DDM hl. m. Prahy

pedagog volného času

Richard Vaculka, Mgr.
222 333 841
777 706 585
vaculkaddmpraha.cz

Můžete mě potkat také na:

Atletika – mladší žactvo

Zaměřeno na základy techniky atletických disciplín a účast na atletických závodech. Formou hry se účastníci seznámí se ...
SM
ÚT 15:00-16:30
ČT 15:00-16:30

Atletika – přípravka žlutá

Všestranná sportovní příprava pro školáky – základy pro všechny druhy sportů. Rozvoj pohybových dovedností ...
SM
ÚT 13:30-15:00
ČT 13:30-15:00

Mé články:

Naše mezinárodní akce
Každoročně pořádáme několik mezinárodních pobytových akcí Principem výměnných pobytů je setkání dvou skupin dětí/studentů, kdy jsou všichni společně ubytovaní a absolvují připravený program. Jeden rok hostíme v Praze, další rok cestujeme do zahraničí.
Zprávy z akcí
ROK 2017 Týden s němčinou Každoročně pořádáme česko-německý týden. Skupina českých a německých dětí ve středoškolském věku spolu stráví týden – jednou v Praze, jednou v Bonnu. Během týdenního programu absolvují společné workshopy, kulturní akce, procházky a podobně. Pro děti je to možnost mluvit celou dobu německy (nebo anglicky) a poznat něco nového.
Naši dobrovolníci v zahraničí
ICM při DDM hl. m. Prahy se zapojilo také do vysílání dobrovolníků do zahraničí. Mladí lidé, kteří mají zájem poznat život v cizí zemi a ještě být užiteční, teď mohou s naší pomocí vycestovat do země, která je zajímá.
Johana Hošková
Ahoj, jak jsem se dostala k EDS? Hledání ideálního projektu bylo složité, většina projektů v databázi sháněla dobrovolníky z konkrétních států (většinou Španělska).
Iva Švarná
Ahoj, jmenuji se Iva Švarná, je mi 25 let a sedím ve vlaku směr Francie a přede mnou je rok dobrovolnické práce v rozhlase v rámci Evropské dobrovolné služby.
Lucie Pavlátová
Ahoj, jmenuji se Lucie, je mi 27 let a pocházím z Malé Skály v Českém ráji. Vystudovala jsem český jazyk a společenské vědy na pedagogické fakultě.
Anna Volná
Ahoj, jmenuji se Anička, je mi 19 let a jsem z Prahy. Splnil se mi sen a po úspěšné maturitě odjíždím na rok do Belgie.
Markéta Vaisová
Ahoj, jmenuji se Markéta, je mi 25 let, pocházím ze Svitav a díky DDM hl. m. Prahy se mi naskytla obrovská životní šance stát se dobrovolníkem EDS ve francouzském přiatlantickém městě Nantes.
Zahraniční dobrovolníci u nás
ICM při DDM hl. m. Prahy se zapojilo také do přijímání dobrovolníků ze zahraničí. Mladí lidé, kteří mají zájem poznat život v naší zemi a ještě být užiteční, teď mohou kontaktovat pracovnici naší pracovnici Tamaru Pomoriški, která zajišťuje dobrovolníky pro střediska DDM hl. m. Prahy, hlavně tedy Stanici přírodovědců a Stanici techniků.
Alejandro
Ahoj, jmenuji se Alejandro, je mi 28 let, jsem sociální pracovník a instruktor.
Dawid
Ahoj, jmenuji se Dawid, jsem z Polska, z Wroclawi, abych byl přesný, a zanedlouho mi bude 25 let. Jsem velmi tichý a dávám přednost přírodě před městským životem.
Zuzka
Ahoj, som Zuzka zo Slovenska, narodila som sa v Slatinských Lazoch, okres Detva a mám 21 rokov. Od apríla tohto roku sa zúčastním projektu Európskej dobrovoľníckej služby v Dome detí a mládeže hlavného mesta Prahy.
Clara
Ahoj, jmenuji se Clara, je mi 24 let a pocházím z města La Coruña (sever Španělska). Od dubna se stanu dobrovolnicí na Stanici techniků DDM hl. m. Prahy, kde budu pracovat s malými dětmi mezi dvěma a půl a pěti lety.
Carmen
Ahoj, jmenuji se Carmen, je mi 25 let a pocházím z Galicie. Toto je poprvé, co trávím čas v jiné zemi a je to pro mě skvělá zkušenost.
Katalin
Ahoj, jmenuji se Katalin Szilágyi a jsem z Maďarska. Od března 2013 jsem dobrovolnicí Evropské dobrovolné služby v DDM hl. m. Prahy a zůstanu zde do roku 2014. Nebo možná i déle, kdo ví…
Aida
Ahoj, jmenuji se Aida, pocházím ze Španělska a je mi 23 let. Loni v červnu jsem dokončila studium architektury.
Aneta
Ahoj, jsem Aneta z Polska. Jako dobrovolnice se účastním programu Evropské dobrovolné služby (EDS) v Praze. Pracuji s dětmi v DDM hl. m. Prahy. Asistuji v centru pro předškolní děti, kde pomáhám s organizováním programu pro děti ve věku 3 – 6 let a také pomáhám připravovat různé akce.
Články o naší EDS v časopise Remix
. . . .
Aktivity SIP
Středisko informací a projektů (SIP) zastřešuje a koordinuje několik projektů navazujících na pravidelnou činnost DDM hl. m. Prahy napříč středisky. SIP je také prostor pro realizaci nových nápadů. Celoroční projekty i jednorázové akce reagují na aktuální situaci ve vzdělávání a společnosti.
Jak hledat práci
Podmínkou k nalezení dobré práce je vhodně napsaný životopis. Ten ale nemusíte nutně sestavovat sami, existuje spousta šablon a návodů jak životopis napsat. Inspirujte se třeba na některém z následujících odkazů: https://www.zivotopisy.cz/strukturovany-zivotopis https://www.jobs.cz/poradna/stahnete-si-3-sablony-zivotopisu/
Informace z NICM
http://www.nicm.cz/oblasti/prace/prace-v-cr
Informace z NICM
http://www.nicm.cz/oblasti/prace/prace-v-zahranici
Europass
Co a pro koho je Europass? Europass je soubor dokladů o tom, co umíte. Poskytují zaměstnavatelům a vzdělávacím institucím přehledně informace o vašem vzdělání, osobních kompetencích, jazykových dovednostech, odborné kvalifikaci a pracovních zkušenostech, a to ve všech jazycích států EU.
Vzdělávací programy pro školy
Volba správné školy
ZŠ a SŠ na Praze 8
Základní školy Základní škola Heřmánek Rajmonova 1199/4, Praha 8 – Ládví Základní škola a mateřská škola Basic Praha, o. p. s. Petra Bezruče 887/41, Praha 8, Kobylisy Základní škola Arkáda Hnězdenská 549, Praha 8 Základní škola logopedická a Základní škola praktická, Praha 8, Libčická 399 Libčická 399, Praha 8 –
O nás
Středisko informací a projektů (SIP) zastřešuje a koordinuje několik projektů navazujících na pravidelnou činnost DDM hl. m. Prahy napříč středisky. SIP je také prostor pro realizaci nových nápadů, celoroční projekty i jednorázové akce reagující na aktuální situaci ve vzdělávání a společnosti. Jsme tu pro děti, studenty, rodiče i seniory, v naší nabídce je například projekt Centrum podpory nadání, vzdělávací program pro seniory Dlouhomladí, projekt Ministáže – profesní poradenství zážitkem, mezinárodní výměny, poradenství ve spolupráci s psycholožkou a terapeutkou, zajištění studentských praxí ve spolupráci s pedagogickými školami a mnohé další. Podílíme se na společných akcích středisek DDM hl. m. Prahy, zajišťujeme a snažíme se rozšiřovat spolupráci se školami, odbornými pracovišti a dalšími organizacemi, jejichž činnost je spjatá s neformálním vzděláváním.
Fotogalerie
Janské Lázně
Ubytování přímo v KRNAPu, za budovou se nacházejí sjezdovky se třemi vleky a upravené běžecké tratě.
Lhotka u Mělníka
Jediná táborová základna v CHKO Kokořínsko; přímo v areálu možnost přírodního koupání
Lomy u Kunžaku
Přímo skrz vesnici vede trať jindřichohradecké úzkokolejky a jsou zde nejvýhodnější větrné podmínky pro letecké modeláře.
Tiskové zprávy
Zde si můžete přečíst tiskové zprávy z našich nejvýznamnějších akcí.
Náš tým

