DDM hl. m. Prahy
Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy
Fakultní zařízení Univerzity Karlovy
Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy
DDM hl. m. Prahy

Šití – začátečníci (15 - 99 let)

V kurzu pro začátečníky se seznámíte se šitím od úplných základů. Obeznámíte se se šicím strojem a jeho nastavením, abyste neměli obavy z jeho používání a cítili se při práci s ním pohodlně. Dále se dozvíte se informace o základních šicích technikách, dostupných materiálech a galanterii.
Z počátku budeme šít jednoduché bytové dekorace a doplňky, jako jsou například ubrus, povlak na polštář, tematické dekorace, praktické věci do domácnosti – utěrky a zástěry na vaření. Dále budeme pokračovat dle vašich preferencí a obtížnosti. Jelikož se lektorka věnuje studiu módního návrhářství, můžeme si ušít jednoduché módní doplňky, jako je taška, batůžek, kravata, motýlek, sukně a podobně. Společně se také podíváme do obchodů s látkami a seznámíme se s prvotními kroky, které doprovází nákup látek před šitím produktu – výpočtem spotřeby materiálu a vhodným výběrem látky.
Pokud ještě nemáte svůj šicí stroj, nevadí. Budeme mít k dispozici několik šicích strojů a na kurz budete nosit své základní šicí pomůcky – krejčovské nůžky, pravítko, metr, špendlíky, jehly, křídu a nitě. Nemusíte mít obavy, že nebudete stíhat s ostatními, nebo naopak stagnovat. V kurzu je maximální počet šesti účastníků a je kladen důraz především na individualismus a radost z tvorby.

"Od jednoduchých projektů jsme se dostali k šití oděvu, čehož jsem se z počátku obávala, instrukce ke střihu z Burdy mě děsily. S Markétou jsme postup prošli, radila nám krok po kroku, a ještě přidala extra tip na zlepšení, nebo variaci. To vše v přátelském prostředí s ostatními."
Martina, 36 let, maminka

"Kurz mi dal opravdu více než šicí tutoriály na internetu. Díky osobnímu kontaktu s lektorkou se v průběhu práce nezaseknu a vím, jak dál pokračovat."
Duong, 32 let, copywriter


Ceny a termíny

Cena za šk. rok: 6400 Kč
Cena za pol.: 3300 / 3300 Kč
ÚT 18:00-21:00


Adresa a kontakt

Karlínské Spektrum, Praha 8
Klubovna (3. patro)
MgA. Veronika Rosová, spektrumvytvarka@ddmpraha.cz, 222 333 812

Lektoři

Kaplanová Markéta

Podobné

Keramika – točení na kruhu 3
Ruční práce
Keramika – modelování čt. 4
Fotoklub Líheň – ateliér 7
Fotoklub Líheň - ateliér 8
Výtvarný ateliér (pá 2)
Fotoklub Líheň – ateliér 5
Keramika – modelování čt. 3
Výtvarný ateliér (út 2)
Výtvarný ateliér (pá 1)