DDM hl. m. Prahy
Stanice přírodovědců
Stanice přírodovědců

Červnové číslo Zahradnických listůVěděli jste, že existuje čená růže? Černé růže rostou jen na jediném místě na světě, a to v obci Halfeti v Turecku. Po celý rok jsou tyto růže rudé a jen v létě se zbarvují do černa, Je to díky speciálním půdním podmínkám na březích řeky Eufrat. Tyto růže jsou extrémně vzácné a jejich počet se stále snižuje. Je to opravdová rarita.

Víte, který olej je jedním z nejdražších na světě? Je to olej vyrobený z květů růží. Největší světový výrobce růžového oleje je Bulharsko, kde se olej vyrábí z růže damascénské. Na výrobu jednoho gramu oleje je potřeba 3 kg okvětních plátků. Květy se sbírají ručně a pouze časně ráno, kdy mají nejvíce aromatických látek. Olej má mnoho blahodárných účinků na naše zdraví, působí protizánětlivě, uklidňuje mysl, je součástí nejrůznějších kosmetických přípravků.

 

 

Podobné články

ZŠ A. Čermáka
Zájmová činnost Stanice techniků na ZŠ A. Čermáka. Nabídka pro školní rok 2017 / 2018
Naše akce
Karlínské Spektrum nabízí široké spektrum akcí pro veřejnost. Na našich akcích jsou vítání předškoláci, školáci, rodiny s dětmi i senioři.
O nás
Stanice přírodovědců nabízí volnočasové aktivity pro děti a mládež se zaměřením na přírodní vědy a chovatelství. Areál se nachází za Obchodním centrem Nový Smíchov v parku Sacre Coeur.
PaVěda
Baví vaše dítě zkoušet experimentovat nebo sestavovat roboty z čehokoli, co najde doma? Právě pro vás otevíráme nové badatelské kroužky PaVěda – Parádní Věda, které startují od září v DDM hl. m. Prahy a jsou určeny dětem již od pěti let. Parádní věda probíhá ve Stanici techniků, Stanici přírodovědců a v Karlínském Spektru DDM hl. m. Prahy, a to ve dvou úrovních – PaVěda 1
Dotace MČ Praha 5
Za podpory Městské části Prahy 5 se nám daří udržovat naši zahradu, připravovat rozmanité výukové programy pro školy a pořádat tematická odpoledne pro veřejnost.
Bodový program
Bodový program je založen na principu sbírání bodů za využívané volnočasové a zájmové aktivity v DDM hl. m. Prahy. Jeho čerpání podporuje účastníky v dalších volnočasových aktivitách, pobytových akcích a příměstských táborech DDM hl. m. Prahy. Body lze čerpat též za reklamní předměty podporující zdravý životní styl, bezpečnost a rozvoj osobnosti.
Komentovaná prohlídka Stanice přírodovědců
Exkurze v areálu s odborným výkladem přizpůsobeným věku a zájmu skupiny. K vidění jsou expozice ve skleníku, tropickém teráriu, venkovní výběhy a klubovny s drobnými savci, ptáky a klubovna teraristiky.
Divadelní – hudební sál
Kinosál – víceúčelový sál s pódiem a projektorem
rozměry:
sálu: 4,8x12m, pódia: 4x4,8m, (50 míst k sezení)
cena:
200 Kč/h místnost, 50 Kč/h projektor, 100 Kč blok flipchartových papírů (25 ks)