Informační centrum pro mládež
Informační centrum pro mládež
Informační centrum pro mládež

Volný čas

Střediska volného času:

http://www.volnycaspraha.cz/o-nas/adresar-ddm

Základní umělecké školy v Praze:

http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/vybrane_mestske_organizace/skoly_a_skolska_zarizeni_zrizovana_hmp/zakladni_umelecke_skoly/index.html

Odkazy na kulturní a sportovní akce v Praze:

www.ngprague.cz

www.citybee.cz

https://goout.net/cs/praha/akce

www.kudyznudy.cz

www.informuji.cz/akce/praha/dnes

www.prahasportovni.cz

www.praha-levne.cz/praha/nejlepsi-prazske-kryte-bazeny

Zpracovala: Štěpánka Friedrichová

Čarodějnice na Ladronce
V pondělí 30. dubna proběhla v areálu Ladronka tradiční akce Městské části Prahy 6 u příležitosti pálení čarodějnic. Součástí akce byla i workshopová zóna Domu dětí a mládeže hlavního města Prahy. Přestože bylo v Praze tento den akcí spousta, Čarodějnice na Ladronce jsou tradičně hojně navštěvovány, a jinak tomu nebylo ani letos.
https://www.novinky.cz/vase-zpravy/praha/5363-50310-carodejnice-na-ladronce-2018.html
Zpracovala: Štěpánka Friedrichová

Vodou, souší, vzduchem aneb otevírání lanového centra a Loděnice Vlatava
Neděle 8. dubna od 10 do 17 hodin patřila v lanovém centru na Libeňském ostrově všem příznivcům lezení a vodáctví. Po zimě zahájilo lanové centrum svou činnost a přilákalo Pražany ke zdolání svých fyzických hranic.
https://www.novinky.cz/vase-zpravy/praha/5363-49726-otevirani-lanoveho-centra-a-lodenice-vltava.html
Zpracovala: Štěpánka Friedrichová

Karlínský masopust:
Jubilejní 15. ročník Karlínského masopustu se mohl pochlubit skvělým programem a spoustou dobrot.
https://www.novinky.cz/vase-zpravy/praha/5363-48893-karlin-ozil-jubilejnim-patnactym-masopustem.html
Zpracovala: Štěpánka Friedrichová

Dejte vysvědčení k ledu
V pátek 2. února se na Letenské pláni uskutečnila akce DDM hl. m. Prahy "Dejte vysvědčení k ledu".
Více se o ní dozvíte na tomto odkaze:
https://www.novinky.cz/vase-zpravy/praha/5363-48865-dejte-vysvedceni-k-ledu.html
Zpracovala: Štěpánka Friedrichová

Kam v Praze

 • MEZINÁRODNÍ FESTIVAL STUDENTŮ TEORIE AUDIOVIZE ZLATÝ VOČI – 16.–17. 5. 2018 
  23. ročník mezinárodního filmového festivalu studentů teorie audiovize Zlatý voči se uskuteční 16.–17. května v kavárně Zázemí v historickém centru Prahy, kde bude představena nejnovější sklizeň filmovědeckého režisérského umu. Bez obalu, bez zábran, bez ostychu. Na plátno i mimo něj se v letošním roce navrátí FETIŠ.
  Filmový program je sestaven z audiovizuálních jednohubek (do maximální stopáže příjemných 20 minut)
  z univerzit z celého světa. Snímky jsou obskurní, zábavné, divné, šokující, neuchopitelné, mnohdy nepochopitelné, zneklidňující, fascinující. V odborné porotě, která vybere ty nejvýraznější počiny, zasedne filmový historik David Čeněk, režisér Olmo Omerzu, filmová teoretička a kurátorka Andrea Slováková, filmová kritička a studentka filmové vědy Anna Krejčířová.
  Odborná část (ne)filmového programu přinese dvě odborné debaty, v nichž se propojí teoretický pohled s pohledem praktickým. Vstupné zdarma.
  Klub Celetná
  Celetná, Praha 1
  Zdroj: Kudy z nudy
  Zpracovala: Štěpánka Friedrichová
   
