Informační centrum pro mládež
Informační centrum pro mládež
Informační centrum pro mládež

České hlavičkyV letošním roce se opět budou předávat ceny v pěti kategoriích:

Sanitas „Život a zdraví člověk", Merkur „Člověk a společnost", Genus „Člověk a svět kolem něj", Ingenium  „Svět počítačů a komunikace", Futura „Řešení pro budoucnost", cena Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

O vítězích v jednotlivých kategoriích rozhoduje odborná porota složená z předních českých vědců, např. prof. Ing. Stanislava Hronová, prof. Ing. Petr Doucek, prof. RNDr. Zdeněk Herman nebo prof. Dr. Ing. Zdeněk Kůs.

Laureátům budou ceny a finanční odměny v celkové výši 150.000 Kč předány na slavnostním galavečeru, který se uskuteční 31. října v Brně. Galavečer natáčí a odvysílá Česká televize.

Zároveň jsou letos České hlavičky opět součástí programu EXCELENCE vyhlašovaným Ministerstvem školství. Tento program je určen pro podporu škol a pedagogů, kteří se o talentované a nadané žáky starají a vytvářejí jim kvalitní podmínky pro jejich další rozvoj.

Vice informací naleznete zde

 

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR společně s Českou hlavou vyhlašuje již 11. ročník nejprestižnější soutěže pro talentovanou mládež v oblasti vědeckých a odborných prací České hlavičky.

 V letošním roce se opět budou předávat ceny v pěti kategoriích:

Sanitas „Život a zdraví člověk", Merkur „Člověk a společnost", Genus „Člověk a svět kolem něj", Ingenium  „Svět počítačů a komunikace", Futura „Řešení pro budoucnost", cena Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. 

O vítězích v jednotlivých kategoriích rozhoduje odborná porota složená z předních českých vědců, např. prof. Ing. Stanislava Hronová, prof. Ing. Petr Doucek, prof. RNDr. Zdeněk Herman nebo prof. Dr. Ing. Zdeněk Kůs.

Laureátům budou ceny a finanční odměny v celkové výši 150.000 Kč předány na slavnostním galavečeru, který se uskuteční 31. října v Brně. Galavečer natáčí a odvysílá Česká televize.

Zároveň jsou letos České hlavičky opět součástí programu EXCELENCE vyhlašovaným Ministerstvem školstvíTento program je určen pro podporu škol a pedagogů, kteří se o talentované a nadané žáky starají a vytvářejí jim kvalitní podmínky pro jejich další rozvoj.

Vice informací naleznete zde