DDM hl. m. Prahy
Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy
Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy
DDM hl. m. Prahy

Tvořivý kurz pro dospělé (14 - 80 let)

!! NYNÍ ON-LINE !!

Tvořivý kroužek pro starší a dospělé navazuje na dřívější tradici kurzů pro dospělé. Po dobu karantény probíhá s lektorkou Míšou Pánkovou 2x týdně, každé úterý a čtvrtek, vždy od 17.30 h, případně lze čas upravit. Lekce proběhne po přihlášení alespoň tří zájemců :-)

 Těšit se můžete na následující program:

Tvořivé kurzy každé úterý:

  • 7. 4.  Vajíčka zdobená patchworkovou technikou (pomůcky: polystyrenová vajíčka, různobarevné stuhy o šířce 2–2,5 cm, obyčejné špendlíčky)
  • 14. 4.  Dekorace ze starých CD (pomůcky: cokoliv, co byste si chtěli ozdobit (láhev od vína, květináč), papírové ubrousky, CD či DVD, lepidlo, které je vhodné na materiál jako je sklo, plast či keramika,nůžky, třpytky – nejsou podmínkou)
  • 21. 4.  Zdobení hrnků a misek lakem na nehty (pomůcky: jakákoliv keramika s bílou glazurou, nádoba, do které se vybraná keramika vejde, lak na nehty vybrané barvy)
  • 28. 4.  Prostírání a dekorace z provázků a provazů (pomůcky: provázky a provazy různých tlouštěk, lepidlo, či tavná pistole, filc – nejlépe bílý, béžový či hnědý, aby ladil s provazy)
  • 5. 5.  Šperky z korálků či kožených šňůrek (pomůcky: větší množství korálků (barvy podle vkusu), vlasec na navlékání, pokud nemáte korálky, pořiďte si lurexové šňůrky (barevná kombinace dle vlastní volby či silnější provázky (síla cca 0,5–1 cm), koncovky na stuhy cca 1 cm a 2 cm, náušnicové háčky dle výběru, zapínání na náramky či náhrdelníky dle volby, spojovací kroužky 3 mm, lepidlo na textil)
  • 12. 5.  Výroba závěsných dekorací ve stylu zvonkoher – ze dřeva a korálků (pomůcky: najděte si kus pěkného pevného dřeva, např. větve, šroubovací háčky, silnější vlasec či silikonové lanko, větší korálky všeho druhu – nejlépe skleněné a barevné kombinace dle výběru (musí jimi jít provléknout koupené lanko/vlasec), provaz na zavěšení dle volby umístění, můžete doladit po vytvoření "zvonkohry")

Pečení každý čtvrtek:

        9. 4.   Cheesecake s jahodami a bazalkovým cukrem
      16. 4.   Čokoládovo-banánové sušenky
      23. 4.   Kakaový koláč s meruňkovým džemem
      30. 4.   Nepečený tvarohový koláč s nutellou
        7. 5.   Zázvorový likér
      14. 5.   Čokoládový koláč s cappuccinem (kávou)
      
Lekce budou probíhat po programu Skype, případně dle domluvy.

Budeme se těšit na hojnou účast!!


Ceny a termíny

Cena za vstup: 150 Kč
ÚT 17:30-19:30
ČT 17:30-19:30


Adresa a kontakt

Stanice přírodovědců, Praha 5
U Psa a kočky
marie.roubickova@ddmpraha.cz

Lektoři

Pánková Michaela

Podobné

Kresba, malba, grafika – dospělí 2
Kresba, malba, grafika - dospělí 1
Tančírna pro dospělé (od 16 let)
Keramika – modelování / čtvrtek 4
Šití – začátečníci
Kytara - individuální lekce - Honza
Keramika - točení na kruhu 3
Figurální kresba a malba
Keramika - dospělí / pondělí
Keramika – točení na kruhu / úterý 1