Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy

Zažij pořádný latinskoamerický karneval
Karnaval Latino Praga je největší přehlídkou latinské hudby, kultury a jídla v Praze. Letos se koná v prostorách letního kulturního klubu Tiskárna na Vzduchu ve Stromovce.
Staň se campleaderem mezinárodního workcampu v ČR
Baví tě mezinárodní dobrovolnictví, vedení lidí, posouvání vlastních hranic a procvičování angličtiny a lákalo by tě pomoct zajímavé neziskovce v ČR v její práci?
Jirka Král vás naučí, jak být na internetu v bezpečí
Jeden z nejoblíbenějších youtuberů Jirka Král rozjel ve spolupráci se společností Avast, zabývající se antivirovými programi, kampaň ohledně bezpečnosti na internetu. V rámci ní publikuje videa a osobně navštěvuje školy. Více na: https://www.budsafeonline.cz/
Cena Gratias Tibi
Cena Gratias Tibi (=Děkuji Tobě) byla poprvé udělována v roce 2014. Oceňuje mladé lidi, kterým není svět kolem nás lhostejný a snaží se ho nejrůznějšími aktivitami obohatit.
Britská ambasáda v Praze nabízí placenou stáž
Zajímáš se o mezinárodní vztahy a diplomacii? Baví Tě práce s médii a sociálními sítěmi? Dokážeš organizovat velké akce? Přihlaš se na placenou stáž Foreign and Commonwealth Office! Získej cenné zkušenosti na britské ambasádě v Praze!
Hudební mládež ČR
Pro studenty ve věku od 15 do 21 let pořádá Hudební mládež (HM) Letní ateliér HM, který se letos koná od 2.-11. července v Třeboni.
Malé řečniště
Mluvit před lidmi, vyjádřit se, formulovat myšlenky, zaujmout... Jednodenní workshop projevu pro žáky 7.–9. tříd, který proběhl 16. dubna, dopadl výborně, Můžeme se tedy těšit na další. Termíny budou vždy s předstihem zveřejněny na stránkách www.icmpraha.cz
Interkulturní festival RefuFest
Festival RefuFest vytváří prostor pro setkání lidí ze všech koutů světa a vyjadřuje solidaritu s uprchlíky.
Hledáme mladé reportéry
Pro Evropské setkání mládeže EYE, které se koná ve dnech 1.–2. června 2018 v Evropském parlamentu ve Štrasburku, hledáme mladé reportéry nebo odborníky, kteří by chtěli informovat o této události. Přihlášky na jednotlivé pozice je možné podat online do 21. ledna 2018 do 12.00.
Czech Nature Photo 2018
Historicky druhý, oficiálně první, plnohodnotný ročník soutěže Czech Nature Photo uspořádá výstavu oceněných a vybraných soutěžních fotografií. V minulém roce se výstava soutěžního ročníku 2017 těšila obrovskému zájmu veřejnosti a podobně zajímavou výstavu můžeme očekávat také v roce letošním.
Centrum podpory nadání
ICM rozšířilo svou činnost o práci s nadanými dětmi. K našemu týmu se připojila psycholožka Mgr. Anna Štindlová, která bude poskytovat psychologické poradenství nadaným dětem a dětem s individuálními zvláštnostmi.
Knihu za knihu
U příležitosti blížícího se Měsíce knihy jsme připravili velkou výměnu knih. Velké množství knih, které jste přinesli mezi 12. a 21. březnem do recepci Karlínského Spektra DDM hl. m. Prahy, jsme dali do koloběhu. Ve středu 21. března proběhlo od 15.30 do 17.30 příjemné odpoledne s knížkami, hudbou a čtením.
Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi
Zapojili jsme se do projektu Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi. V souvislosti s novelou školského zákona (č. 82/2015 Sb.) jsou i na naši školu kladeny vysoké nároky ohledně zajištění rovného přístupu ke vzdělávání všech dětí, žáků a studentů tak, aby byl plně využit potenciál každého jedince a zároveň nedocházelo ke snižování nároků žádné skupiny.
Prezentace ICM při DDM hl. m. Prahy na Pedagogické fakultě UK
Dne 18. října 2017 proběhla prezentace ICM při DDM hl. m. Prahy na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. ICM zde zastupovaly Marie Rychlíková a Blanka Spieglerová. Akce, které si zúčastnilo celkem 30 studentů, zahrnovala nabídku spolupráce. ICM nabídlo studentům Pedagogické fakulty možnost plnit si pedagogickou praxi na střediscích DDM hl. m. Prahy. Tuto praxi bude za naši organizaci garantovat Marie Rychlíková.
Prevence šikany - přednáška
V úterý 27. února proběhla v DDM hl. m. Prahy velmi zajímavá přednáška Zdeňka Martínka Prevence šikany. Pokud byste se chtěli o tomto tématu dozvědět více, doporučujeme jeho knihu: Agresivita a kriminalita školní mládeže.
Mezinárodní den svobody tisku
U příležitosti blížícího se Mezinárodního dne svobody tisku (3. 5.) vám chceme nabídnout několik článků k zamyšlení.
ICM poskytuje pro zájemce základní sociální služby
Součástí služeb ICM je také základní sociální poradenství v oblasti psychosociálních služeb. Pomáháme zorientovat se v nabídce jednotlivých služeb a poskytujeme kontakty na konkrétní organizace. Nabízíme pomoc při řešení konkrétních problémů v souladu s potřebami a požadavky klientů ve spolupráci s odborníky a jinými organizacemi (pedagogicko-psychologické poradny, úřady práce...)