Staň se campleaderem mezinárodního workcampu v ČR
Baví tě mezinárodní dobrovolnictví, vedení lidí, posouvání vlastních hranic a procvičování angličtiny a lákalo by tě pomoct zajímavé neziskovce v ČR v její práci?
Krajské kolo SOČ
Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy ve spolupráci s MŠMT a Národním institutem pro další vzdělávání pořádají v pondělí 23. dubna od 9 hodin krajské kolo již 40. ročníku SOČ – Středoškolské odborné činnosti.
Waldcamp 2018
Hledáme čtyři děti, které by se chtěly zúčastnit oblíbené akce s názvem „Waldcamp“, která se koná každý rok v červnu u Frankfurtu nad Ohří a je setkáním německo-polsko-českých dětí a mládeže (víkendový mezinárodní tábor).
Evropský den informací pro mládež
Každoročně 17.dubna slavíme Evropský den informací pro mládež (EDI). Hlavním cílem tohoto dne je zvýšit povědomí mládeže o Informačních centrech pro mládež (ICM) a jejich službách.
Cena Gratias Tibi
Cena Gratias Tibi (=Děkuji Tobě) byla poprvé udělována v roce 2014. Oceňuje mladé lidi, kterým není svět kolem nás lhostejný a snaží se ho nejrůznějšími aktivitami obohatit. V poslední době o sobě mladí lidé dávají stále více vědět a objevuje se celá řada projektů a iniciativ, za kterými stojí právě oni. Chceme jim dát najevo, že se společnost zajímá o to, co dělají a váží si jich za to.
Starej se o svý kolo
Ve středu 25. dubna od 17 hodin proběhne ve dvoře Karlínského Spektra DDM hl. m. Prahy akce Informačního centra mládeže: Starej se o svý kolo.
Malé řečniště
Mluvit před lidmi, vyjádřit se, formulovat myšlenky, zaujmout... Jednodenní workshop projevu pro žáky 7.–9. tříd dopadl výborně, můžeme se těšit na další. Termíny budou vždy s předstihem zveřejněny na stránkách www.icmpraha.cz
Veřejná knihovna
Po akci Koloběh knih, která proběhla v prostorách ICM Praha 21. března, zůstala v provozu v loby ICM v Karlínském Spektru veřejná knihovna.
Kariérní poradenství jinak
ICM Kladno nabízí originální pojetí kariérního poradenství. Snaží se informovat mládež o vysokých školách z první ruky od studentů, kteří sami na danou školu a obor chodí.
Mezinárodní den svobody tisku
U příležitosti blížícího se Mezinárodního dne svobody tisku (3. 5.) vám chceme nabídnout několik článků k zamyšlení.
Centrum podpory nadání představuje nový web
Centrum podpory nadání nabízí systém práce s nadanými dětmi - cílenou, dlouhodobou podporu studentům, rodičům i pedagogům. Díky tvůrčímu a všestrannému prostředí středisek DDM hl. m. Prahy může díky CPN zájmová činnost získat rozsah celoživotního vzdělávání. www.podporanadani.cz
Mozaika vzpomínek
Ve čtvrtek 5. dubna proběhlo v projektu Mozaika vzpomínek, který vznikl v našem ICM, pilotní setkání pamětníků a dětí na ZŠ náměstí Svobody.
"Jdi za svým snem"
"Jdi za svým snem" je nový projekt, který pomůže nastartovat kariéru. Pražská nákupní centra Chodov a Černý Most v letošním roce realizují projekt nesoucí název „Jdi za svým snem“.
Britská ambasáda v Praze nabízí placenou stáž
Zajímáš se o mezinárodní vztahy a diplomacii? Baví Tě práce s médii a sociálními sítěmi? Dokážeš organizovat velké akce? Přihlaš se na placenou stáž Foreign and Commonwealth Office! Získej cenné zkušenosti na britské ambasádě v Praze!