Ředitel Bezděk Libor, Ing., Mgr.
Volná místa
Soutěže
.
Základní školy
Kurz pro oddílové vedoucí pobytových a příměstských dětských táborů
Akreditace MŠMT 8435/2019-1-262
Hlavní vedoucí dětského tábora
Akreditace MŠMT 44632/2015–6
Školní vzdělávací program
Dinosauři
Vznik a vývoj života na Zemi, ukázky zkamenělin, skládání kostry dinosaura. S možností výroby sádrových odlitků a s praktickou ukázkou našich expozic.
Ekosystém lidských sídel a ochrana zvířat
Život zvířat ve městech a jejich blízkosti, jejich ochrana a možnosti, jak ohroženým zvířatům pomoci.
Cizokrajná zvířata
Zvířata, se kterými se v naší přírodě nesetkáme, jejich charakteristika, rozdělení, způsob života. S praktickou ukázkou našich expozic.
Domácí zvířata
Zvířata domestikovaná a zvířata volně žijící na našem území. Jejich charakteristika, způsob života, význam pro člověka. S praktickou ukázkou našich expozic.
Podzim
Strategie přípravy na zimu, podzimní příroda, jak zvířatům před zimou pomoci. S praktickou ukázkou našich expozic a možností jednoduché dílničky - krmítka pro ptáky, hmyzího hotelu z listí aj.
Ekosystém pole s pečením housek
Návštěva výukového pole, seznámení se základními obilovinami a jejich využitím, pečení housek vlastní výroby.
Bezobratlí
Charakteristika třídy, základní systematika, ekologie, etologie a ochrana s praktickými ukázkami, prohlídkou zástupců třídy v našem areálu a odborným výkladem.
Oknem do gotiky
Rukodělné aktivity s přesahem do historie. Vlastní tvorba prožitkem zesiluje vnímání diskutovaného objektu.  
Tradiční adventní a velikonoční dílny
Tvoření vánočních/velikonočních dekorací. Seznámení s českými tradicemi a používáním přírodních materiálů při výrobě dekorací.
Bylinky a léčivé rostliny
Pěstování a využití rostlin, bylinek a léčivek, některých druhů tradiční i netradiční zeleniny a ovoce, praktické ukázky a ochutnávka – bylinky všemi smysly. S možností zasazení vlastní bylinky.
Etologie
Základními způsoby chování živočichů (potravní, komfortní, ochranné, reprodukční, sociální chování a komunikace) a jejich příklady. Ukázka jednotlivých prvků chování u zvířat chovaných ve Stanici přírodovědců. 
Geologie a mineralogie
Praktické poznávání minerálů ze sbírky Stanice přírodovědců, porovnávání jejich tvrdosti, třídění podle fyzikálních vlastností, odlévání zkamenělin.
Chemie
Program v dobře vybavené chemické laboratoři k doplnění školního výkladu. Je možné domluvit náročnější experimenty.
Obojživelníci
Charakteristika třídy, základní systematika, ekologie, etologie a ochrana s praktickými ukázkami, prohlídkou zástupců třídy v našem areálu a odborným výkladem.
Plazi
Charakteristika třídy, základní systematika, ekologie, etologie a ochrana s praktickými ukázkami, prohlídkou zástupců třídy v našem areálu a odborným výkladem.
Kameny v pražském metru
Vycházka několika stanicemi pražského metra. Poznávání leštěných hornin v obkladech a dlažbách zastávek. Pozorování jednotlivých minerálů a zkamenělin v leštěných horninách. 
Ptáci
Charakteristika třídy, základní systematika, ekologie, etologie a ochrana s praktickými ukázkami, prohlídkou zástupců třídy v našem areálu a odborným výkladem.
Savci
Charakteristika třídy, základní systematika, ekologie, etologie a ochrana s praktickými ukázkami, prohlídkou zástupců třídy v našem areálu a odborným výkladem.
Ryby
Charakteristika třídy, základní systematika, ekologie, etologie a ochrana s praktickými ukázkami, prohlídkou zástupců třídy v našem areálu a odborným výkladem.
Mikroskopování
Varianty od základů práce s mikroskopem, po pokročilé mikroskopování, v nabídce máme prvoky, mnohobuněčné mikroskopické živočichy, řasy, hmyz a další. Výroba dočasných preparátů. K programu je připojena prohlídka našeho areálu.
ZŠ Chmelnice
Na škole probíhají následující kroužky:
ZŠ Chvaly
Na škole probíhají následující kroužky:
ZŠ Lyčkovo náměstí
Na škole probíhají následující kroužky:
ZŠ Petra Strozziho
Na škole probíhají následující kroužky:
Kouzelníci KIM
V současné době se pravidelných schůzek zúčastňuje 11 členů, dalších 7 aktivních kouzelníků pobývá dlouhodoběji v zahraničí. Přátelského setkání se ale může zúčastnit prakticky každý milovník tajemna a dobrého kouzlení.
V.I.P.
V.I.P. je součástí Improligy. Improliga je malinko o sportu, ale především o divadle. Dva týmy se navzájem utkávají v improvizacích na divácká témata. Cílem NENÍ navzájem se vyřadit, ale SPOLEČNĚ vytvářet kvalitní improvizaci, mít radost ze hry, moci si kdykoliv zahrát/zaimprovizovat s různými týmy z různých měst.
Divadlo Re-generace
Naše motto: "Bavit sebe a bavit ostatní – světová premiéra zaručena a úspěch ve hvězdách."
DIVAG
Historie školního divadla začíná vlastně založením AG. V Klementinu, původním sídle školy, se r. 1566 hrála na nádvoří česky hra o knížeti Václavovi.
Divadlo Čtyřlabuť
Divadlo vzniklo jako Studentský soubor a pod vedením Ing. Petra Zemana se věnovalo dramatizacím známých i méně známých děl světových i našich autorů. (Diana di Prima – poezie, Werich – pohádky, Forrest Carter – Odvedu vás do Sierry Madre a další) S představením „Noční Můry“ zúčastnilo divadelní přehlídky Šrámkův Písek.
Divadlo Amatérů
Založeno v roce 1997
Otvírání – krajská přehlídka dětského divadla
Funkce přehlídky. Konfrontovat různé styly práce s dětskými soubory a vytvořit prostor pro předávání zkušeností a vzájemnou inspiraci vedoucích.
Pohybové studio
Světlý a prostorný sál plně vybavený pro taneční aktivity
rozměry:
6 x 13 m, 78 m²
povrch:
baletizol
cena:
700 Kč/h
Taneční sál
Taneční sál v přízemí budovy Karlínského Spektra, plně vybavený pro taneční aktivity
rozměry:
6 x 13 m, 78 m²
povrch:
baletizol
cena:
700 Kč/h
Velký sál
Krásné prostory Velkého sálu jsou ideální pro pořádání reprezentativních akcí, jako jsou plesy či koncerty
rozměry:
16 x 10 m, celkem s podiem 188 m² (přibližně 100 sedících diváků)
povrch:
baletizol
cena:
1100 Kč/h
Taneční sál (2. patro)
Světlý a prostorný taneční sál ve druhém patře Karlínského Spektra
rozměry:
78 m²
povrch:
baletizol
cena:
700 Kč/h
Divadelní sál
Nabízíme možnost pronájmu divadelního sálu k pořádání příležitostných akcí a divadelních představení, a to v ceně 800 Kč/h
rozměry:
cca 5 x 5 m, 25 m² (cca 60 diváků)
cena:
800 Kč/h
Ledová plocha
Ledová plocha je v provozu při dlouhodobější venkovní teplotě do 8 °C (v zimním období 08.00–21.00 mimo rozvrhy kroužků, o víkendech 10.00-18.00)

