Stanice techniků
přihlášení (kroužky, tábory)

Co vzešlo z letošního ŠESTKAfestu

Divadelní ŠESTKAfest je víkend plný divadla. Vedle přehlídky divadelních souborů je nedílnou součástí programu tvůrčí práce dětí a možnost vyzkoušet si nové věci ve workshopech pod vedením zkušených lektorů.
Letos proběhly čtyři různě zaměřené workshopy. Celým víkendem se prolínal redakční workshop, jenž vytvořil čtyři pestrá čísla festivalového časopisu mapujícího veškeré dění slovem i fotkami. Práci malých redaktorů si můžete přečíst níže.

Ukázka redakční práce:

IMAGINÁRIUM
Všichni jsme se rozdělili losem do šesti skupin a vytvářeli jsme v prostoru slovo, které jsme si vytáhli z kufříku. Pracovali jsme s papíry, rourami, dekami a krepáky. Tady máte ta slova a popis toho, jak  jsme je ztvárňovali:

IMAGINÁRIUM: Vchod s hvězdou na tyči a krvavým jezerem se zelenými ostrovy
OBLUDÁRIUM: Trojobličojevá desetioká a velmi barevná příšera
KUKLOSTROJ: Nádherně se tyčící továrna na kukly s několika komíny se skladem
SITÝ SVĚT: Raketa s obličejem v barevné krabici chystající se ke startu
DUCHNA: Stůl pokrytý dekami, na které leží krokodýl a meloun
HYBOHLED: Roura s podivnými brýlemi a rourami jako ruce se náramně podobá mimozemšťanovi
!VŠEM SE TO MOOOC POVEDLO !
Šimon a Pavel

VÝLET NA VÝSTAVU ZÁMECKÉ IMAGINÁRIUM
Nejdřív jsme jeli vlakem na zastávku Roztoky u Prahy. Potom jsme šli asi pět minut, až jsme došli k muzeu. Toto místo poznáte tak, že je na bránu připevněný muž s obrovským knírkem. Na výstavě byly převážně kuklostroje (krabice, která má u sebe páku). Když s pákou budeš točit a dívat se do kukátka, bude se tam hýbat animace. Např.: chechtající se čerti, topící se loď atd....  Výstavu určitě doporučuji.
Franta

WORKSHOP MLUVIT K LIDEM (Co viděl pozorovatel z redakčního týmu)
Skupina pracuje hodně s rytmem, hraje hry s říkankami i s čísly. Účastníci vypadali, že je to baví. Hry probíhaly většinou v kroužku, ve hrách stáli, neviděly jsme je moc sedět. Kdybychom mohly, tak bychom se rády připojily. Bylo to zábavné i pro oči. Kdybych byla starší, tak bych tam taky chtěla. Jak Jáchym uvedl, jeho hlavním cílem bylo, aby se děvčata naučila poslouchat se navzájem. Hrály improvizační hry. Divákům daly nahlédnout do jedné z nich, kdy pohybem po prostoru zůstaly stát ve štronzo. Na pokyn diváků měly říct, jakou část člověka představují.
Kája a Anežka