMP již výrazně déle) a pro další zájemce otevíráme od druhého pololetí nový kurz pro začátečníky. Páteční odpoledne je pro šití jako ušité! Na kurz se můžete přihlásit z detailu kroužku.

Letní sochařská dílna
Ytong – materiál nejen stavební.
Již od roku 2014 probíhá během každého léta sochařská dílna pod vedením Dany Kostkové několikadenní dílna, jejímž výsledkem jsou obdivuhodné sochařské kusy.
Klamovka dokořán!
Co to znamená? Že v termínu 17.–27. 9. můžete navštívit Klub Klamovka a nahlédnout "pod pokličku" jakéhokoliv kroužku. Pokud to zaměření a kapacita kroužku dovolí, můžete se aktivně zúčastnit navštívené lekce. Vstup je zdarma.
Velikonoční dílny
Příprava na Velikonoce začíná ve Spektru. Děti i rodiče mají možnost absolvovat několik dílen s motivem Velikonoc. Nedílnou součástí je pletení pomlázek i zdobení kraslic. Každý rok přichází pedagogové Karlínského Spektra s novou technikou, kterou rádi návštěvníky naučí.
Adventní dílny v Karlínském Spektru
Zveme vás, rodinu i přátele na kreativní nedělní předadventní odpoledne. Přijďte si něco pěkného vytvořit a načerpat atmosféru svátku, na který se těšíme celý rok.
Budete si moci vyrobit adventní věnec na stůl a další vánoční dekorace či radůstky, kterými budete moci někoho pod stromečkem podarovat.
Bodový program
Bodový program je založen na principu sbírání bodů za využívané volnočasové a zájmové aktivity v DDM hl. m. Prahy. Jeho čerpání podporuje účastníky v dalších volnočasových aktivitách, pobytových akcích a příměstských táborech DDM hl. m. Prahy. Body lze čerpat též za reklamní předměty podporující zdravý životní styl, bezpečnost a rozvoj osobnosti.
Prosincové akce Karlínského Spektra
I v prosinci se můžete těšit na několik akcí, kterými si zpříjemníte čekání na Vánoce.
Těšit se můžete na návštěvu Mikuláše, Vánoční koncert, další setkání Desky – klubu deskových her a Vánoční Roztančené Spektrum.
Přehled výstav
Výstavní prostor Stanice techniků již hostil hodně přes sto výstav a díky skupinovým výstavám představil také několik stovek autorů. Pro mnoho z nich byla tato nevelká galerie první příležitostí představit svá díla. Své fotografie zde prezentovali, ve svých počátcích, někteří dnes již renomovaní fotografové.