DDM hl. m. Prahy
Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy
Fakultní zařízení Univerzity Karlovy
Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy
DDM hl. m. Prahy

FIRST LEGO League (10 - 15 let)

Zcela nový kroužek je určen pro absolventy kroužku LEGOrobotika 3 nebo zájemce, kteří mají hlubší znalosti v LEGO Mindstorms programování a bohaté konstruktérské zkušenosti s touto stavebnicí.

Bude se nově profilovat jeden soutěžní tým, který soustavně pracuje na zadání tématu k soutěži, jež se zveřejňuje v srpnu. V rámci kroužku se účastníci rozvíjí v programování a konstruktivním myšlení, které bude potřeba ve vývoji robota. Je dobré počítat s tím, že by účastník mohl v kroužku pokračovat i další rok, protože se tak dají základy kvalitnímu soutěžnímu týmu. Vyvrcholením kroužku je následně účast v několika kolech soutěží.

FIRST LEGO League (FLL) je soutěž ve výzkumu a v robotice, která žákům v přátelské sportovní atmosféře přiblíží svět vědy a techniky. Soutěžní týmy programují autonomní roboty tak, aby zvládly komplikované úkoly na hracím poli. Současně pracují na výzkumném projektu – zkoumají, řeší problémy a prezentují výsledky své práce před porotou. Hlavní téma programu FLL se každý rok obměňuje, ale vždy řeší celosvětově závažná témata, jako například ochrana přírody a životního prostředí, změny klimatu nebo přírodní zdroje. Vyvrcholením sezony je účast týmů na místní FLL soutěži, kde porovnají svoje dovednosti, znalosti a výsledky.


Ceny a termíny

Cena za šk. rok: 2600 Kč
Cena za pol.: 1400 / 1400 Kč
ČT 16:00-17:15


Adresa a kontakt

Karlínské Spektrum, Praha 8
PC učebna (přízemí)
Petr Bittner, bittner@ddmpraha.cz

Lektoři

Podobné

3D tisk – začátečníci
Převádění ze škol 
Kurz šití na stroji pro děti PO
Parádní věda 1 – Stanice techniků
Unreal Engine pro pokročilé
Miniscéna – divadlo a vše kolem něj
Badminton II.
Parádní věda 3 – Stanice přírodovědců
3D grafika a animace
Chovatelství a teraristika 2