AKTUÁLNÍ VYTÍŽENÍ LEDOVÉ PLOCHY
rozměry:
9 x 11 m, 100 m²
cena:
650 Kč/h
Bonusový program
Bonusový program pro klienty Karlínského Spektra DDM hl. m. Prahy obsahuje odměny pro dlouholeté účastníky zájmových útvarů, zvýhodněné ceny pro účastníky zájmových útvarů a informace o příspěvcích poskytovaných zdravotními pojišťovnami a Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR.
Příspěvky zdravotních pojišťoven a MPSV
Zdravotní pojišťovny
Zápis do kroužků na školní rok 2017/18
Stále se můžete přihlašovat na kroužky pro školní rok 2017/18. Vyberte si z široké nabídky, máme kroužky na na ZŠ Lyčkovo náměstí či ZŠ Petra Strozziho.
Víkendové jezdecké dny
Podmínky účasti, cena a harmonogram víkendových jezdeckých dnů. Kdy probíhají? Jak se děti zapojí do chodu statku? Jak staré děti se mohou zúčastnit? Čemu se na koni učí?
Rekreační jízdy pro veřejnost
Jednotlivé jízdy, vodění, lekce na jízdárně, vyjížďky a narozeninové oslavy. Tato nabídka platí pro všechny zájemce o jezdectví. Můžete nás navštívit o víkendech a státních svátcích. Na všechny aktivity, které nabízíme, je třeba se předem objednat prostřednictvím našeho mailu.
Co musíme znát?
Kdo chce jezdit na koni, musí se naučit jej správně nauzdit a nasedlat. Přinášíme základní informace o tom, z čeho se sedlo i uzdečka skládají. Dále také každý jezdec musí vědět dle jakých pravidel se pohybovat na jízdárně a orientovat se v základních cvicích.
Jaké oblečení ke koním
Při výběru správného obleční pro jízdu na koni je třeba dbát na praktičnost, pohodlnost a bezpečnost. Kromě dlouhého rukávu, přiléhavých kalhot a vysokých bot je nedílnou součástí vybavení jezdce jezdecká helma a vesta. Vhodně zvolené oblečení je důležité.
Harmonogram příměstského tábora
Informace o denním programu příměstských táborů a potřebném vybavení
Ze závodů
V naší fotogalerii se můžete podívat na obrázky ze závodů, které naše členky mohou absolvovat. Můžou se účastnit hobby závodů a po těchto zkušenostech je možné si u nás zajet i ZZVJ (zkouška základního výcviku jezdce). Tuto zkoušku si musí členky řádně zasloužit a prokázat lásku ke koním, oddanost a vytrvalost.
Momenty ze života v JS
Prohlédněte si vše možné i nemožné. Od našich mazlíčků, přes tréninky až po všemožné srandičky, které si tu spolu denně užíváme.
Jezdecký areál
Náš areál se nachází v Praze 5 - Řeporyjích, dostanete se k nám autobusem 246 z metra Luka nebo vlastním vozem. Poznáte nás díky našemu barevnému logu DDM hl. m. Prahy.
Výukové programy
Výukové programy z naší nabídky navazují na výuku prvouky, přírodovědy, biologie a chemie.
O nás
Stanice přírodovědců nabízí volnočasové aktivity pro děti a mládež se zaměřením na přírodní vědy a chovatelství. Areál se nachází za Obchodním centrem Nový Smíchov v parku Sacre Coeur.
Expozice rostlin a zvířat
Zveme vás k prohlídce našeho skleníku s tropickými terárii. K vidění je bohatá sbírka cizokrajných rostlin, mezi nimiž nechybí subtropické a tropické rostliny, sukulenty a kaktusy, masožravé druhy, cibulovité a hlíznaté rostliny či cizokrajné bylinky. Vedle toho jsou ve sklenících umístěna také akvária a terária s množstvím živočichů.
Rostliny
Co u nás najdete? Ve sklenících subtropické a tropické rostliny, sukulentní rostliny (listové sukulenty + kaktusy), cibulovité a hlíznaté rostliny apod. V přírodní zahradě najdete naučnou bylinkovou zahradu, zeleninovou zahradu, trvalkové záhony, ukázku "jedlého lesa", tradiční i netradiční ovocné stromy apod.
Zvířata
Prohlédněte si naše svěřence, které u nás můžete potkat: od krokodýla, anakondy, varana, přes klokany, poníky, lamu až po králíky a hlodavce.
Patronát a adopce zvířat
Hledáme patrony a adoptivní rodiče pro naše zvířata! Rozšiřte své rodiny o nového člena a staňte se adoptivními rodiči zvířat ze Stanice přírodovědců.
Zvířata k adopci
Mrkněte se, na kolik přijde adopce jednotlivých zvířat.
Seznam adoptivních rodičů
Chcete se také objevit na následujícím seznamu? Vyberte si oblíbené zvíře a přijďte ho k nám adoptovat!
Bodový program
Bodový program je založen na principu sbírání bodů za využívané volnočasové a zájmové aktivity v DDM hl. m. Prahy. Jeho čerpání podporuje účastníky v dalších volnočasových aktivitách, pobytových akcích a příměstských táborech DDM hl. m. Prahy. Body lze čerpat též za reklamní předměty podporující zdravý životní styl, bezpečnost a rozvoj osobnosti.
Dlouhomladí
PaVěda
Základní školní lyžování
Termín: 4. – 9. 1. 2021 Vzdělávací cíl:  Plně zvládnout techniku a metodiku výuky sjíždění a zatáčení na lyžích a běhu na lyžích v etapě základního nácviku. Seznámit se se všemi důležitými zásadami pobytu a pohybu dětí na sjezdových a běžeckých tratích i v horském terénu. Alespoň částečně zvládnout prvky druhé etapy základního lyžování a nových směrů v lyžování (freeride, skialpin, race carving…). Získat přehled o lyžařské technologii využívané při školních lyžařských kurzech. Získat základní znalosti ze specifiky pedagogiky a didaktiky týkající se výuky
Florbal ve školních podmínkách
Seznámení účastníků se zásobou modifikovaných her pro školní podmínky a s nejčastěji porušovanými pravidly ve školních podmínkách.
O nás
Stejšn je jedno ze sedmi středisek domu dětí a mládeže hl. m. Prahy. jedná se o jedinečné místo, které má nepostradatelný význam pro volný čas dětí a mládeže. Svým technickým zázemím a uměleckým potenciálem dalece přesahuje hranice Prahy. vedle mnohaleté tradice modelářských oborů se v posledních letech rozvíjí i další technické a vědecké oblasti formou . . . .
