Informační centrum pro mládež

Čarodějnice na Ladronce

V pondělí 30. dubna proběhla v areálu Ladronka tradiční akce Městské části Prahy 6 u příležitosti pálení čarodějnic. Součástí akce byla i workshopová zóna Domu dětí a mládeže hlavního města Prahy. Přestože bylo v Praze tento den akcí spousta, Čarodějnice na Ladronce jsou tradičně hojně navštěvovány, a jinak tomu nebylo ani letos.
Zdroj: https://www.novinky.cz/vase-zpravy/praha/5363-50310-carodejnice-na-ladronce-2018.html
Datum: 2. 5. 2018
Zpracovala: Štěpánka Friedrichová

Adventní dílny 2016
Poslední listopadová neděle patřila v Karlínském Spektru adventním dílnám.
Zdobení vánočních ozdob patřilo k dílnám náročnějším, tvořily se u nás i originální lžičky, které se ve velkém rozdávaly jako dárky k Vánocům.
Mikuláš
Každý rok se do Karlínského Spektra vrací Mikuláš, aby posoudil vážnost hříchů všech dětí. Je to Mikuláš hodný, ale spravedlivý. Jeho kniha hříchů je neomylná.
Přehled výstav
Výstavní prostor Stanice techniků již hostil hodně přes sto výstav a díky skupinovým výstavám představil také několik stovek autorů. Pro mnoho z nich byla tato nevelká galerie první příležitostí představit svá díla. Své fotografie zde prezentovali, ve svých počátcích, někteří dnes již renomovaní fotografové.
Dlouhomladí

Na jaře 2017 byly na střediscích DDM hl. m. Prahy otevřeny kurzy pro seniory – vždy podle zaměření střediska (počítače na Stanici techniků, zahradničení na Stanici přírodovědců, cvičení na Stadionu mládeže...). V tvůrčím, komunitním prostředí bylo jen přirozené rozšířit nabídku aktivit napříč generacemi.
Adventní dílny pro veřejnost – 25. 11. 2018
Tradiční adventní dílny, na kterých si vytvoříte netradiční adventní věnec :):) Vyrábět budeme věnce šiškové či látkové. Cenu 220 Kč zahrnuje veškerý materiál, lektorské vedení, drobné občerstvení.
Karlínský masopust 2016
V sobotu 06.02.2016 ožilo Karlínské náměstí masopustním veselím. Od jedné hodiny zde proběhl již 13. ročník Karlínského masopustu. A jak to dopadlo? Po symbolickém odemknutí masopustu v Kaizlových sadech prošel karlínskými ulicemi slavnostní průvod, ve kterém se objevily nejen tradiční masky a postavy, ale i koňský povoz s kapelou, která se po celou dobu starala o rozjařenou náladu. Na Karlínském náměstí čekal na návštěvníky masopustu bohatý program, stánky s mnoha pochutinami, ukázky lidových řemesel a soutěže pro malé děti. Neméně zajímavý program probíhal i v Karlínském Spektru.
Čarodějnice
Každý rok se čarodějky a čarodějové slétají kolem 30. dubna v Loděnici Vltava, aby vylepšili svoje schopnosti v kouzlení, čárách a dovednostech, které každý čaroděj či čarodějka potřebuje umět.