DDM hl. m. Prahy
Stanice techniků
Stanice techniků

Den s techniky tentokrát ve znamení masopustu

Jako tradičně se mohli příchozí podívat na tramvajové a železniční kolejiště, která jsou vždy při těchto akcích v plném provozu. V dřevodílně si mohly děti samy vyrobit dřevěné hrací kostky. Nejprve si uřízly hranolek dřeva, který následně ohoblovaly a pomocí šablony či samy si na kostku napsaly čísla. Ve zkušebně si příchozí vyzkoušeli jamování s lektorem. V dílničkách se tentokrát vyráběly masopustní škrabošky a čepice, mohli jste si hodit „jelitem“ na cíl nebo složit puzzle kravičky či prasete z kousků vyrobených na 3D tiskárně. V 11 hodin proběhlo představení „Co se stalo o masopustu“ divadla Koník, které v sobě kombinuje loutkové divadlo s hereckými vstupy, a hlavně mezi malými dětmi je velmi oblíbené.
Odpoledne předvedly ukázky své práce děti, které navštěvují na Stanici techniků divadelní soubor Dramec, divadelní laboratoř, tvůrčí psaní či anglické divadlo, takže část vystoupení proběhla dokonce v angličtině pod vedením lektorky Tamary Pomoriški. Jako obvykle byla pro malé i velké připravena hernička a odpočinkový koutek, kde mohli relaxovat mezi vystoupeními a tvůrčí činností.

Dny otevřených dveří jsou na Stanici techniků velmi oblíbené a ani tento nebyl výjimkou. Zúčastnilo se ho kolem tří set příchozích.

Autor: Štěpánka Friedrichová

Také by vás mohlo zajímat:

 • Reportáž České televize o akci Vítání jara aneb vynášení Morany

  VÍCE INFORMACÍ
 • Spektrum hlásí několik volných míst na táborech

  VÍCE INFORMACÍ
 • Nejmenší parta

  VÍCE INFORMACÍ
 • Závody s poníky – ukončení sezóny 2018/2019

  VÍCE INFORMACÍ
 • INFORMACE pro víkendové jezdce

  VÍCE INFORMACÍ