Informační centrum pro mládež

Cena Gratias Tibi
Cena Gratias Tibi (=Děkuji Tobě) byla poprvé udělována v roce 2014. Oceňuje mladé lidi, kterým není svět kolem nás lhostejný a snaží se ho nejrůznějšími aktivitami obohatit. V poslední době o sobě mladí lidé dávají stále více vědět a objevuje se celá řada projektů a iniciativ, za kterými stojí právě oni. Chceme jim dát najevo, že se společnost zajímá o to, co dělají a váží si jich za to.
Britská ambasáda v Praze nabízí placenou stáž
Zajímáš se o mezinárodní vztahy a diplomacii? Baví Tě práce s médii a sociálními sítěmi? Dokážeš organizovat velké akce? Přihlaš se na placenou stáž Foreign and Commonwealth Office! Získej cenné zkušenosti na britské ambasádě v Praze!
Malé řečniště
Mluvit před lidmi, vyjádřit se, formulovat myšlenky, zaujmout... Jednodenní workshop projevu pro žáky 7.–9. tříd dopadl výborně, můžeme se těšit na další. Termíny budou vždy s předstihem zveřejněny na stránkách www.icmpraha.cz
Hledáme mladé reportéry
Pro Evropské setkání mládeže EYE, které se koná ve dnech 1.–2. června 2018 v Evropském parlamentu ve Štrasburku, hledáme mladé reportéry nebo odborníky, kteří by chtěli informovat o této události. Přihlášky na jednotlivé pozice je možné podat online do 21. ledna 2018 do 12.00.
Czech Nature Photo 2018
Historicky druhý, oficiálně první, plnohodnotný ročník soutěže Czech Nature Photo uspořádá výstavu oceněných a vybraných soutěžních fotografií. V minulém roce se výstava soutěžního ročníku 2017 těšila obrovskému zájmu veřejnosti a podobně zajímavou výstavu můžeme očekávat také v roce letošním.
Centrum podpory nadání
ICM rozšířilo svou činnost o práci s nadanými dětmi. K našemu týmu se připojila psycholožka Mgr. Anna Štindlová, která bude poskytovat psychologické poradenství nadaným dětem a dětem s individuálními zvláštnostmi.
Knihu za knihu
U příležitosti blížícího se Měsíce knihy jsme připravili velkou výměnu knih. Velké množství knih, které jste přinesli mezi 12. a 21. březnem do recepci Karlínského Spektra DDM hl. m. Prahy, jsme dali do koloběhu. Ve středu 21. března proběhlo od 15.30 do 17.30 příjemné odpoledne s knížkami, hudbou a čtením.
"Jak psát SOČ a zásady obhajoby práce"
Dne 21. listopadu se v Karlínském Spektru konal seminář pro žáky a pedagogy středních škol: "Jak psát SOČ a zásady obhajoby práce". Lektorka PhDr. Lenka Morávková Krejčová, PhD. seznámila účastníky s důležitými informacemi potřebnými ke zpracování práce na vybrané téma.
Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi
Zapojili jsme se do projektu Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi. V souvislosti s novelou školského zákona (č. 82/2015 Sb.) jsou i na naši školu kladeny vysoké nároky ohledně zajištění rovného přístupu ke vzdělávání všech dětí, žáků a studentů tak, aby byl plně využit potenciál každého jedince a zároveň nedocházelo ke snižování nároků žádné skupiny.
Prezentace ICM při DDM hl. m. Prahy na Pedagogické fakultě UK
Dne 18. října 2017 proběhla prezentace ICM při DDM hl. m. Prahy na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. ICM zde zastupovaly Marie Rychlíková a Blanka Spieglerová. Akce, které si zúčastnilo celkem 30 studentů, zahrnovala nabídku spolupráce. ICM nabídlo studentům Pedagogické fakulty možnost plnit si pedagogickou praxi na střediscích DDM hl. m. Prahy. Tuto praxi bude za naši organizaci garantovat Marie Rychlíková.
Prevence šikany - přednáška
V úterý 27. února proběhla v DDM hl. m. Prahy velmi zajímavá přednáška Zdeňka Martínka Prevence šikany. Pokud byste se chtěli o tomto tématu dozvědět více, doporučujeme jeho knihu: Agresivita a kriminalita školní mládeže.
Mezinárodní den svobody tisku
U příležitosti blížícího se Mezinárodního dne svobody tisku (3. 5.) vám chceme nabídnout několik článků k zamyšlení.
ICM poskytuje pro zájemce základní sociální služby
Součástí služeb ICM je také základní sociální poradenství v oblasti psychosociálních služeb. Pomáháme zorientovat se v nabídce jednotlivých služeb a poskytujeme kontakty na konkrétní organizace. Nabízíme pomoc při řešení konkrétních problémů v souladu s potřebami a požadavky klientů ve spolupráci s odborníky a jinými organizacemi (pedagogicko-psychologické poradny, úřady práce...)