Programy pro školní třídy
. . . .
Dokumenty ke stažení
. . . .
Bodový program
Bodový program je založen na principu sbírání bodů za využívané volnočasové a zájmové aktivity v DDM hl. m. Prahy. Jeho čerpání podporuje účastníky v dalších volnočasových aktivitách, pobytových akcích a příměstských táborech DDM hl. m. Prahy. Body lze čerpat též za reklamní předměty podporující zdravý životní styl, bezpečnost a rozvoj osobnosti.
Centrum pro předškolní děti
Centrum pro předškolní děti Pestrý program všestranně rozvíjí osobnost dětí a je přizpůsoben jejich věku. Zahrnuje činnosti výtvarné i hudební výchovy, procvičení pohybových dovedností, rozvoj slovní zásoby i vyjadřovacích schopností, hru individuální i ve skupině.
Historie Klubu Klamovka
Klamovka nese jméno po šlechtické rodině Clam–Gallasů, kteří ji vlastnili od roku 1757. Spojený hraběcí rod vznikl z Clamů, pocházejících z Korutanska v dnešním Rakousku, a Gallasů z Tridentu v Itálii.
Bodový program
Bodový program je založen na principu sbírání bodů za využívané volnočasové a zájmové aktivity v DDM hl. m. Prahy. Jeho čerpání podporuje účastníky v dalších volnočasových aktivitách, pobytových akcích a příměstských táborech DDM hl. m. Prahy. Body lze čerpat též za reklamní předměty podporující zdravý životní styl, bezpečnost a rozvoj osobnosti.
Beachvolejbalový kurt
Beachvolejbalový kurt. Za florbalovou halou je situován kurt na beachvolejbal s jemným pískem. Kurt je uzavřený, standartních rozměrů. Síť a míč je k dispozici na recepci stadionu.
Tělocvična
Tělocvična se nachází v roce 2014 zrekonstruované hlavní budově.
Hřiště na softball a baseball
Antukové hřiště na softball a baseball
Soutěže
Organizace původních odborných soutěží Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy – Botanická soutěž, Pražský glóbus, Foto na šňůře a Krokouš. Spolupráce při odborných soutěžích Českého zahrádkářského svazu – Mladý zahrádkář a Floristická soutěž.
Dotace MČ Praha 5
Za podpory Městské části Prahy 5 se nám daří udržovat naši zahradu, připravovat rozmanité výukové programy pro školy a pořádat tematická odpoledne pro veřejnost.
Nová média
Nová média pracují s technickými inovacemi a digitálními médii. Propojují technické obory s výtvarným uměním. Jednotlivé obory se doplňují a proplétají, díky čemuž můžeme zajistit individuální přístup ke každému účastníkovi kurzu. Důležitý je prostor pro experimentování s technickými možnostmi a překračování hranic tradičních médií a forem. Smyslem oboru je rozvíjení myšlení, estetického cítění a práce s obrazovými médii.
Hudba
Tvůrčí potřeby každého dítěte umíme rozvíjet nenásilným a ohleduplným způsobem.
Fotoklub Líheň
Kdo je chytrý, bude ještě chytřejší, kdo je vnímavý, bude ještě vnímavější, kdo je mdlého rozumu, bude na tom o něco lépe.
Žijí mezi námi
Fotografický dokument o komunitě lidí, u kterých se pravděpodobně dochoval genetický základ neandrtálské vývojové linie. Fotografováno na kinofilm.
Věda a technika
Oddělení vědy a techniky na Stanici techniků DDM hl. m. Prahy zajišťuje realizaci kurzů pro zájemce o technické obory.
Modelářské aktivity
Veškeré zájmové útvary pod hlavičkou "modelářů" jsou zaměřeny na rozvoj dětí v oblasti technického myšlení, jemné i hrubé motoriky a s tím spojené manuální (pracovní) zručnosti. Tedy důležité okruhy dětského rozvoje, které jsou v současnosti poněkud opomíjeny.
Výtvarné ateliéry
Ve výtvarném ateliéru nabízíme jak práci s různými technikami od keramické hlíny, papír až po drátěný materiál, tak i spontánní výtvarnou činnost zahrnující kresbu, malbu, grafiku, modelování.
Fotogalerie Juliska
Fotogalerie Juliska navazuje na galerii, která nesla jméno Inkubátor a byla ve Stanici techniků provozována již od počátku devadesátých let. Původně sloužila pouze jako prostor prezentací členů Fotoklubu Líheň. Vystavujícími autory byla převážně mládež ve věku 10–16 let. Řada současných úspěšných fotografů poprvé vystavovala právě zde.
Galerie Inkubátor
Galerie Inkubátor je otevřenou platformou pro mladé lidi, kteří chtějí vystavovat své výtvarné práce. Galerie také organizuje několik workshopů z oblasti současného umění. Galerie vznikla za finanční podpory Městské části Praha 6 a provozuje ji Stanice techniků DDM hl. m. Prahy. více na https://www.facebook.com/inkubator.gallery/
Divadlo a literatura
Dramatická výchova a divadlo je ideální činností pro sociální, osobnostní a umělecký rozvoj jedince. Umožňuje mu osvojovat si různé role, porozumět druhým lidem, komunikovat verbálně i neverbálně, improvizovat, spolupracovat s druhými.
Móda a šití
Marcela Pokorná, pokorna@ddmpraha.cz, tel.: 222 333 875
Řemeslné dílny
Jak se výtvarně vyjádřit, aniž bychom malovali nebo kreslili? Máte tvůrčí pnutí a stále něco rukama vytváříte? Přijďte k nám do výtvarně řemeslné dílny, kde je spousta inspirace, materiálu i nápadů a hlavně zázemí.
Převádění dětí ze škol
Z družiny na kroužek? Jde to i bez rodičů! Zajistíme převod vašeho dítěte ze školy do Stanice techniků.
Pronájmy
Nabídka pronájmů Klubu Klamovka DDM hl. m. Prahy
Ubytování
Nabídka ubytování Klubu Klamovka
Přehled výstav
