Informační centrum pro mládež
Prezentace ICM při DDM hl. m. Prahy na Pedagogické fakultě UK
Dne 18. října 2017 proběhla prezentace ICM při DDM hl. m. Prahy na Pedagogické fakultě University Karlovy. ICM zde zastupovaly Marie Rychlíková a Blanka Spieglerová. Akce, které si zúčastnilo celkem 30 studentů, zahrnovala nabídku spolupráce. ICM nabídlo studentům Pedagogické fakulty možnost plnit si pedagogickou praxi na střediscích DDM hl. m. Prahy. Tuto praxi bude za naši organizaci garantovat Marie Rychlíková.
Výměna Praha - Bonn
V rámci mezinárodní výměny studentů hostí ICM při DDM hl. m. Prahy od soboty 21. do čtvrtka 26. října 2017 skupinku německých studentů z Bonnu. V rámci pestrého programu studenti navštíví jednotlivá střediska DDM hlavního města Prahy, vrch Vítkov se sochou Jana Žižky, výstavu v Anežském klášteře, Žižkovskou věž, Jelení příkop u Pražského hradu nebo česko-německé divadelní představení .
"Tvůj hlas může rozhodnout"
Projekt " Tvůj hlas může rozhodnout" umožnil mladým lidem odpovědět si na otázky ohledně voleb, volebního práva/programů či vlivu médií před volbami. Pomozte ICM Jindřichův Hradec z.s. dozvědět se o tom, kolik z vás plánuje jít volit odpovědí na jedinou otázku.
ICM poskytuje pro zájemce základní sociální služby
Součástí služeb ICM je také základní sociální poradenství v oblasti psychosociálních služeb. Pomáháme zorientovat se v nabídce jednotlivých služeb a poskytujeme kontakty na konkrétní organizace. Nabízíme pomoc při řešení konkrétních problémů v souladu s potřebami a požadavky klientů ve spolupráci s odborníky a jinými organizacemi (Pedagogicko-psychologické poradny, Úřad práce...)
České hlavičky
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR společně s Českou hlavou vyhlašuje již 11. ročník nejprestižnější soutěže pro talentovanou mládež v oblasti vědeckých a odborných prací České hlavičky.
Novinky v ICM Praha
ICM v Praze má v čele posilu! Novou vedoucí „Íčka“, se kterou se můžete setkat na našich akcích, je Katka Špronglová. Má dlouholeté zkušenosti v českém i mezinárodním školství coby pedagožka a koordinátorka dalších aktivit.
Projekt evropského občanství a téma migrace
30.01.2017 nové formy evropského občanství v době migrace Informační centrum pro mládež se zapojilo do výzkumu v rámci projektu necme (nové formy evropského občanství v době migrace). Pokud byste se do něj rádi zapojili, můžete tak učinit prostřednictvím dotazníku na webové stránce https://it.surveymonkey.com/r/syqpvhz vyplnění trvá cca 10 minut a je v českém jazyce. internetový průzkum veřejného mínění . . . .
Mezinárodní aktivity
Pořádáme a nabízíme účast na mezinárodních projektech pro mladé lidi ve věku od 13 do 30 let. Projekty realizujeme ve spolupráci s našimi zahraničními partnery. Financování je zajištěno evropským programem Erasmus+: Mládež. Díky tomu je účast finančně dostupná všem mladým lidem.

Vyberte si

Zaměření

Jezdecké, Hudební, Společenskovědní, Výtvarné a rukodělné, Přírodovědné, Turistické, Sportovní, Dramatické, Multimediální, Taneční, Předškolní, Vědeckotechnické, Vodáctví

Pro školy a pedagogy

Kurzy pro pedagogy
Výukové programy pro školy
Kurzy táborových vedoucích
Ubytovací zařízení

Souteže

FLL
POPRASK
SOČ

Projekty

Centrum podpory nadání
Dlouho mladí
PaVěda
Talentovaní