Centrum informací a projektů
Centrum informací a projektů
Centrum informací a projektů

Mezinárodní aktivity

V rámci mezinárodních aktivit organizujeme a koordinujeme výměnné pobyty dětí a mládeže. Z velké části jsou realizovány díky podpoře Česko-německého fondu budoucnosti.  
V současné době každoročně probíhají tyto: 

Praha–Bonn (pro věkovou skupinu 15–19 let)
Tradiční týdenní pobyt česko-německé skupiny. Jeden rok hostíme my, druhý rok cestujeme do Německa. Skupina SŠ žáků z Prahy a Bonnu stráví 6 dní v Praze (v Bonnu), společně bydlí a absolvují program zaměřený na možnosti trávení volného času (v letošním programu je například adventure game v TEPfactor, sport, galerie, den s neziskovkou, procházky večerní Prahou a další). Příští rok se skupina opět sejde v Bonnu.  
Jde o výbornou příležitost procvičit si němčinu i angličtinu a strávit několik zajímavých dní v mezinárodním prostředí bez velkého cestování. 

Praha–Lipsko (pro děti ve věku 10–15 let)
Tradiční týdenní pobyt česko-německé skupiny. Jeden rok hostíme my, druhý rok cestujeme do Německa. Skupina starších ZŠ žáků z Prahy a Lipska stráví 6 dní v Praze (v Lipsku), společně bydlí a absolvují program. V posledních letech byl zaměřený na tanec a divadlo, letos německá partnerská organizace plánuje “outdoor”.  
Děti se domlouvají německy, anglicky, překládáme. Nejdůležitější je, že se učí vnímat mezinárodní prostředí jako přirozenou věc, ve které se díky podobným pobytům učí zorientovat.  

Waldcamp
Jako hosté se každoročně účastníme tohoto mezinárodního setkání “na zelené louce”. Jde o třídenní akci u Frankfurtu nad Odrou, sjíždí se děti z Německa, Polska a České republiky.  

 

Také by vás mohlo zajímat:

 • Podzimní prázdniny

  VÍCE INFORMACÍ
 • Zahájení pravidelné činnosti kroužků

  VÍCE INFORMACÍ
 • Říjnové číslo Zahradnických listů

  VÍCE INFORMACÍ
 • Lekce sólového zpěvu

  VÍCE INFORMACÍ
 • Informace pro víkendové jezdce

  VÍCE INFORMACÍ