Soutěž – Foto na šňůře
Amatérská fotografická soutěž na téma Voda. Posílání fotografií do čtvrtka 31. 1. 2019. Hlasování během února.
Lednové číslo Zahradnických listů
V lednovém čísle se např. můžete podívat na malou ochutnávku, co nového je u nás ve skleníku. Jako malý dárek najdete v tomto výtisku Zahradnických listů semínka jedné velmi známé a zajímavé rostliny.
Mých sladkých čtrnáct
Blíží se období táborů, a tak si dovoluji sdílet svůj starší článek o mých výtvarných příměstských táborech. Pokud vás zajímá, jak takové tábory probíhají a jak je vnímám já, jako lektor, přečtěte si moje zážitky z roku 2015. A když budete chtít, napište mi svůj názor do komentářů na facebooku. Budu se těšit.
Kroužek pro nejmenší – volná místa
Nabízíme volná místa na oblíbeném kroužku pro nejmenší s ještě oblíbenější lektorkou Monikou ve středu od 11 h. Přihlaste se online!
Program sobotních kroužků
Koně, pokusy a krmení zvířat – to je program na lednové soboty v době od 9 do 12 hodin. Vyberte si téma, které se vám líbí a rezervujte si místo včas!
Otevírací doba
Zahrada otevřena od pondělí do čtvrtka v době od 8 do 19 h, v pátek od 8 do 17 h. Od začátku dubna do konce října nás můžete navštívit i v sobotu od 9 do 17 h. Od listopadu do konce března je areál o víkendu zavřený, výjimku tvoří akce pro veřejnost, které najdete v Kalendáři akcí. Do skleníků a tropického terária se můžete podívat v úterý 14–18 h, ve středu 9–12 h a 14–16 h a ve čtvrtek 14–16 h.
Oživte svůj kabát barevnou květinou
Podrobný fotopostup na výrobu originální brože do klopy. Nic náročného – vystačíte si s nůžkami, lepidlem a kolíčky. A materiál, ze kterého budeme tvořit? Filc – neboli slisované ovčí rouno.
Bodový program
Bodový program je založen na principu sbírání bodů za využívané volnočasové a zájmové aktivity v DDM hl. m. Prahy. Jeho čerpání podporuje účastníky v dalších volnočasových aktivitách, pobytových akcích a příměstských táborech DDM hl. m. Prahy. Body lze čerpat též za reklamní předměty podporující zdravý životní styl, bezpečnost a rozvoj osobnosti.
Report o Démonovi
Pamatujete na to naše roztomilé divoké hříbátko s každým okem jinak zbarveným? Pojmenovali jsme ho Démon, nechali pokřtít Michalem Malátným a po nějakém čase přestěhovali do Jezdeckého střediska Zmrzlík DDM hl. m. Prahy na vychování. A tady je zpráva o tom, jak mu to u nich jde, respektive, jak o něj skvěle pečují a co všechno už umí:
Otevřeli jsme Semínkovnu
Máte doma přebytečná semínka ze své zahrádky nebo naopak byste si chtěli nějaká opatřit? V naší recepci si můžete semínka vzít i tam nějaká zanechat.
Den otevřených dveří na "Přírodovědě"
V pátek a v sobotu 18. a 19. ledna 2019 proběhne na Přírodovědecké fakultě UK Den otevřených dveří. Zváni jsou všichni zájemci o studium přírodních a společenských věd z řad středoškoláků posledních, ale i nižších ročníků, nebo absolventů bakalářského studia.
Pořiďte si chameleona!
Uvažujete-li o tom, že byste si pořídili chameleona, poradím vám, jak na to – z pohledu laika. Když jsem hledala nějakou atrakci na svůj kancelářský stůl, aby se děti na chvíli zabavily, než s jejich maminkou v klidu vyřídím přihlášku do kroužku, padl los právě na něj. Je poměrně akční, důležité je, že ve dne nespí, legračně koulí očima (každým jinak) a když je malý, tak navíc srandovně chodí.
V listopadu neuklízejte!
Listopad je jeden z měsíců, podobně jako třeba na jaře květen, který svým jménem jasně odkazuje na to, co se v přírodě tou dobou děje. Opadává listí ze stromů a keřů, které hrají všemi barvami. A když ta nádhera spadne na zem? Pro mnoho lidí je po romantice a začíná práce. Všechno to uklidit, spadané listí je přeci nepořádek.
Zahradničení má u nás zelenou
Každý z nás zná pocity, které v něm vyvolávají vůně, barvy a tvary rostlin a květů při návštěvě rozkvetlé zahrady. Zahrady vnímáme jako uklidňující, relaxační, harmonizující a inspirativní prostředí, kde se cítíme dobře bez rozdílu věku. Naše stanice už léta umožňuje návštěvníkům takové pocity zažívat.

Dinosauři
Vznik a vývoj života na Zemi, ukázky zkamenělin, skládání kostry dinosaura. S možností výroby sádrových odlitků a s praktickou ukázkou našich expozic.
Dotace MČ Praha 5
Za podpory Městské části Prahy 5 se nám daří udržovat naši zahradu, připravovat rozmanité výukové programy pro školy a pořádat tematická odpoledne pro veřejnost.
Ryby
Charakteristika třídy, základní systematika, ekologie, etologie a ochrana s praktickými ukázkami, prohlídkou zástupců třídy v našem areálu a odborným výkladem.
Zahradničení má u nás zelenou
Obojživelníci
Ladronkafest 2018
Ladronkafest je největším volnočasovým festivalem ve střední Evropě. DDM hl. m. Prahy je největší volnočasové středisko v Česku. Je tedy jasné, že na této akci nemůžeme chybět. Letošní 17. ročník se bude již tradičně konat v pražském parku Ladronka v sobotu 15. 9. 2018.
Pražský glóbus
Původní geografická soutěž Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy je určena žákům základních a středních škol.
Klub Pohoda
Představujeme vám náš volnočasový klub Pohoda, jenž má funkci záchytného bodu mezi organizovaným odpoledním časem vašich dětí.
Divadelní – hudební sál
Kinosál – víceúčelový sál s pódiem a projektorem
rozměry:
sálu: 4,8x12 m, pódia: 4x4,8 m, (50 míst k sezení)
cena:
250 Kč/h místnost, 50 Kč/h projektor, 100 Kč blok flipchartových papírů (25 ks)