Informační centrum pro mládež
Informační centrum pro mládež
Informační centrum pro mládež

AktualityFestival 13+ v Divadle v Dlouhé
10. ročník festivalu nejen pro teenagery se bude konat od středy 6. února do pondělí 11. února 2019 a přinese výběr z nových inscenací mimopražských divadel pro mladé publikum a v závěru také novinku Divadla v Dlouhé Romeo, Julie a tma.
Získej zkušenosti s grafickým designem v uměleckém centru v Nizozemsku
Nezávislé kulturní a umělecké centrum P60 hledá dobrovolníky/dobrovolnice do svého týmu.
Feuersteinova metoda přístupu k učení - zajímavý kroužek
Feuersteinova metoda je zaměřena na rozvoj umění učit se. Umožňuje zjišťovat a rozvíjet učební potenciál jedince, představuje nejpropracovanější systém pro rozvoj dovedností myslet a učit se. Nabízíme kurz pro děti od 11 do 13 let, vždy ve středu od 15.30 do 16.30 na Stanici techniků DDM hl. m. Prahy, Pod Juliskou 2a, Praha 6. Začínáme 27. února.
Youth Summit v Dánsku - diskuse o globálních tématech
Máte chuť podílet se na řešení globálních problémů jako je změna klimatu, migrace nebo kulturní identita? Zúčastněte se od 6. do 12. května akce Youth Summit v Dánsku a sdílej svoje myšlenky s mladými lidmi z celé Evropy!
Pražské kreativní centrum
Pražské kreativní centrum je živá a tvůrčí laboratoř města, kde najdete pod jednou střechou neziskové organizace, Skautský institut, start-up společnosti a další. Rozbíhají se zde zajímavé projekty, přednášky, semináře, najdete zde například i kavárnu. Centrum, zřizované Magistrátem hl. m. Prahy, sídlí v domě u Zlatého rohu, Staroměstské náměstí 4. Určitě stojí za pozornost.
Vyfoť svůj portrét a vyhraj výlet do Evropského parlamentu v Bruselu
Evropský parlament vyhlašuje soutěž #iameurope o nejlepší fotoportrét na Instagramu. Soutěže se můžeš zúčastnit, pokud je Ti přes 18 let, žiješ v EU a máš veřejný účet na Instagramu.
Projeď Evropu na kole a poznej mladé lidi z EU
Jezdíš rád/a na kole? Absolvuj jednu ze čtyř cyklotras, které svedou dohromady mladé lidi ze všech koutů Evropy, a zúčastni se společného setkání všech účastníků v Praze! Cyklojízda proběhne od 17. dubna do 8. května. Neváhej a vyraž vstříc novým zážitkům!
Seznam středních škol na rok 2019
Pro rodiče, jejichž děti se budou v příštím roce hlásit na střední školu, přinášíme seznam aktuálních středních škol na rok 2019.
Vyber si svou školu na veletrhu Gaudeamus
V těchto dnech, 22.-24. ledna, probíhá v PVA EXPO Praha-Letňany již 12. ročník Evropského veletrhu pomaturitního celoživotního vzdělávání Gaudeamus. Veletrhu se zúčastní školy z celé České republiky a na 70 prestižních zahraničních univerzit. Během jednoho dne tak získáš přehled o nabídce studia v Čechách i v zahraničí.
Přijďte se dozvědět, jak se trekuje v Grónsku
Skautský insitut na Staromáku hostí cestovatelskou přednášku s názvem "Grónsko - 200 km arktickou pustinou". Trojice Čechů zdolala nejdelší trek v Grónsku - 230 km dlouhou cestu za polárním kruhem, která vedla od břehu moře až k úpatí největšího ledovce na severní polokouli. O svých zážitcích z putování a o krásách severské přírody přijde vyprávět Blanka Jurková, zakladatelka webu Blančina Cestovatelská bedýnka.
Zapoj se do soutěže THISTIMEIMVOTING na Instagramu
Evropský parlament pořádá soutěž o nejlepší fotku zobrazující slogan This Time I am Voting. Kampaň This Time I am Voting nabádá nejen mladé lidi, aby přišli k volbám do Evropského parlamentu, které proběhnou 23.-26. května 2019.
Paměť jsme my
Paměť jsme my - netradiční divadelní představení dětí v hale Masarykova nádraží.
Vyhlášení soutěže Pen and Story
Ve středu 21. 11. byly v Městské knihovně Dejvice vyhlášeny výsledky soutěže Pen and Story o dobrou anglicky psanou povídku. Nejmladší autorce bylo 7 let, nejstaršímu autorovi 15. Porota nakonec ocenila všechny.
Tamjdem Party 2018
Vánoce nám už pomalu klepou na dveře, a proto Tamjdem ani tento rok nezapomíná na vás – naše dobrovolníky, podporovatele, fanoušky, přátele, díky kterým můžeme vyhlásit i rok 2018 za úspěšný a plný zdařilých dobrovolnických akcí.
Staň se campleaderem mezinárodního workcampu v ČR
Baví tě mezinárodní dobrovolnictví, vedení lidí, posouvání vlastních hranic a procvičování angličtiny a lákalo by tě pomoct zajímavé neziskovce v ČR v její práci?
