Otevřeli jsme Semínkovnu

Iniciativa Semínkovna vznikla v ČR v roce 2015 na podporu svobodného sdílení osiva, semenaření a přírodního zahradničení. Vzorem jí byly francouzské Les Grainotheques a americké The Seedbanks.

Semínkovny, ať už je to skříňka, košíček, krabička ap., jsou místem, kde zahradníci mohou mezi sebou bezplatně sdílet osivo ze svých zahrádek. Osivo by mělo být výhradně v „bio“ kvalitě, tedy nemořené a z chemicky neošetřovaných rostlin. Může jít o výsledek domácího semenaření. Semínka jsou nabízena bezplatně v malých dávkách pouze pro osobní spotřebu.

Přijďte na slavnostní zahájení provozu naší nové Semínkovny, které se koná ve středu 21. 2. 2018 v 17 h v recepci U Klokana. Akci zahájí přednáškou zakladatelka Semínkovny p. Klára Hrdá. Jste srdečně zváni!

Praobyčejná zvířata
Výstava k 90. výročí narození prof. RNDr. Zdeňka Veselovského, DrSc. V termínu 4.–26. září 2018 v Kulturním centru Průhon denně od 9 do 19 h, v sobotu od 9 do 13 h.
Převaděči
Z družiny na kroužek? Jde to i bez rodičů! Zajistíme převod vašeho dítěte ze školy do Stanice techniků.
Pořiďte si chameleona!
Uvažujete-li o tom, že byste si pořídili chameleona, poradím vám, jak na to – z pohledu laika. Když jsem hledala nějakou atrakci na svůj kancelářský stůl, aby se děti na chvíli zabavily, než s jejich maminkou v klidu vyřídím přihlášku do kroužku, padl los právě na něj. Je poměrně akční, důležité je, že ve dne nespí, legračně koulí očima (každým jinak) a když je malý, tak navíc srandovně chodí.
Patronát a adopce zvířat
Hledáme patrony a adoptivní rodiče pro naše zvířata! Rozšiřte své rodiny o nového člena a staňte se adoptivními rodiči zvířat ze Stanice přírodovědců.
Olympiády
Organizujeme a garantujeme krajská kola Chemické, Zeměpisné a Biologické olympiády.
Bodový program
Bodový program je založen na principu sbírání bodů za využívané volnočasové a zájmové aktivity v DDM hl. m. Prahy. Jeho čerpání podporuje účastníky v dalších volnočasových aktivitách, pobytových akcích a příměstských táborech DDM hl. m. Prahy. Body lze čerpat též za reklamní předměty podporující zdravý životní styl, bezpečnost a rozvoj osobnosti.
CPD U Krokouše
Nedostalo se vaše dítě do MŠ? Upřednostňujete raději menší kolektiv? Chcete, aby si vaše dítě zvyklo být bez vás? CPD U Krokouše je určeno dětem od tří let, které nenavštěvují mateřskou školku.
Zářijové číslo Zahradnických listů
V zářijovém čísle se můžete např. dozvědět něco ze světa jiřin, které v tomto měsíci nádherně zdobí naše zahrady. Jako malý dárek najdete v zářijovém výtisku Zahradnických listů opět naučné kartičky o léčivých rostlinách a jednu maličkou kytičku – dekoraci.
PaVěda
Baví vaše dítě zkoušet experimentovat nebo sestavovat roboty z čehokoli, co najde doma? Právě pro vás otevíráme nové badatelské kroužky PaVěda – Parádní Věda, které startují od září v DDM hl. m. Prahy a jsou určeny dětem již od pěti let. Parádní věda probíhá ve Stanici techniků, Stanici přírodovědců a v Karlínském Spektru DDM hl. m. Prahy, a to ve dvou úrovních – PaVěda 1