DDM hl. m. Prahy
Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy
Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy
DDM hl. m. Prahy

Poznávání přírody (7 - 15 let)

Sobotní kroužek s možností přihlašování na jednotlivé lekce. K zakoupení jsou jednotlivé vstupy za 200 Kč, nebo permanentka na 4 vstupy za 600 Kč (lze využít po celý školní rok). Program na každý měsíc je vždy vyhlášen předem a zahrnuje např. péči o naše zvířata, laboratorní pokusy, práci na zahradě, přírodovědnou exkurzi apod. Lektoři se ve vedení střídají dle zaměření lekce.

Prosincové lekce proběhnou na níže vypsaná témata:

7. 12.  Chování zvířat s Kristýnou Sedláčkovou
Je vážně liška lstivá a lev udatný? Naše přední odbornice na etologii, Kristýna Sedláčková, seznámí děti s chováním zvířat a vyvrátí mnohé mýty. Společně si na zvířatech ve Stanici přírodovědců předvedou, co pozorování zvířat obnáší a na co se zaměřit, aby děti dokázaly samostatně pozorovat živočichy ve svém okolí a zjistit tak více o jejich životě.

14. 12.  Krmení zvířat v zimě s Katkou Šimáčkovou
Jak na správné přikrmování volně žijících živočichů v zimním období? Nejen aby zvířátka měla plná bříška, ale zároveň jim krmivo prospělo? To si děti ujasní na sobotním kroužku. Nebude chybět výroba dobrot pro ptáčky ani procházka k petřínským jezírkům.


Listopadové lekce kroužku proběhly na níže uvedená témata:

9. 11.  Orientační běh s Martinem Hrbkem 
Kroužek 9. 11. se ponese ve znamení sportu – zveme vás na první ze série orientačních běhů pod vedením Martina Hrbka. Přijít může celá rodina, mladší děti s sebou mohou vzít dospělý doprovod zdarma :) Více informací na https://ddmpraha.cz/stanice-prirodovedcu/aktuality/Novy_krouzek_orientacniho_behu!.
Přihlašování zde: https://ddmpraha.cz/stanice-prirodovedcu/Krouzky?seo=9273.

16. 11.  Mikroskopování s Katkou Šimáčkovou
Máte doma zvídavé dítko? Pošlete ho na mikroskopování s Katkou Šimáčkovou! Děti si připraví vlastní preparáty a budou zkoumat všemožné zajímavosti pod sklíčkem. Možná se seznámí i s nejmenšími obyvateli našich akvárií :-D 

23. 11.  Pečení a zdobení perníkových chaloupek s Míšou Pánkovou – OBSAZENO
Vánoce se blíží a děti vám mohou pomoci s přípravou té pravé předvánoční atmosféry. Míša Pánková na sobotním kroužku s dětmi upeče a sestaví pravé perníkové chaloupky, které si děti nazdobí dle vlastní fantazie a odnesou domů.

30. 11.  Chovatelské činnosti s Marií Roubíčkovou
Chce vaše dítko domů zvířátko? Na sobotním kroužku se dozví, jak si vybrat správného zvířecího kamaráda a na vlastní kůži si vyzkouší, co péče o domácího mazlíčka obnáší. Spousta práce – čištění ubikací, příprava krmení, u vybraných péče o srst, drápky… a nakonec samozřejmě pomazlení.

Kroužky se scházejí ve Stanici přírodovědců (vyjma orientačního běhu 9. 11.), v hlavní budově – místnost bude upřesněna před konáním kroužku. Čas konání kroužku je 9–12 hod.  

Rezervace míst je možná nejpozději do čtvrtka do 12 h. před danou sobotou na mailu marie.roubickova@ddmpraha.cz. Pokud nestihnete své dítě včas přihlásit, můžete jej zkusit dohlásit i později – pokud kroužek proběhne a bude volné místo, lze místo rezervovat ještě během pátečního dopoledne. 


Říjnové lekce proběhly na níže vypsaná témata:

5. 10.  Koření: Nejen chutě a vůně, výroba bylinkové soli s Katkou Šimáčkovou
Oblíbená lektorka Katka Šimáčková si pro vaše ratolesti připravila voňavý program. Děti se seznámí se základy aromaterapie a zvláštními vlastnostmi vybraných bylinek, možnostmi jejich zpracování a využití. Očichají a ochutnají mnohé exempláře z naší bylinkové zahrádky a odnesou si vlastnoručně připravenou bylinkovou sůl! 

12. 10.  Chovatelství savců v praxi s Vandou Klimešovou
Usměvavá lektorka Vanda vaše děti seznámí se základními náležitostmi chovu savců, a to tím nejlepším způsobem – prožitkem „na vlastní kůži“. Děti se na jedno dopoledne stanou chovateli a zakusí, co obnáší denní péče o naše zvířata. Přihlášené děti budou mít možnost se osobně seznámit s vybranými zvířaty, vyčistit jejich výběhy a samozřejmě je i pomazlit.
Je vhodné děti vybavit odpovídajícím oblečením (nebo jim dát s sebou něco na převlečení). 

19. 10.  Celopražská okresní výstava drobného zvířectva s Evou Karbanovou
Eva Karbanová, nadšená chovatelka mnoha rozličných druhů zvířat, děti zasvětí do aktivity, která je součástí života většiny aktivních chovatelů. Tou je návštěva okresní výstavy drobného zvířectva, která proběhne v Praze-Modřanech. Přihlášené děti nejen provede výstavou, ale osvětlí jim i důležitost setkávání chovatelů a vystavené zvláštnosti okomentuje. S radostí bude k dispozici zvídavým dětským dotazům.


Ceny a termíny

Cena za vstup: 200 Kč
SO 09:00-12:00


Adresa a kontakt

Stanice přírodovědců, Praha 5
Laboratoř

Lektoři

Podobné

Paleontologie
Přírodovědec
Miniscéna - divadlo a vše kolem něj
Chemie P2a
Chovatelství pro starší 3
Chovatelství s akvaristikou
Permakultura
Turistický oddíl - Tuláci
Chemie P1a Milner
PaVěda 3 - Stanice přírodovědců