DDM hl. m. Prahy
FIRST LEGO League
FIRST LEGO League

Soutěžní ročník 2018/19

FIRST LEGO League 2018/19

INTO ORBIT


Drazí přátelé,

v letošním roce se v České republice uskuteční již dvanáctý ročník celosvětové robotické a přírodovědně zaměřené soutěže FIRST LEGO League (dále FLL). Letošní ročník začíná 1. 8. 2018, kdy bude zveřejněno zadání letošního ročníku s názvem "Into Orbit".

Soutěž je určená pro 3–10členné týmy dětí ve věku od 9 do 16 let včetně (nejstarší člen týmu musí mít 16 let k 1. 1. 2018). Letošní novinkou jsou 4 regionální kola, kromě Prahy a Olomouce (termín 1. 12. 2018) proběhne soutěž nově ještě v Písku a Karlových Varech (termín 15. 12. 2018).
Týmy, které se v ČR umístí na předních pozicích, postupují na semifinále zemí Visegrádské čtyřky (FLL CE SoutheastCZ/PL/H/SK), které se bude konat koncem ledna či počátkem února 2019. Ze semifinále postupují nejlepší týmy do FLL Final Central Europe, které se uskuteční v březnu 2019.

Jak se přihlásit?
Registrace
do soutěže bude zahájena 9. 5. 2018 a bude ukončena 21. 10. 2018. Kouč registruje svůj tým na německých webových stránkách. Již dříve zaregistrovaný kouč se přihlásí a zaregistruje svůj tým pro novou sezónu zde: http://www.first-lego-league.org/en/login/login.html. Nový kouč nejprve zaregistruje sebe: http://www.first-lego-league.org/en/login/registration.html
Zaregistrovaným týmům bude zasláno na konci července hrací plátno a hrací sada a zároveň si budou moci stáhnout zadání, pravidla a další materiály k soutěži v češtině na www.ceskaligarobotiky.cz. Další informace naleznete v němčině a angličtině na stránkách hlavního organizátora soutěže ve střední Evropě, jímž je německá nezisková organizace Hands on Technology: http://www.first-lego-league.org/en/.

Poplatek (startovné) pro tento rok činí 137,00 €. Pokud se tým následně z různých důvodů soutěže nezúčastní, není možné startovné vrátit. Cena hrací sady činí 129 € . Za registraci do 30. 6. 2018 vám bude poskytnuta sleva 1000 Kč.

Zde vás prosím doplnit info, jak zaplatit poplatky, zda to opět půjde vše přes DDM hl. m. Prahy. Děkuji

Věříme, že je před námi další úspěšný ročník pro všechny české týmy a těšíme se s vámi na pěkné zážitky při FLL 2018.

Za organizační výbor ČLR – FLL

Daniela Requette, SP DDM hl.m.Praha (requette@ddmpraha.cz)
Bc. Irena Friedrichová, DDM hl. m. Prahy (irena.friedrichova@ddmpraha.cz)
Bc. Zuzana Trizmová, DDM Olomouc (ddm@ddmolomouc.cz)

Také by vás mohlo zajímat:

 • Uvolnilo se místo v našem CPD!

  VÍCE INFORMACÍ
 • Jízdárenské cviky

  VÍCE INFORMACÍ
 • Lhotka 2019 v obrazech

  VÍCE INFORMACÍ
 • Klientské účty a přihlašování do kroužků a na tábory

  VÍCE INFORMACÍ
 • Otevírací doba

  VÍCE INFORMACÍ