 • EL GRECO – 17. 5. (16.30–17.30)
  Prof. Pavel Štěpánek představí dílo malíře El Greca, jehož slavný obraz Modlící se Kristus je součástí sbírky Národní galerie v Praze. Věnovat se bude také reflexi El Grecovy tvorby v českém malířství 20. století.
  V úvodu přednášky promluví doc. Adam Pokorný o technologii El Grecovy malby a právě dokončeném restaurování obrazu Modlící se Kristus. Vstupné zdarma.
  Národní galerie v Praze, Šternberský palác
  Hradčanské náměstí 15, Praha 1
  Zdroj: https://www.ngprague.cz/
  Zpracovala: Štěpánka Friedrichová
   
 • MEZINÁRODNÍ DEN MUZEÍ A GALERIÍ 2018 – VELETRŽNÍ PALÁC – 18. 5. (10.00–18.00)
  Národní galerie v Praze v rámci Mezinárodního dne muzeí a galerií zve návštěvníky nejen do všech svých stálých expozic, ale také na bohatý doprovodný program, jehož součástí budou například komentované prohlídky. Vstup do sbírkových expozic a na doprovodné programy bude zdarma.
  Národní galerie v Praze, Veletržní palác
  Dukelských hrdinů 47, Praha 7
  Zdroj: Kudy z nudy
  Zpracovala: Štěpánka Friedrichová
   
 • OPEN HOUSE PRAHA 2018 – 19.–20. 5.
  Světoznámý festival architektury Open House, který probíhá ve městech Evropy, Ameriky a Austrálie, proběhne opět také v České republice. Praha bude hostit čtvrtý ročník festivalu.
  Open House je dvoudenní svátek městské architektury a prostor kolem nás. Do veškerých budov bude vstup zdarma. Dále budou připraveny přednášky a workshopy pro děti.
  Světoznámý festival architektury otevře více než tři desítky architektonicky významných budov a dá možnost prohlédnout si je i zevnitř.
  „Open House” představuje jednoduchou, ale silnou myšlenku: zpřístupňovat běžně nepřístupné pražské budovy zvídavé a zvědavé veřejnosti.
  Open House Praha, z.ú.
  Zdroj: http://openhousepraha.cz/
  Zpracovala: Štěpánka Friedrichová
   
 • SVĚT KNIHY PRAHA – SEVERSKÝ LITERÁRNÍ VEČER – 10. 5.
  Svět knihy Praha je největším knižním veletrhem v České republice s bohatým doprovodným programem, který zahrnuje nejen literární festival, ale také filmovou a divadelní přehlídku děl, která vznikla na základě literární předlohy.
  Hned čtyři severští autoři se představí na Severském literárním večeru, který v rámci veletrhu Svět knihy pořádá Skandinávský dům. S finskou spisovatelkou Sofi Oksanen, se švédským autorem Jonasem H. Khemirim, s Dánem Larsem Husumem a s finskou komiksovou autorkou Kati Närhi se milovníci severské literatury a komiksu setkají už ve čtvrtek 10. května.
  Svět knihy
  Výstaviště, Praha 7
  Zdroj: Kudy z nudy
  Zpracovala: Štěpánka Friedrichová
   
 • SNĚZ TU ŽÁBU – FESTIVAL FRANCOUZSKÉHO DIVADLA – 10.–13. 5.
  Festival francouzského divadla/Festival du théâtre français. Čtvrtý ročník festivalu současného francouzského divadla proběhne od 10. do 13. Května ve studiu ALTA v Praze.
  Během čtyř dnů se v různých formátech představí mimo jiné doposud nepřeložené texty současné francouzské dramatické tvorby, experimentální krátké filmy i současná témata francouzské dramatiky. Organizátoři festivalu kladou důraz na spolupráci českých a francouzských autorů a tvůrců, veškeré akce jsou tlumočeny do češtiny či francouzštiny.
  Sněz tu žábu se tak stává unikátním festivalem, který uměleckým způsobem propojuje divadelní tendence obou zemí.
  Studio Alta
  U Výstaviště 21, Praha 7
  Zdroj: http://sneztuzabu.cz/
  Zpracovala: Štěpánka Friedrichová
   
