DDM hl. m. Prahy
FIRST LEGO League
FIRST LEGO League

Soutěžní ročník 2017/18FIRST LEGO LEAGUE 2017

V letošním roce se v České republice uskuteční již dvanáctý ročník celosvětové robotické a přírodovědně zaměřené soutěže FIRST LEGO League. Tématem letošního ročníku je HYDRO DYNAMIKA. Soutěž je určená pro 3–10členné týmy dětí ve věku od 9 do 16 let včetně (nejstarší člen týmu musí mít 16 let ještě 30. srpna 2017). 

České národní kolo se uskuteční 2. 12. 2017. Stejně jako v minulých letech proběhne soutěž FLL ČR současně na dvou místech, a to v Praze a v Olomouci.  

Letošní ročník pražského kola soutěže proběhne již tradičně v Karlínském Spektru 2. 12. 2017 – Karlínské nám. 7, 186 00  Praha 8. Olomoucké kolo pak na půdě Přírodovědecké fakulty UP Olomouc – Třída 17. listopadu 1192/12

Registrace týmů proběhne od 8.00 do 8.45, kdy je slavnostní zahájení.

Předpokládaný konec a vyhlášení výsledků 16.30

Týmy, které se umístí na předních pozicích, postupují na semifinále zemí Visegrádské čtyřky.

 

JAK SE PŘIHLÁSIT 

Kouč registruje svůj tým na německých webových stránkách.

Již dříve zaregistrovaný kouč se přihlásí a zaregistruje svůj tým pro novou sezonu zde: http://www.first-lego-league.org/en/login/login.html.

Nový kouč nejprve zaregistruje sebe: http://www.first-lego-league.org/en/login/registration.html a pak svůj tým. 

Zaregistrovaným týmům bude zasláno na konci srpna hrací plátno a hrací sada a zároveň si budou moci stáhnout zadání, pravidla a další materiály k soutěži v češtině na TĚCHTO STRÁNKÁCH. Další informace naleznete v němčině a angličtině na stránkách hlavního organizátora soutěže ve střední Evropě, jímž je německá nezisková organizace Hands on Technology: http://www.first-lego-league.org/en/

 

STARTOVNÉ / HRACÍ SADA 

Pro rok 2017 činí účastnický poplatek (startovné) 135 €. Pokud se tým následně z různých důvodů soutěže nezúčastní, není možné startovné vrátit. Cena hrací sady činí 129 €. (kurz €/Kč je dán kurzem ČNB v den vystavení faktury)

Včas zaregistrované české týmy budou platit startovné a ostatní platby v českých korunách a bez drahých zahraničních poplatků. Musí se však zaregistrovat do 15. 6. 2017 a zároveň v tomto termínu také zaslat své fakturační údaje na DDM hl. m. Prahy, a to e-mailem na adresu irena.friedrichova@ddmpraha.cz. Co vše je třeba k fakturaci vám zajisté poradí vaše účetní (IČ, DIČ, přesný název organizace, fakturační adresa, dobré je uvést i telefon pro případné dořešení problémů). Pokud budete potřebovat z nějakého důvodu doručit fakturu na jinou než fakturační adresu, je třeba i tuto skutečnost do e-mailu uvést.

DDM hl. m. Prahy vystaví a zašle fakturu všem českým zaregistrovaným týmům v obou regionech. Faktura bude z důvodu následujících letních prázdnin splatná do 30. 6. 2017.

Následně uhradí DDM hl. m. Prahy – Stanice techniků startovné za celou Českou republiku Hands on Technology hromadně. Hrací sady obdrží pouze týmy s uhrazenou fakturou.

Pokud v regionech (Praha, Olomouc) zůstanou ještě volná místa, budou se moci další týmy ještě dále registrovat. Fakturu však potom obdrží přímo od Hands on Technology a budou muset také počítat s poměrně vysokými náklady za bankovní poplatky spojené s platbou do zahraničí. Hrací sady pak budou týmům zaslány až po uhrazení faktury.

 

BONUS ZA NOVÝ TÝM

Jestliže se některému ze stávajících týmů podaří do soutěže přivést další tým, který se ještě nikdy nezúčastnil, obdrží jak stávající tým, tak nový tým slevu 50 % z účastnického poplatku 135 €. Nabídka platí pro prvních 50 nových týmů, které se registrují před letními prázdninami a před registrací informují (v angličtině) organizátora pomocí e-mailu: al@hands-on-technology.org, předmět: "Bring a friend". Organizátor posoudí oprávněnost požadavku a následně sníží fakturu.

 

KE STAŽENÍ 

(kliknutím na odkaz začne automatické stahování)

Zdání RobotGame a Výzkumného projektu (překlady do češtiny)

Robotgame 

Výzkumný úkol