Výstavní prostor Stanice techniků již hostil hodně přes sto výstav a díky skupinovým výstavám představil také několik stovek autorů. Pro mnoho z nich byla tato nevelká galerie první příležitostí představit svá díla. Své fotografie zde prezentovali, ve svých počátcích, někteří dnes již renomovaní fotografové.
Vernisáž Žíjí mezi námi
Kurzy šití na stroji
Kurzy šití na stroji pro děti a dospělé
SOČ 2017
Fotogalerie Krajského finále SOČ – 25. 4. 2017
SOČ 2016
25.04.2016 Krajské finále SOČ
SOČ 2015
28.04.2015 Krajské finále SOČ
Multimediální přípravka
Střední školy 2018/19
...             sport sš         září 2013 corny atletika propozice startovka změny výsledky září . . . .
Základní školy 2018/19
Střední školy 2013/14
...
Střední školy 2014/15
...
Střední školy 2015/16
...
Základní školy 2015/16
Střední školy 2016/17
...
Základní školy 2016/17
. . . .
Základní školy
Soutěže základních škol a nižších tříd víceletých gymnázií – kategorie I–IV.
Střední školy
Soutěže středních škol – kategorie V.
Březnové číslo 2016/17
Březnové číslo 2015/16
Listopadové číslo 2015/16
Únorové číslo 2014/15
Únorové číslo 2013/14
Akční výtvarné dopoledne
Kroužky
Školní rok 2015/16 – ateliérová inscenace
Ateliérová cvičení navazují na teoretickou část – historii fotografie, období od poloviny 19. století po závěrečnou fázi piktorialismu.
kroužky
železniční
pondělí
Předškoláci
Centrum pro předškolní děti Vlaštovka     centrum pro předškolní děti Vlaštovka zahájení kroužků pro předškoláky od 3.10. 2017   prográmky pro maminky s dětmi (2 – 4 roky) úterý: 10.30-11.15 h 800 kč/pololetí v těchto kroužcích nabízíme dětem pestré pohybové aktivity, cvičení na rozvoj jemné a hrubé motoriky a pohybové kreace odpovídající věku . . . .
Listopadové akce Karlínského Spektra
V listopadu pro vás připravujeme několik akcí, na které vás srdečně zveme. Čeká nás hra pro rodinné týmy, klub Deska nebo adventní dílny.
Sobotní workshopy
Dovolujeme si vám představit víkendové workshopy programu PaVěda: Parádní věda pro následující školní rok 2019/2020. Workshopy probíhají ve všech našich střediscích a jsou určeny dětem od 9 do 13 let. Všechny zvídavé děti si v letošním roce přijdou na své. PaVěda rozšíří jejich teoretické znalosti a praktické dovednosti ve všech směrech. Workshopy probíhají s výjimkou prázdnin každé sobotní dopoledne od 09.00 do 12.00 hod. Vybraná témata dětem přiblíží odborníci z řad techniků, biologů či chemiků.
Spektrum
Sál v prvním patře Karlínského Spektra je vhodný spíše pro menší kolektivy, kterým umožní příjemné prostředí s potřebným vybavením
rozměry:
8 x 8 m, 66 m²
povrch:
baletizol
cena:
600 Kč/h
Parádní věda 3
Parádní věda je určena všem ve věku od 9 do 20 let, kteří rádi bádají, přemýšlí, zkouší nové věci nebo se rozhodují o svém budoucím povolání či vzdělání. Workshopy v rámci Parádní vědy nabízejí témata napříč vědeckými i nevědeckými disciplínami. Každý workshop je určen dle tématu jiné věkové kategorii. Lekce Parádní vědy, probíhající na jednotlivých střediscích Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy, jsou doplněny atraktivními exkurzemi.
Inkubátor
V galerii Inkubátor na Stanici techniků jsou k vidění díla studentů výtvarných a technických oborů. Kromě pravidelných kurzů nabízíme spoluúčast při pořádání seminářů a odborných exkurzí.
Odborné zájmové útvary
V DDM hl. m. Prahy mohou nadané děti navštěvovat celoročně velké množství odborných zájmových útvarů přírodovědného, technického i humanitního zaměření. Na výběru dětí se podílejí lektoři, kteří vyhledávají talentované děti v rámci konaných workshopů či interaktivních dílen a spolupracují se školami i s rodiči. Děti, které projevují zájem, jsou následně připravovány na odborné soutěže a olympiády, kde se pravidelně umisťují na předních pozicích. Odborný zájmový útvar je také díky vybaveným, moderním a specializovaným pracovištím kvalitně připravuje k přijetí (a studiu) na střední, střední odborné i vysoké školy.
Nový web – vaše připomínky
Od října 2017 je spuštěn nový web DDM hl. m. Prahy. Budeme rádi za jakékoliv připomínky k jeho vizáži a uživatelskému pohodlí.
Železnice
"kolotoč kolem kolejí"
Chemie
Od školního roku 2012/13 laboratoř chemie na Stanici přírodovědců úzce spolupracuje s Ústavem organické chemie a biochemie (ÚOCHB) Akademie věd ČR v Dejvicích. Ti nejlepší mají možnost o prázdninách pracovat několik týdnů na pracovištích ÚOCHB.
Fotky z kroužků
Pokusy
Fotografie z kroužků a akcí
Potkali jste nás na Festivalu vědy? Chodíte k nám na kroužek chemie? Třeba se najdete na některé z našich fotografií.
Pokusy
Pár ukázek toho, co si u nás můžete vyzkoušet.
POPRASK
CPD Cipísek
Centrum pro předškolní děti Cipísek je zájmový útvar pro děti ve věku 3–5 let. Kapacita na školní rok 2020/21 byla naplněna. V současné chvíli přijímáme pouze náhradníky. Zájemci pište na cipisek@ddmpraha.cz.
FLL
First Lego League je celosvětová soutěž pro 3 až 10členné týmy ve věku od 9 do 16 let.
Plastici
"aneb stavíme pro radost podle svých možností a schopností"
Letadélka
"Na zemi modelářem, ve vzduchu pilotem."
Dřevák
V dřevodílně se potkávají hned tři generace, které se snaží dávat přírodnímu materiálu tvary vlaků, letadel, aut…
Autíčka
"Vychutnej si rychlost"
MHD
“rozpohybujte s námi město“
Volná pracovní místa
Pronájmy
Rádi byste si pronajali prostory? Využijte možnosti Stanice přírodovědců. Kontaktujte paní ředitelku Vlastu Coufalovou.
Oslavy narozenin