Jirka Král vás naučí, jak být na internetu v bezpečí
Jeden z nejoblíbenějších youtuberů Jirka Král rozjel ve spolupráci se společností Avast, zabývající se antivirovými programi, kampaň ohledně bezpečnosti na internetu. V rámci ní publikuje videa a osobně navštěvuje školy. Více na: https://www.budsafeonline.cz/
Nauč se točit videa jako profík na dobrovolnickém projektu ve Slovinsku
Je vám mezi 18–30 lety? Chtěli byste si vyzkoušet práci s kamerou nebo postprodukci? Jste kreativní a baví vás pracovat s mladými lidmi?  Slovinská organizace DZSM (Drustvo zaveznikov mehkega pristanka) hledá 4 dobrovolníky/dobrovolnice na projekt Youth in Media. ​​​​​​​Projekt je určen pro začátečníky i pokročilé zájemce o mediální produkci.
Jedeme do Bonnu
V říjnu se chystáme na tradiční mezinárodní akci Praha – Bonn. Letos cestujeme my. Skupinka českých a německých studentů (15–19 let) společně stráví týden v Bonnu i na venkově, příští rok ve stejnou dobu se znovu setkají v Praze. Více informací na: spronglova@ddmpraha.cz
Dlouhomladí běží dál
Od konce září se opět rozběhnou kurzy pro seniory v našem programu Dlouhomladí. ​​​​​​​Aktuální nabídku kurzů najdete ZDE. Doufáme, že si z naší nabídky vyberete to pravé pro vás.
Výletník
Vyrazte s námi na výlety kratší i delší, ale vždy zajímavé! Každé úterý od 11. září.
Tvůrčí psaní pro seniory
Poslední volná nabízí kurz Tvůrčího psaní v pondělí dopoledne od 11.30 v Klubu Klamovka.  ​​​​​​​Kurz o tom, jak začít psát – vzpomínky, deník, rodinnou historii, volnou tvorbu. Předejte své zážitky papíru. Potěšíte své srdce i své blízké.
I Like to Move it 2018
V říjnu jsme uspořádali ve spolupráci s s volnočasovým střediskem v Lipsku mezinárodní tanečně-divadelní workshop pod názvem I Like to Move It.
Pomáhejte zachraňovat divoká zvířata v Belgii
Záchranné centrum pro volně žijící zvířata v belgickém Ostende hledá jednoho dobrovolníka/dobrovolnici, kteří budou pomáhat s chodem centra. Centrum se stará o nemocná, zraněné nebo osiřelá zvířata a snaží se je znovu vypouštět do jejich přirozeného prostředí. Organizuje také vzdělávací aktivity pro veřejnost a podporuje vědecký výzkum.
Podzimní Mensa camp
Podzimní Mensa camp se uskuteční od 26.–30. října v Hájence Chaloupky, nedaleko Mikulovic u Znojma. Na programu budou hry, soutěže, šifrování, kvízy, povídání si, prostě čas strávený společně s podobně naladěnými vrstevníky. Program si budou děti částečně i tvořit samy. Doporučené věkové rozmezí je 12–16 let.
Soutěž na Instagramu
Je ti mezi 13 a 30 lety? Rád/a cestuješ? Už se ti stalo, že ses něčemu na cestách velmi podivil/a? Sdílej s námi tyto zážitky na Instagramu a vyhraj outdoorovou kameru, stírací cestovatelskou mapu nebo cestovatelský deník!
Nadace Via
Živá komunita je program Nadace Via podporující aktivní lidi, kteří chtějí zlepšit život ve své sousedské komunitě. Cílem programu je zlepšování veřejného prostoru a mezilidských vztahů v sousedských komunitách a posilování jejich soběstačnosti.
Malé řečniště
Mluvit před lidmi, vyjádřit se, formulovat myšlenky, zaujmout... Jednodenní workshop projevu pro žáky 7.–9. tříd, který proběhl 16. dubna, dopadl výborně, Můžeme se tedy těšit na další. Termíny budou vždy s předstihem zveřejněny na stránkách www.icmpraha.cz
Volná místa na mezinárodním tanečně-divadelním workshopu
Nabízíme dvě volná místa na mezinárodním tanečně-divadelním workshopu, který se koná v Praze 7.–12.10. Skupina českých a německých dětí (věk 11–15) spolu stráví 6 tvůrčích dní. Letos hostíme v Praze, příští rok jedeme do Lipska.
Paměť jsme my
Stanice techniků DDM hl. m. Prahy a Post Bellum, o. p. s zvou k účasti na na mezinárodním česko-holandském divadelním projektu Theatre Na de Dam Paměť jsme my – Příběhy pamětníků 2. světové války v divadelním oživení.
Týden vědy a techniky AV ČR
V pořadí již 18. ročník největšího vědeckého festivalu, který pořádá Akademie věd České republiky, se po celé České republice uskuteční od 5. do 11. listopadu. Na všechny festivalové akce je vstup zdarma.
