DDM hl. m. Prahy
Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy
Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy
DDM hl. m. Prahy

Kendó (tělocvična ČVUT, Karlovo náměstí) (8 - 99 let)

Hledáte zajímavý koníček pro sebe či své děti? Zajímá vás Japonsko a jeho kultura? Nebo byste chtěli cvičit nějaké bojové umění? Pak přijďte cvičit kendó nebo-li japonský šerm!

Kendó je vhodné pro děti i dospělé, pro muže i ženy, pro mladší i starší a začít lze v každém věku. Kendó navíc nabízí zajímavou možnost společného cvičení rodičů a dětí. Každý svým tempem a přesto společně. Není nic lepšího než férový souboj o to, kdo bude (ne)vynášet koš na odpadky.

Dnešní kendó není sport v klasickém sportovním pojetí, jak se o něm častokrát píše, ale je to japonské bojové umění s hlubokými kořeny sahajícími až do 1000 let staré historie, neodmyslitelně spojené s legendárními samuraji. I přesto, že se v kendó konají turnaje a soutěže, měly by hlavně sloužit jako další a jedinečný zdroj zkušeností a konfrontace schopností, zručnosti a šermířské dovednosti v boji, kde není nic dopředu dané a určené.

Co s sebou na trénink: kendó se cvičí ve speciálním oděvu / uniformě, která se skládá z kabátce kendo-gi a volných kalhot hakama. Později se cvičí v bógu – lehkém brnění pro kendó. V začátku stačí jen tričko a tepláky + bambusový meč – shinai. Jeho cena se pohybuje mezi 450–550 Kč v závislosti na jeho délce a pro začátečníky je v ceně kurzu. Po zvládnutí začátků (druhé pololetí) je pak vhodné pořídit i uniformu (cca 1 600 Kč v závislosti na velikosti).

Kde cvičíme: Fakulta strojní ČVUT, Karlovo náměstí 13, Praha 2, tělocvična A1

Cvičení probíhají následovně: děti, mládež, rodiče úterý 18.00–19.30. Pokročilé děti pak čtvrtek 18.00–19.30

Doporučujeme věk 8+, mladší po dohodě, rodič – bez omezení


Ceny a termíny

Přihlásit se
Cena za šk. rok: 4000 Kč
Cena za pol.: 2100 / 2100 Kč
Cena zahrnuje:  Lekce 2x týdně,bambus.meč pro začáteč.
ÚT 18:00-19:30
ČT 18:00-19:30


Adresa a kontakt

Klub Klamovka, Praha 5

Lektoři