DDM hl. m. Prahy
Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy
Fakultní zařízení Univerzity Karlovy
Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy
DDM hl. m. Prahy

Mladý zahradník (6 - 15 let)

"Ačkoli to tak nevypadá, přípravy začínají již v lednu. Zahradník sleduje počasí a usuzuje, kdy začne s pracemi. Také se bojí, aby mu nic neumrzlo, a je ochotný rostlinám obětovat vlastní kabát. Ani v únoru se toho nedá moc dělat, pouze trénovat nervy. Zahrádkář bedlivě sleduje počasí, raduje se z oblev a těší se na první jarní květiny. V březnu je potřeba zrýt půdu, nakoupit semínka a zasadit sazeničky.": Rok zahradníka, Karel Čapek
Inspirací v našem zahradnickém kroužku nám nebude jen tento zkušený zahrádkář a spisovatel, Karel Čapek, ale další inspirací nám bude pramakultura, městské zahradničení a princip soběstačnosti.
V chladných dnech se budeme zdržovat v teple učebny a budeme si povídat o tom, proč mrkev miluje rajčata. Naučíme se nakličovat semínka určená k přímé konzumaci, také začneme s předpěstováním sazenic. Naučíme se pěstovat,přesazovat pokojové květiny a doneseme si domů nějakou novou rostlinku. Naučíme se poznávat rostliny,byliny i plevel, který někdy může být prospěsný nejen pro zahradu, ale i užitečný v kuchyni.
Když počasí dovolí, půjdeme si pomalu připravovat a zakládat vlastní záhonky.
Na jaře budou naše zahradnické aktivity vrcholit, budeme rýt, také sít, sázet vše, z čeho budeme mít později radost a na čem si společně pochutnáme. Od sladkých plodů, zeleniny, bylinek, po voňavé kvítí.
Květen a červen nám přinesou hodně aktivit a experimentování kolem záhonků. Když nám nebude počasí přát, tak vždy budeme mít zázemí, kde budeme moci vyrábět domečky pro hmyzí pomocníky nebo další rukodělné výrobky z přírodnin.

Ceny a termíny

Cena za šk. rok: 2800 Kč
Cena za pol.: 1500 / 1500 Kč
PO 15:00-16:30


Adresa a kontakt

Karlínské Spektrum, Praha 8
Petr Bittner, bittner@ddmpraha.cz

Lektoři

Farry Renata

Podobné

Zahradnický kroužek pro mladší
Železniční modeláři (st)
Chovatelství pro nejmladší 1
Zdravotník - základy první pomoci
Dinosauři
Letečtí modeláři (čt)
Výtvarný ateliér - příprava na SŠ, VŠ 1
Výtvarně-řemeslná dílna ST II 
Parádní věda 1 – Stanice techniků
Automodeláři (po)