 • LHOTKA 1918–2018 – 12. 5.
  Pražské domy dětí a mládeže vás zvou v sobotu 12. května od 10 do 16 hodin na rodinný výlet plný zábavy do krásného prostředí táborové základny DDM hl. m. Prahy Lhotka u Mělníka.
  Tématem letošního ročníku jsou oslavy 100. výročí samostatného Československa. Budete moci navštívit více jak 20 atraktivních stanovišť, díky kterým se ponoříte do úspěchů, které naše vlast za posledních 100 let nasbírala. Těšit se můžete např. na tatrovku s Lopraisem, Baťu, Laternu Magicu, Věru Čáslavskou a gymnastiku, vodáctví, hokejovou partu z Nagana a mnoho dalšího. V areálu dále najdete skákací hrady, historický klikový kolotoč, projížďku na koních, na pódiu se představí akrobatická a street dance představení, divadelní spolek Podkroví s pohádkou Fialka a Fabián a speciální představení k oslavám 100. výročí. Moderátorem akce bude Pavel Wieser. Celé odpoledne uzavře tombola o zajímavé ceny.
  Táborová základna Lhotka u Mělníka
  Zdroj: https://ddmpraha.cz/ddm/Kalendar_akci?seo=7417
  Zpracovala: Štěpánka Friedrichová
   
 • VLASTIVĚDNÉ PROCHÁZKY PRAHOU – 3.–31. 5. 2018
  Pražská informační služba připravila na květen 2018 velký výběr vlastivědných vycházek po pražských památkách a zajímavých místech. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější.
  Uvidíte dvory, dvorky, dvorečky a pražská zákoutí Nového Města, Hanspaulku, Staroměstskou radnici ve středověku, vodní mlýny Starého města a Malé Strany, zahrady Pražského hradu a další.
  Pražská informační služba
  Arbesovo náměstí 4, Praha 5
  Zdroj: Kudy z nudy
  Zpracovala: Štěpánka Friedrichová
   
 • VOLSWAGEN MARATON PRAHA – 5.–6. 5. 2018
  Jeden z nejkrásnějších maratonů světa. Start i cíl je na proslulém Staroměstském náměstí, trať vede srdcem metropole, podél Vltavy i různými pražskými čtvrtěmi. Na první maratonské metry za doprovodu Smetanovy Vltavy nezapomene snad žádný závodník a více než dvacet kapel podél trati vás doprovodí.
  Mezi největší favority budou jako tradičně patřit afričtí vytrvalci v čele se Sisayem Lemmou. Sedmadvacetiletý Etiopan zaběhl v lednu v Dubaji osobní rekord 2:04:08 a k překonání rekordu závodu (2:05:39) by mu měla pomoci také kvalitní konkurence v podobě jeho krajana Bazu Worku a Stephana Chemlany z Keni. Po roce se do Prahy opět vrací také nejlepší americký maratonec a dvojnásobný olympijský medailista Galen Rupp, který by zde rád překonal svůj osobní rekord 2:09:20.
  Staroměstské náměstí, Praha 1
  Zdroj: www.runczech.com
  Zpracovala: Štěpánka Friedrichová
   
 • HANAMI NA VÝSTAVIŠTI – 6. 5. (15.00–17.00)
  Hanami je tradiční japonská oslava krásy rozkvětlých květů stromů Sakur. V době Hanami se lidé navzájem navštěvují a setkávají se se svou rodinou, přáteli či kolegy v parcích. Pořádají se pikniky, jedí se tradiční pokrmy, pije se saké a občas se i zpívá.
  Na Výstavišti se pořádá nultý ročník této akce, kde budou vysazeny kvetoucí sakury, s účastí velvyslance Japonska v ČR a primátorky Adriany Krnáčové.
  Přijďte strávit příjemné odpoledne s rodinou či přáteli na Výstaviště a budete odcházet s jedinečným zážitkem.
  Výstaviště Praha, a.s.
  U Výstaviště 7, Praha 7
  Zdroj: Kudy z nudy
  Zpracovala: Štěpánka Friedrichová
   
