DDM hl. m. Prahy
Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy
Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy
DDM hl. m. Prahy

Turistika (7 - 15 let)

Víkendový turistický kroužek pořádaný jednou měsíčně pod vedením různých lektorů. Program výletů zveřejněn vždy na začátku měsíce. K zakoupení jsou jednotlivé výlety za 200 Kč, nebo permanentka na 4 výlety za 600 Kč (lze využít po celý školní rok).

 

Únorový kroužek Turistika se vydá v sobotu 8. 2. s Kubou Mezerou na vycházku s úkoly po Praze – formou hry se děti seznámí s vybranými památkami. Zhruba v polovině trasy navštíví Motýlí dům (www.papilonia.cz).

S sebou děti budou potřebovat: oblečení odpovídající počasí a pohodlnou obuv, Lítačku nebo lístek na MHD, svačinu s pitím, 100,- Kč na vstup do Motýlího domu. Případně mohou mít kapesné na teplý nápoj nebo suvenýr z domu motýlů.

 

Čas konání kroužku je 9–16 hod., rezervace míst je možná nejpozději do čtvrtka do 12 hod. před danou sobotou na mailu marie.roubickova@ddmpraha.cz. Pokud nestihnete své dítě včas přihlásit, můžete jej zkusit dohlásit i později – pokud kroužek proběhne a bude volné místo, mohu vám místo rezervovat ještě během pátečního dopoledne. Výlet proběhne při přihlášení alespoň 4 dětí!

 

První výlet roku 2020 vyrazil 18. 1. s Lindou Valeriánovou na Karlštejnsko, kde navštívil soukromou zoo a prošel výletem do Srbska.

Prosincový výlet se vydal 14. 12. ze Stanice přírodovědců PLAVAT do aquaparku Aquadream Barrandov. Na děti – plavce od 10 let se těšila lektorka Adéla Čečmanová :)

V listopadu se kroužek vypravil 16. 11. na Celostátní výstavu drobného zvířectva Chovatel do Lysé nad Labem s Evou Karbanovou.

Říjnový výlet proběhl 19. 10. a vydal se s lektorem Michalem Plundrou na výpravu Za zelenými ostrovy v městské poušti. Účastníci se rozhlédli po krásách naší metropole téměř z ptačí perspektivy – kromě jiného navštívili otevřenou střešní zahradu. Nový rozměr městského života objevili v komunitních zahradách, prošli skrytými zelenými vnitrobloky a objevili zapomenuté parky.


Ceny a termíny

Cena za vstup: 200 Kč
SO 09:00-16:00


Adresa a kontakt

Stanice přírodovědců, Praha 5
U Papouška
marie.roubickova@ddmpraha.cz

Lektoři

Mezera Jakub

Podobné

Vodácko-turistický oddíl - Vydry
Miniscéna – divadlo a vše kolem něj
Vodácko-turistický oddíl - Lvíčata
Vodácko-turistický oddíl - Mokro
Tanec hrou (5–6 let)
Převod - Klub 3b / středa / 15-16 h
Vodácko-turistický oddíl - Neptun
Turistický oddíl - Tuláci
Zobcová flétna - RADKA
Převod – Klub 1b / pondělí / 15–16 h