Firma "Nejlepší narozeniny" pořádá u nás na Stanici přírodovědců originální narozeninové oslavy pro děti spojené s prohlídkou terárií, skleníků, projížďkou na ponících a pohlazením drobných hlodavců, králíků a hada.
Přednášky k olympiádám a soutěžím
Cyklus přednášek a laboratorních cvičení pro účastníky odborných soutěží a olympiád – Přednášky pořádá ICPS při gymnáziu Botičská s propagací prostřednictvím Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy.
S přírodovědcem na cestách
"S přírodovědcem na cestách" je pásmo cestovatelských promítání z celého světa určené široké veřejnosti. V prezentacích jsou navštívené země představeny z pohledu cestovatelů nevyužívajících komerční a turistické možnosti cestování. Promítání je tak vždy pohledem na zajímavá a často i téměř neznámá místa, která bychom v katalogu cestovních kanceláří hledali marně. Valná část prezentací je věnována fauně a flóře navštíveného místa.
3D tisk hlásí volná místa!
Jsi nadšenec do technologií? Máš za to, že vektorová grafika už je out? A že i legorobotika už je mainstream?
Mladý zahrádkář
Mladý zahrádkář – odborná soutěž Českého zahrádkářského svazu. Krajské kolo spolupořádané Stanicí přírodovědců DDM hl. m. Prahy.
Floristická soutěž
Floristická soutěž – Odborná soutěž Českého zahrádkářského svazu. Krajské kolo spolupořádané Stanicí přírodovědců DDM hl. m. Prahy.
Krokouš
Krokouš (Soutěž na nástěnce) – původní dlouhodobá hra Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy určena účastníkům kroužků a pravidelným návštěvníkům.
Naše akce
Karlínské Spektrum nabízí široké spektrum akcí pro veřejnost. Na našich akcích jsou vítání předškoláci, školáci, rodiny s dětmi i senioři.
Karlínský masopust
Oslavte s námi období hodování a veselí mezi dvěmi postními dobami!
Karlínský masopust 2016
V sobotu 06.02.2016 ožilo Karlínské náměstí masopustním veselím. Od jedné hodiny zde proběhl již 13. ročník Karlínského masopustu. A jak to dopadlo? Po symbolickém odemknutí masopustu v Kaizlových sadech prošel karlínskými ulicemi slavnostní průvod, ve kterém se objevily nejen tradiční masky a postavy, ale i koňský povoz s kapelou, která se po celou dobu starala o rozjařenou náladu. Na Karlínském náměstí čekal na návštěvníky masopustu bohatý program, stánky s mnoha pochutinami, ukázky lidových řemesel a soutěže pro malé děti. Neméně zajímavý program probíhal i v Karlínském Spektru.
Karlínský masopust 2017
Další vydařený ročník Karlínského masopustu.
Otvírání
Krajská postupová přehlídka dětského divadla aneb to nejlepší z Prahy. Festival dětských divadelních, loutkářských a recitačních souborů, z něhož mohou vybrané inscenace postoupit na celostátní přehlídku Dětská scéna.
Hrad
Skákací hrad
Kontakty-old
Hlavní kontakty Karlínského Spektra
Dramec
Dramatické hry, improvizace a divadelní etudy. Trénink verbálního i neverbálního vyjadřování, rozvíjení kreativity a spolupráce s druhými, zvládání svého studu a pozornosti.
Skleník
Nahlédněte do našich skleníků prostřednictvím fotogalerie. Jedná se o výběr zajímavých rostlin, které nás potěšily v posledních třech letech.
Bylinková zahrada
Bylinková a zahrada se nachází v horní části pozemku nad skleníky.
Získali jsme plaketu "Přírodní zahrada"
V říjnu 2014 jsme získali plaketu "Přírodní zahrada" od Ekologického institutu Veronica.
Audiovizuální tvorba a základy filmu (6–16 let)
Turnaj v pétanque pro každého
Stadion mládeže DDM hl. m. Prahy a MČ Praha 6 zve všechny zájemce bez rozdílu věku, pohlaví, zdravotního postižení a zkušeností na 1. ročník turnaje v pétanque – O zlaté prasátko.
Velikonoční dílny
Příprava na Velikonoce začíná ve Spektru. Děti i rodiče mají možnost absolvovat několik dílen s motivem Velikonoc. Nedílnou součástí je pletení pomlázek i zdobení kraslic. Každý rok přichází pedagogové Karlínského Spektra s novou technikou, kterou rádi návštěvníky naučí.
Velikonoční dílny 2015
Na velikonočních dílnách jsme v roce 2015 kromě tradičních pomlázek a kraslic fotili velikonoční přání, pekli jednoduché buchty během pár vteřin či vyráběli přání. Malé návštěvníky, stejně jako v jiných letech, zaujala naše minizoo, kterou jsme mohli uspořádat díky pomoci Stanice přírodovědců.
Velikonoční dílny 2016
V roce 2016 jsme na velikonočních dílnách vyráběli kromě pomlázek a vajíček také jarní věnce, které mnohým rodinám zdobily vchodové dveře do bytu.
Čarodějnice
Každý rok se čarodějky a čarodějové slétají kolem 30. dubna v Loděnici Vltava, aby vylepšili svoje schopnosti v kouzlení, čárách a dovednostech, které každý čaroděj či čarodějka potřebuje umět.
Čarodějnice v Loděnici Vltava 2015
V roce 2015 jsme kouzlili ve velkém – vyráběli jsme ruční papír, na který jsme po jeho vyschnutí psali vzkazy.
Čarodějnice v Loděnici Vltava 2016
Ročník 2016 přinesl malým čarodějům a čarodějkám pokusy s vlastnoručně vyrobeným slizem či pohádkové pexeso. Samozřejmě nechyběla pohádka, upálení čarodějnice ani lanové a vodní překážky.
Centrum pro předškolní děti
Nedostalo se vaše dítě do školky? Hledáte pro něj menší kolektiv? Přijďte mezi nás. U nás najdete menší skupinu dětí, ve které individuální přístup a přátelská atmosféra nejsou jen frází.
Hudební stavebnice
Originální propracovaná metoda jak každého od 6 let věku naučit psát a číst hudební zápis, zahrát a doprovodit píseň, vytvořit vlastní hudební dílka. Zpracovává a aplikuje zásady obsažené v díle Jana Amose Komenského pro vyučování hudby. Kolektivní vyučování u klávesového nástroje.
