DDM hl. m. Prahy
Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy
Fakultní zařízení Univerzity Karlovy
Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy

Hra „Prahou křížem krážem“ napsala další ročník

Zasáhnout laserem terč, odhalit neviditelné písmo nebo roztočit kolo vodního mlýna – to všechno jste mohli dokázat o víkendu v pražské Stromovce.

V neděli 5. listopadu se zde konal již šestý ročník velmi oblíbené akce pro rodiče a děti Prahou křížem krážem. Tentokrát byly jeho tématem vynálezy a na celkem čtrnácti stanovištích se děti seznamovaly s různými objevy z různých oborů praktickou formou – mohly si jejich fungování vyzkoušet na vlastní kůži.

Co jste si mohli vyzkoušet?
Nebýt kladkostroje, málokdo by dokázal vytáhnout barel s vodou, k vytáhnutí pingpongového míčku z nálevky posloužil Archimédův zákon, korek, špendlík a voda prokázaly existenci magnetismu. Citronová šťáva v roli neviditelného inkoustu vydala své tajemství až po zahřátí nad svíčkou, lehké nebylo ani vyluštit binární kód či zapojit jednoduchý elektrický obvod.

Co skrývalo nalepovací puzzle?
Rodinné týmy získávaly za jednotlivé hádanky části puzzle, jehož poskládáním sestavily na papíře stroj času. Pak bylo ještě nutné na posledním stanovišti spojeném s Rudolfem II. najít drahý kov žluté barvy a pospíchat co nejrychleji do cíle.

Letos se mohla soutěž pochlubit opravdu velkým počtem zájemců, celkem soutěžilo téměř 130 týmů – přes sedmdesát pět týmů v odpolední, složitější variantě a padesát v dopolední, lehčí pro předškoláky. Tento ročník se také mohl pochlubit rekordním časem pro přihlášení – soutěž byla po dvou dnech naplněna.

Děti rovněž velmi bavila doprovodná hra „Poznej se navzájem“, při které se blíže seznamovaly se zástupci ostatních týmů a sbíraly při ní jejich „podpisy“ (značky, smajlíky, obrázky).

Šestý ročník akce Prahou křížem krážem se opět velmi vydařil. Napomohlo k tomu i příznivé počasí, ale hlavně důmyslné úkoly, které mladí zaměstnanci z Karlínského Spektra DDM hl. m.Prahy vymysleli. Teď nezbývá než se těšit, čím nás překvapí v listopadu 2018.

Také by vás mohlo zajímat:


  Notice: Undefined variable: _i in /home/ddmpraha/web/ddmpraha.cz/modul/stranka/hl.php on line 197
 • Klub anonymních záškoláků (KAZ)

  VÍCE INFORMACÍ
 • Vrch Petřín

  VÍCE INFORMACÍ
 • KAZ – Klub anonymních záškoláků

  VÍCE INFORMACÍ
 • Aktuální informace k současné situaci

  VÍCE INFORMACÍ
 • Den plazů – 21. října

  VÍCE INFORMACÍ