DDM hl. m. Prahy
Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy
Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy
DDM hl. m. Prahy

Mladý zahradník (6 - 15 let)

"Ačkoli to tak nevypadá, přípravy začínají již v lednu. Zahradník sleduje počasí a usuzuje, kdy začne s pracemi. Také se bojí, aby mu nic neumrzlo, a je ochotný rostlinám obětovat vlastní kabát. Ani v únoru se toho nedá moc dělat, pouze trénovat nervy. Zahrádkář bedlivě sleduje počasí, raduje se z oblev a těší se na první jarní květiny. V březnu je potřeba zrýt půdu, nakoupit semínka a zasadit sazeničky."
Rok zahradníka, Karel Čapek

Inspirací v našem zahradnickém kroužku nám nebude jen tento zkušený zahrádkář a spisovatel Karel Čapek, ale další inspirací nám bude permakultura, městské zahradničení a princip soběstačnosti.

V únoru se budeme zdržovat v teple učebny a budeme si povídat o tom, proč mrkev miluje rajčata. Naučíme se nakličovat semínka určená k přímé konzumaci, také začneme s předpěstováním sazenic. Naučíme se přesazovat pokojové květiny a doneseme si domů nějakou novou rostlinku. Naučíme se poznávat rostliny, byliny i plevel, který někdy může být prospěsný nejen pro zahradu, ale i užitečný v kuchyni.

Když březen dovolí, půjdeme si pomalu připravovat a zakládat vlastní záhonky.
V dubnu budou naše zahradnické aktivity vrcholit, budeme rýt, také sít, sázet vše, z čeho budeme mít později radost a na čem si společně pochutnáme. Od sladkých plodů, zeleniny, bylinek, po voňavé kvítí.
Květen a červen nám přinesou hodně aktivit a experimentování kolem záhonků. Když nám nebude počasí přát, tak vždy budeme mít zázemí, kde budeme moci vyrábět domečky pro hmyzí pomocníky nebo další rukodělné výrobky z přírodnin.


Ceny a termíny

Cena za šk. rok: 2200 Kč
Cena za pol.: 1200 / 1200 Kč
PO 15:00-17:00


Adresa a kontakt

Karlínské Spektrum, Praha 8
Petr Bittner, bittner@ddmpraha.cz

Lektoři

Farry Renata

Podobné

Kytara – začátečníci (Iveta) – skupinka
Kytara – mírně pokročilí (Iveta) – úterý 14.30
Kytara - individuální lekce - Honza