Bicí
Individuální výuka hry na bicí. Kromě pravidelných lekcí mají členové zájmového útvaru možnost využívat zkušebnu s bicí soupravou pro soukromé cvičení.
Kytara
Nabízíme individuální i skupinovou výuku hry na kytaru. Lekce jsou vhodné jak pro začínající, tak i pro pokročilé žáky.
Flétna
Skupinová výuka hry na zobcovou flétnu. Lekce jsou přístupné dětem od čtyř let.
Ukulele
Individuální i skupinová výuka hry na ukulele. Výuka probíhá na Stanici techniků a na ZŠ Českomalínská.
Výstava Za zavřenými dveřmi
V týdnu od 9. do 15. října připravila Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy výstavu s názvem Za zavřenými dveřmi, na které budete moci každý den mezi 9. a 18. hodinou spatřit zvířata, rostliny a přírodniny, které nejsou běžně při návštěvě Stanice přírodovědců k vidění.
Karlínské Spektrum zve na multižánrový hudební festival
Karlínské Spektrum DDM hl. m. Prahy pořádá v neděli 8. října již čtvrtý ročník multižánrového hudebního festivalu Street Happening of Karlín 2017.
Medobraní na Stanici přírodovědců
V pondělí 18. září proběhne na Stanici přírodovědců Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy na Smíchově od 14 do 18 hodin každoroční Medobraní. Akce je určena především pro děti, ale také pro všechny milovníky včel.
Festival vědy napsal své nové pokračování
Ve středu 6. září proběhl na travnaté ploše u Vítězného náměstí (Kulaťáku) na Praze 6 a v prostorách Národní technické knihovny další ročník akce nazvané Festival vědy, která populárním a interaktivním způsobem představila přírodovědné a technické obory.
Volnočasové organizace představily svou činnost
Pod záštitou pražských domů dětí a mládeže proběhl ve čtvrtek 7. září v pořadí již čtrnáctý ročník oblíbené akce Zastávka volný čas.
Přetlaková hala již v provozu
Od poloviny října můžete v případě špatného počasí použít přetlakovou halu.
Rodičovský slowpitch
Akce nesoucí název Táto, mámo, odpal, neboli slowpitch rodičů, hráčů a hráček a přátel oddílů softballu a baseballu proběhne již tuto neděli 22.10. od 13 hod. na stadionu na Markétě.
Sportuj zdarma
Sportujte zdarma s DDM hl. m. Prahy
Rekreační běhání
Rekreační běhání
Půjčovna vybavení
Půjčovna sportovního vybavení pro netradiční sporty.
Ke stažení
Podrobná pravidla využívání služby rekreačního běhání a půjčovny vybavení pro netradiční sporty, katalog sportů, mapy a přihlášky.
Kontakty
DDM hl. m. Prahy Karlínské nám. 7 186 00 Praha 8 222 333 888 ddmpraha@ddmpraha.cz  
Parním vlakem na Lhotku
Velkolepý den na táborové základně Lhotka u Mělníka.
Každý rok vypravujeme historická vozidla, která dovezou rodiny přímo na místo konání.
Den dětí
Rok co rok se sejdeme, abychom společně s celým světem oslavili Den dětí a užili si přitom spoustu legrace.
Každý rok přinášíme tematická stanoviště, hudební vystoupení a divadelní pohádku pro nejmenší.
Den dětí 2015
S podznázvem letem světem jsme díky Karlínskému Spektru zavítali do několika zemích po celém světě, abychom ochutnali místní speciality.
Den dětí 2016
Za devatero horami a devatero řekami bylo jedno malé, ale kouzelné náměstí. Na tom náměstí se vždy jednou za rok velice rády scházely kouzelné a pohádkové bytosti, aby tu spolu s dětmi oslavily jejich den.
Den dětí 2017
Kosmický Den dětí na Karlínském náměstí umožnil všem absolvovat základní kosmický výcvik.
Ke stažení
Půjčovna vybavení
Prezentace ICM při DDM hl. m. Prahy na Pedagogické fakultě UK
Dne 18. října 2017 proběhla prezentace ICM při DDM hl. m. Prahy na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. ICM zde zastupovaly Marie Rychlíková a Blanka Spieglerová. Akce, které si zúčastnilo celkem 30 studentů, zahrnovala nabídku spolupráce. ICM nabídlo studentům Pedagogické fakulty možnost plnit si pedagogickou praxi na střediscích DDM hl. m. Prahy. Tuto praxi bude za naši organizaci garantovat Marie Rychlíková.
O FLL
Roboticky a přírodovědně zaměřená celosvětová soutěž pro děti od 10 do 16 let
Archiv
Minulé ročníky soutěže
Odkazy
.
Kontakt
PRAHA Irena Friedrichová 222 333 871 | 777 706 588 | irena.friedrichova@ddmpraha.cz OLOMOUC Zuzana Trizmová 585 223 233 | 731 444 441 | ddm@ddmolomouc.cz
Co je FIRST LEGO League
FIRST LEGO League (FLL) je soutěž ve výzkumu a v robotice, která žákům v přátelské sportovní atmosféře přiblíží svět vědy a techniky. Soutěžní týmy programují autonomní roboty tak, aby zvládly komplikované úkoly na hracím poli. Současně pracují na výzkumném projektu – zkoumají, řeší problémy a prezentují výsledky své práce před porotou. Hlavní téma programu FLL se každý rok obměňuje, ale vždy řeší celosvětově závažná témata jako například ochrana přírody a životního prostředí, změny klimatu nebo přírodní zdroje. Vyvrcholením sezony je účast týmů na místní FLL soutěži, kde porovnají svoje dovednosti, znalosti a výsledky.
2016/2017 "Animal Allies"
.
2016 Animal Allies
Fotogalerie z roku 2016
Karlínský masopust 2015
Masopustní veselí ovládlo v roce 2015 Karlínské náměstí. Kromě průvodu ulicemi Karlína na návštěvníky čekal bohatý pódiový program, staročeské stánky i projížďky na koňském povoze.
Rodinný den
Den plný her a soutěží pro celou rodinu na atraktivním místě.
Rodinný den 2015
Rodinný den 2015 proběhl v pražském Braníku v parku Vltavanů.
Rodinný den 2016
Rodinný den 2016 proběhl na Výstavišti v Holešovicích.
Program
Pátek 22. 11. – neděle 24. 11.
Fotografie

