Klub Klamovka
Hádej, koho jsem dnes potkal na Klamovce?
Každý týden se na Klamovce potkáte se spoustou lidí, ať už rodičů, dětí, lektorů, zaměstnanců či bývalých členů zájmových útvarů. Napadlo vás někdy, kdo vlastně jsou ti lidé? Respektive napadlo vás někdy, že možná potkáváte významné osobnosti, mistry ve svém oboru, kteří pod maskou všedního dne působí jako zcela obyčejní lidé?
Kompletní nabídka
Máte pocit, že se naše nabídka zmenšila? Že nabízíme méně akcí a aktivit pro děti, mládež i dospělé? Nenašli jste vaši oblíbenou akci a máte strach, že už ji nepořádáme? Nebojte se, není to tak. Je to právě naopak! Akcí, kroužků, táborů nabízíme čím dál tím víc, a proto jsme se rozhodli nabídku aktivit na webových stránkách pro vás více rozčlenit. Stačí jen dál pozorně číst a vše se dozvíte.
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny letos začínají v sobotu 23. 12. 2017 a trvají až do úterý 2. 1. 2018. Kroužky na Klamovce tedy probíhají i v týdnu 18.-22.12. a po prázdninách pak pokračujeme od středy 3. 1. 2018. Přejeme vám všem krásné a klidné Vánoce a vše nejlepší do nového roku!
Klamné zdání
V cyklu článků Hádej, koho jsem dnes potkal na Klamovce? jsme se rozhodli Vám představit zajímavé osobnosti, které na Klamovce můžete potkat. Tentokrát bychom Vám rádi představili akademického sochaře Pavla Míku. Na Klamovce vede Taoistická cvičení a svým klidem pozitivně působí na všechny okolo. Zajímává Vás, jak se k nám dostal? A co s ním máme společného? Jeho následující vlastní slova Vám to krásně objasní.
O kytaře z chalupy
„Ta kytara, co je na chalupě, ti bude stačit. Hrála na ni už babička, a pak jsem to zkoušel já. Je to tak už dvacet let…španělka i struny jsou jako nové. Počkej, jak budou všichni čubrnět!“ Právě jste se rozhodli, že nástroj – veterán – bude pro začínajícího kytaristu to nejlepší.
Smíchovská strašidla se smějí
V článku Straší, straší na Klamovce naší jsme vám představili naše osobní strašidlo, se kterým v klidu a míru žijeme již spoustu let. A jak jsme slíbili, nezůstane jen u jednoho strašidla. Veděli jste například, že i název celé oblasti Smíchov je odvozen od duchů a strašidel? Nevěděli? V tom případě se pohodlně usaďte a čtěte.
Jak vybrat kytaru?
Nevíte si rady s výběrem kytary pro začátečníka? Základní otázkou při výběru nástroje je, jaký styl, žánr bude kytarista hrát. Dalším kritériem je pak jeho věk a velikost, resp. velikost rukou. Kytary se podle stylu hry dělí na klasické (tzv. španělské) a akustické (westernové).
Mami, chci být muzikantem
Možná se právě u vás doma ozvala věta: „Já bych chtěl hrát na klavír!“ (rozuměj na kytaru, flétnu, housle). K prohlášení jste mohli přistoupit různě. Postiženi náhlou hluchotou jste nápad potomka ignorovali s tím, že si do konce týdne najde jinou zálibu. Nebo jste v návalu nadšení hned objednali klavírní křídlo do panelákového 2+kk. Vždyť talent pětiletého budoucího virtuóza musíte podporovat, ať to stojí, co to stojí.
Straší, straší na Klamovce naší
Snad každý, kdo byl někdy na Klamovce, to zažil. Při scházení točitého schodiště vás najednou přepadne zvláštní pocit, nevysvětlitelná obava či mravenčení v zádech. A důvod? Nikde žádný. Někdo nad tím mávne rukou, někdo to přičte své špatné náladě či nepříjemným schodům vedoucím do tmy a někdo si řekne, že starý dům má svou starou atmosféru a spoustu zapomenutých příběhů, které se nám tak připomínají.
Bodový program
Nový benefitní systém pro všechny, kteří se přihlásí na naše zájmové aktivity prostřednictvím webového rozhraní a svého klientského účtu. Bodový program vám umožní čerpat nasbírané slevy na další zájmové aktivity, avšak pouze v rámci jednoho školního roku. Mezi jednotlivými školními roky body převádět nelze. Veškerá další pravidla jsme pro vás přehledně sepsali v tomto článku, račte pokračovat dále.

Vyberte si

Zaměření

Jezdecké, Hudební, Společenskovědní, Výtvarné a rukodělné, Přírodovědné, Turistické, Sportovní, Dramatické, Multimediální, Taneční, Předškolní, Vědeckotechnické, Vodáctví

Pro školy a pedagogy

Kurzy pro pedagogy
Výukové programy pro školy
Kurzy táborových vedoucích
Ubytovací zařízení

Soutěže

FLL
POPRASK
SOČ

Projekty

Centrum podpory nadání
Dlouhomladí
PaVěda
ŠESTKAfest

Kontaktní formulář
Klub Klamovka DDM hl. m. Prahy

Podbělohorská 3
150 00 Praha 5
222 333 806

Spojení

metro Anděl a pak přestup na tramvaj, autobus: tram 9, 10, 15, 16, 21 zast. Klamovka bus 123, 146, 167, 191 zast. Klamovka

růžový dům u parku za bílým kostelíkem