 • LEHKOST MOTÝLÍCH KŘÍDEL – TROPIČTÍ MOTÝLI VE FATA MORGANĚ – 3. 4.–20. 5. 2018 
  Každoroční motýlí akce je unikátní jednak svým rozsahem, ale především skutečností, že jsou vystavovány živé exponáty (žádné přišpendlené mrtvolky nehledejte!). Návštěvníci uvidí největší motýly světa i jejich líhnutí z kukel.
  Budete si nejspíše připadat jako ve vílí zemi, nebo možná jako ve Snu noci svatojánské. Aby ne, vždyť tropičtí motýli, kteří se budou pohybovat po tropickém skleníku Fata Morgana, pocházejí ze Stratfordu nad Avonou. Ano, z toho Stratfordu, který proslavil William Shakespeare. Motýli z pražské botanické zahrady možná nejsou celosvětově proslulí, krásou se ale Shakespearovým veršům rovnat mohou.
  Kromě atraktivních modrokřídlých zástupců rodu Morpho či nočních druhů z rodu Attacus spatří zájemci i některé dosud neviděné druhy. Zajímavá babočka druhu Tithorea harmonia patří do stejné podčeledi jako známí stěhovaví motýli monarchové. Tento druh se v přírodě vyskytuje od Mexika po Jižní Ameriku, v 25 poddruzích a je jedovatý, protože se jeho housenky živí jedovatými rostlinami z čeledi toješťovitých. Vstupné 150 Kč, snížené 75 Kč.
  Botanická zahrada hl. m. Prahy
  Nádvorní 134, Praha 7
  Zdroj: Kudy z nudy
  Zpracovala: Štěpánka Friedrichová
   
 • LEGIOVLAK 2018 – 15. 3.–2. 12. 2018
  Legiovlak je projekt Československé obce legionářské, který si předsevzal vytvořit věrnou repliku legionářského vlaku z období let 1918–1920, kdy na Transsibiřské magistrále v Rusku probíhaly válečné operace čs. legií.
  Legiovlak se skládá z 13 zrekonstruovaných vagonů, které vám představí život a boj legionářů na Transsibiřské magistrále během první světové války. Těmito vlaky se desetitisíce čs. legionářů přepravily v letech 1918–1920 napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále a průjezd si často musely vynutit bojem s bolševiky a vlastní krví.
  Pro co největší přiblížení podoby legionářských vlaků a životních podmínek, bojové činnosti a zvyklostí našich dobrovolců byly vybrány pro rekonstrukci nejčastěji používané vozy. Vlak se skládá z vozu polní pošty, těplušky, plukovní prodejny, ubytovacího, filmového, kovářského s obráběcí dílnou (zrekonstruován na Slovensku), krejčovského, zdravotního, štábního, velitelského, obrněného (který je po zuby vyzbrojený dělem a kulomety) a dvou vozů plošinových s materiálem včetně obrněného automobilu Austin.
  Československá obec legionářská
  Sokolská 33, Praha 2
  Zdroj: Kudy z nudy
  Zpracovala: Štěpánka Friedrichová

 

Také by vás mohlo zajímat:

 • Reportáž České televize o akci Vítání jara aneb vynášení Morany

  VÍCE INFORMACÍ
 • Jízdárenské cviky

  VÍCE INFORMACÍ
 • Přihlašování na letní tábory je v plném proudu!

  VÍCE INFORMACÍ
 • Hledáme členy do pěveckého sboru

  VÍCE INFORMACÍ
 • Nová nabídka kroužků

  VÍCE INFORMACÍ