Fotografie

Časopis ŠESTKAfest
Minulé ročníky

2015

Nejstarší kůň
Koně jsou na první pohled nádherná a vznešená stvoření, průměrný věk koně se liší u jednotlivých plemen. Obecně platí, že nejdéle žijí malá plemena – poníci, islandští koně (25–30 let), chladnokrevní koně (14–18 let), teplokrevní koně (16–25 let), arabští koně (25–30 let). Nejpřesněji se věk koně odhaduje podle koňského chrupu. Zuby se obrušují a mění své postavení.
2016
 
2015
20.–22. 11. 2015   Pátek 20.11. 16.00 Zahájení přehlídky 16.30–18.00  Workshopy pro účastníky přehlídky 19.00–19.45  Fresh senior Klub – Apokryfy Scénické čtení Knihy Apokryfů od Karla Čapka (Prométheúv trest, O úpadku doby, Jako za starých časů, Romeo a Julie) Pro dospělé a děti od 10 let  20.00–20.45  Teapacks – Interaktivní improvizovaná
Volná místa na baletu
Balet našel své místo v Karlínském Spektru. Assemblé, glissade, parterre či révérence. Nevíte, co dané pojmy znamenají? Nevadí, jsme tu od toho, abychom vám je nejen vysvětlili, ale i naučili.
Duše a dušičky ve Hvězdě
DDM hl. m. Prahy a Městská část Praha 6 vás srdečně zvou na tradiční akci Duše a dušičky ve Hvězdě, která se uskuteční v sobotu 4. listopadu od 14.00 do 19.30 hodin v Letohrádku Hvězda. Vstup je ZDARMA!
Výběrové řízení – ekonom/ka pro Stanici techniků
Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy – Stanice techniků přijme ekonoma na 0,5 úvazku. Praxe ve školském zařízení výhodou. Jako bonus nabízíme umístění dítěte (od 3 let) do CPD, které je přímo v budově Stanice techniků. Více informací: irena.friedrichova@ddmpraha.cz
Volný prázdninový termín na tábor
Nabízíme volný termín od 7. do 14. 7. 2018 pro konání letního tábora v našem ubytovacím zařízení ve Vřesníku u Humpolce. Kapacita je 28 míst, vhodné především pro předškoláky, případně 1. stupeň ZŠ. Velkým lákadlem jsou tři poníci ve volném výběhu, děti mohou využít jízdu pod dohledem odborné cvičitelky. Podrobnosti o středisku najdete v sekci Ubytování.
Lhotka 1918–2018 – 100 let naší republiky
Pražské domy dětí a mládeže vás zvou na rodinný výlet plný zábavy – letos v duchu oslav 100. výročí vzniku samostatného Československa, který se koná 12. května ve Lhotce u Mělníka.
Přijmeme účetní
Dům dětí a mládeže hlavního města Prahy přijme účetní na plný úvazek.
Atletické víceboje pro každého
Rok se sešel s rokem a je opět před námi další ročník atletických vícebojů, který se koná na naší Kotlářce v sobotu 22. září 2018 od 10 do 15 hodin (sraz nejpozději v 9.30)
Turnaj v pétanque
Stadion mládeže DDM hl. m. Prahy a MČ Praha 6 zve všechny zájemce bez rozdílu věku, pohlaví, zdravotního postižení a zkušeností na 2. ročník turnaje v pétanque – O zlaté prasátko.
Sudoku na Kotlářce
Pokud jste milovníky logických her a nemáte zatím žádný plán na 24. 11. od 10 do 13 hodin, můžete využít našeho pozvání na soutěž v řešení sudoku.
Vánoční smeč
Stadion mládeže DDM hl. m. Prahy, oddíl stolního tenisu SK Kotlářka Praha a MČ Praha 6 vás zvou na Vánoční smeč – rodinný turnaj ve stolním tenise, který se koná v neděli 16. 12. 2018.
FIRST LEGO League
V sobotu 1. prosince proběhlo v Karlínském Spektru DDM hl. m. Prahy na Karlínském náměstí od 9.00 pražské kolo již třináctého ročníku celosvětové robotické a přírodovědně zaměřené soutěže FIRST LEGO League.
Hledáme účetní se zaměřením na majetek
DDM hl. m. Prahy příjme účetní se zaměřením na evidenci majetku. Požadujeme: znalost podvojného účetnictví příspěvkové organizace, znalost legislativy účetnictví s důrazem na evidenci majetku, samostatnost, zodpovědnost a časovou flexibilitu. Znalost účetního programu Gordic a evidence majetku EMA výhodou.
Pen and Story – 2. ročník
Vyhlašujeme další ročník soutěže Pen and Story (podtitul "Napiš příběh v angličtině"), kterou společně pořádá nakladatelství Pinwheels, DDM hl. m. Prahy a Nadační fond Svoboda.
Čerti na Stadionu mládeže
Zveme vás na tradiční sportovně-zábavné odpoledne pro děti, které se uskuteční ve pátek 6. 12. 2019 od 17 h ve víceúčelové hale na Stadionu mládeže. Přijďte se se svými dětmi pobavit a oslavit tradiční svátek.
Čerti na Kotlářce
V pátek 6. 12. dorazil na Kotlářku Mikuláš, anděl a spousta čertů. Celkem 170 dětí mohlo navštívit až 19 stanovišť a vyzkoušet si různé dovednosti (nejenom sportovní). Kromě nadílky se mohly děti těšit i na tombolu, do které se již tradičně mohli zapojit i rodiče po úspěšném vyluštění čertovských hádanek. Největší radost měly výherci tomboly ze společenských her a sluchátek, které věnovala firma ITC Services.
DDM hl. m. Prahy příjme účetní se zaměřením na evidenci majetku.
Požadujeme: znalost podvojného účetnictví příspěvkové organizace, znalost legislativy účetnictví s důrazem na evidenci majetku, samostatnost, zodpovědnost a časovou flexibilitu. Znalost účetního programu Gordic a evidence majetku EMA výhodou.
Zažít město jinak – 19. září
Kdysi na Mariánské náměstí před kostelem Panny Marie Na Louži byl rynek. Dnes je tu radnice. A před ní prostor, který opět začíná znít a být slyšet.

Kontaktní formulář
Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy

Karlínské nám. 7
186 00 Praha 8
222 333 888

Spojení

metro B/C – Florenc, metro B – Křižíkova
tramvaj 3, 8, 24 – Karlínské náměstí

Velká žlutá budova přímo za kostelem na Karlínském náměstí
otevírací doba: po–pá: 8:00–22:00, víkendy dle programu