Opening ´68
21. srpna 1968 proběhla invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa. Nezapomínáme a připomínáme v den 50. výročí tento klíčový okamžik českých dějin 20. století. Jak jinak než uměním.
Interkulturní festival RefuFest
Festival RefuFest vytváří prostor pro setkání lidí ze všech koutů světa a vyjadřuje solidaritu s uprchlíky.
Festival vědy 2018 – Technologie hýbou světem
Ve středu 5. září proběhl na “Kulaťáku” v pražských Dejvicích již 6. ročník oblíbené akce Festival vědy. Na zelené ploše u Vítězného náměstí a letos i v přilehlé Technické ulici až k Národní technické knihovně nabídl festival 102 expozic vysokých škol, volnočasových středisek či pracovišť Akademie věd.
Pen and Story
Začínáme psát! Na Praze 6 byla vyhlášena soutěž o nejlepší anglicky psanou povídku pro žáky základních škol. Podmínky soutěže si můžete přečíst zde. Leták se základními informacemi ke zhlédnutí zde. Těšíme se na počtení. Případné dotazy rádi zodpovíme na spronglova@ddmpraha.cz
Hledáme mladé reportéry
Pro Evropské setkání mládeže EYE, které se koná ve dnech 1.–2. června 2018 v Evropském parlamentu ve Štrasburku, hledáme mladé reportéry nebo odborníky, kteří by chtěli informovat o této události. Přihlášky na jednotlivé pozice je možné podat online do 21. ledna 2018 do 12.00.
Centrum podpory nadání
ICM rozšířilo svou činnost o práci s nadanými dětmi. K našemu týmu se připojila psycholožka Mgr. Anna Štindlová, která bude poskytovat psychologické poradenství nadaným dětem a dětem s individuálními zvláštnostmi.
Knihu za knihu
U příležitosti blížícího se Měsíce knihy jsme připravili velkou výměnu knih. Velké množství knih, které jste přinesli mezi 12. a 21. březnem do recepci Karlínského Spektra DDM hl. m. Prahy, jsme dali do koloběhu. Ve středu 21. března proběhlo od 15.30 do 17.30 příjemné odpoledne s knížkami, hudbou a čtením.
Expedice Mars
Do 18. července mají studenti ve věku 13–18 let možnost přihlásit se do Česko-slovenské soutěže Expedice Mars, jejíž cílem je popularizovat vědu v Česku a na Slovensku a podporovat nadané děti a studenty v jejich rozvoji v oblasti vědy.
"Rodinná dobrovolnická víkendovka"
Ve spolupráci s neziskovkou Tamjdem jsme se zúčastnili v termínu od 5. do 7. října naší první víkendovky. Více informací na: http://www.tamjdem.cz/cs/rodinna-podzimni-slavnost-na-ostrove-prirody nebo na spronglova@ddmpraha.cz
Pinata by Pinwheels
Pinata by Pinwheels je akce zejména pro rodiče, kteří čtou rádi se svými dětmi. Vznikla v nakladatelství Pinwheels po vzoru britských škol a jedná se o projekt, který pomůže z velké záplavy dětské literatury vybrat zajímavé a hodnotné tituly, které by si mělo přečíst každé dítě. 
Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi
Zapojili jsme se do projektu Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi. V souvislosti s novelou školského zákona (č. 82/2015 Sb.) jsou i na naši školu kladeny vysoké nároky ohledně zajištění rovného přístupu ke vzdělávání všech dětí, žáků a studentů tak, aby byl plně využit potenciál každého jedince a zároveň nedocházelo ke snižování nároků žádné skupiny.
Prezentace ICM při DDM hl. m. Prahy na Pedagogické fakultě UK
Dne 18. října 2017 proběhla prezentace ICM při DDM hl. m. Prahy na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. ICM zde zastupovaly Marie Rychlíková a Blanka Spieglerová. Akce, které si zúčastnilo celkem 30 studentů, zahrnovala nabídku spolupráce. ICM nabídlo studentům Pedagogické fakulty možnost plnit si pedagogickou praxi na střediscích DDM hl. m. Prahy. Tuto praxi bude za naši organizaci garantovat Marie Rychlíková.
Prevence šikany - přednáška
V úterý 27. února proběhla v DDM hl. m. Prahy velmi zajímavá přednáška Zdeňka Martínka Prevence šikany. Pokud byste se chtěli o tomto tématu dozvědět více, doporučujeme jeho knihu: Agresivita a kriminalita školní mládeže.
Mezinárodní den svobody tisku
U příležitosti blížícího se Mezinárodního dne svobody tisku (3. 5.) vám chceme nabídnout několik článků k zamyšlení.
ICM poskytuje pro zájemce základní sociální služby
Součástí služeb ICM je také základní sociální poradenství v oblasti psychosociálních služeb. Pomáháme zorientovat se v nabídce jednotlivých služeb a poskytujeme kontakty na konkrétní organizace. Nabízíme pomoc při řešení konkrétních problémů v souladu s potřebami a požadavky klientů ve spolupráci s odborníky a jinými organizacemi (pedagogicko-psychologické poradny, úřady práce...)