DDM hl. m. Prahy
Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy
Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy
DDM hl. m. Prahy

Pobytový / Táborníci II (8 - 15 let)

Už je to 500 let, co tento svět opustil slavný Leonardo da Vinci. Co po něm zůstalo? Vypravte se na tajemnou pouť plnou nástrah a výzev a třeba zjistíte, že část života strávil Leonardo právě v blízkosti Lhotky u Mělníka.
Leonarda da Vinciho mnoho z vás zná především jako autora slavného portrétu Mony Lisy, někdo si možná vzpomene na Poslední večeři, nebo pár jeho vynálezů. Věděli jste ale, že to byl i spisovatel, architekt, přírodovědec, hudebník, konstruktér a snad dokonce i vegetarián?
Leonardo od roku 1500 dokonce cestoval v utajení po Evropě. Snažil se po sobě zanechat co nejméně stop, nicméně ne vždy se mu to povedlo. V roce 2017 se na Kokoříně našel útržek pergamenu, který byl po laboratorní analýze datován na začátek 16. století. Archeology velmi překvapil obsah – vyplývá z něho, že tehdejší majitel hradu hostil italského vynálezce a malíře z jehož jména se zachovaly pouze tato písmena: LdsP. Je známo, že pod rodným jménem Leonardo di ser Piero se skrývá právě da Vinci.
Určitě po něm nezůstal jen zmíněný kus pergamenu. Máš odvahu naučit se něco nového, překonat svůj strach a posunout své hranice? S námi se nudit nebudeš – naučíme tě rozdělat oheň bez sirek, orientovat se v přírodě, slaňovat ze skály, chodit po slackline, přespíme společně v lese, zahrajeme si tradiční i netradiční hry a sporty, posílíme týmového ducha a možná najdeme i poklad. Vydej se s námi do Lhotky u Mělníka a prožij s námi 14 dní plných dobrodružství.
Těší se na vás známá parta Táborníků (Séška, Máca, Pavel, Džarda, Olča) doplněných novými členy (Markét, Monča, Terka, Natka).
Hlavní vedoucí Pavla "Séška" Chaloupková – chaloupkova@ddmpraha.cz, 222 333 888

Ubytování je zajištěno ve srubech s vlastním sociálním zařízením, samozřejmostí je strava 5x denně a pitný režim.

Přihlaste se na zeleném odkaze v červeném poli a zajistěte místo svým dětem co nejdříve!


Ceny a termíny

Přihlásit se
Cena za vstup: 5400 Kč
Cena zahrnuje:  ped. dozor, ubytování, doprava, strava
27.07.2019 00:00 - 10.08.2019 00:00


Adresa a kontakt

Lhotka u Mělníka

Lektoři

Chaloupková Pavla

Podobné

Po stopách Mayů 1 – letní tábor v Podhradí
Vesmírné putování – letní tábor v Podhradí