Kniha - Odposlechnuto v Praze
Co je to Hithit? Hithit propojuje kreativní lidi s těmi, kteří je chtějí podpořit. Plní sny umělcům, kreativcům, designérům, vývojářům, géniům. Plní je i vám. Je to nová, inspirativní forma propojení obchodníků s klienty. Obě strany navážou jedinečnou spolupráci.
Knihu za knihu
U příležitosti blížícího se Měsíce knihy jsme připravili velkou výměnu knih. Velké množství knih, které jste přinesli mezi 12. a 21. březnem do recepci Karlínského Spektra DDM hl. m. Prahy, jsme dali do koloběhu. Ve středu 21. března proběhlo od 15.30 do 17.30 příjemné odpoledne s knížkami, hudbou a čtením.
Czech Nature Photo 2018
Historicky druhý, oficiálně první, plnohodnotný ročník soutěže Czech Nature Photo uspořádá výstavu oceněných a vybraných soutěžních fotografií. V minulém roce se výstava soutěžního ročníku 2017 těšila obrovskému zájmu veřejnosti a podobně zajímavou výstavu můžeme očekávat také v roce letošním.
Prevence šikany - přednáška
V úterý 27. února proběhla v DDM hl. m. Prahy velmi zajímavá přednáška Zdeňka Martínka Prevence šikany. Pokud byste se chtěli o tomto tématu dozvědět více, doporučujeme jeho knihu: Agresivita a kriminalita školní mládeže.
NICM vydalo nové publikace
Národní informační centrum pro mládež vydalo nové průvodce týkající se studia v zahraničí, práce v zahraničí a dobrovolnictví. Na několika stránkách se zde můžete dočíst o možnostech vycestování do atraktivních zemí, letních školách...
Podívejte se v létě na Island
Chtěli jste se vždycky podívat na Island? Teď máte příležitost s EDS. Krásná příroda, gejzíry, jezera. Opravdu mimořádná příležitost poznat neobvyklou a mimořádně zajímavou zemi díky projektu Evropské dobrovolné služby.
Konference vzdělávání pro budoucnost
V termínu 2.-3. března proběhla na ČVUT Konference vzdělávání pro budoucnost. Na akci, kterou pořádala Menza probíhalo mezi velkým množstvím přednášek a seminářů...
Veletrh Neziskovek - NGO Market 2018
19. veletrh neziskových organizací, NGO Market 2018, se uskuteční ve středu 11. dubna 2018 ve Foru Karlín v Praze. Vstup na veletrh je pro návštěvníky tradičně zdarma. Návštěvníkům se představí neziskové organizace aktivní v sociální oblasti, vzdělávání, dobrovolnictví, oblasti lidských práv, environmentální problematice nebo jiných oblastech.
"Jak psát SOČ a zásady obhajoby práce"
Dne 21. listopadu se v Karlínském Spektru konal seminář pro žáky a pedagogy středních škol: "Jak psát SOČ a zásady obhajoby práce". Lektorka PhDr. Lenka Morávková Krejčová, PhD. seznámila účastníky s důležitými informacemi potřebnými ke zpracování práce na vybrané téma.
Mezinárodní aktivity
Pořádáme a nabízíme účast na mezinárodních projektech pro mladé lidi ve věku od 13 do 30 let. Projekty realizujeme ve spolupráci s našimi zahraničními partnery. Financování je zajištěno evropským programem Erasmus+: Mládež. Díky tomu je účast finančně dostupná všem mladým lidem.
NENÍ VYPLNĚNO
Simona
Rozhovor se Simonou Taseva, dobrovolnicí na Stanici přírodovědců.

Kontaktní formulář
Informační centrum pro mládež DDM hl. m. Prahy

Karlínské nám. 7
186 00  Praha 8
222 333 848

Spojení

metro B/C – Florenc, B – Křižíkova tram 3, 8, 10, 14, 16, 24, 25, 52 zast. Karlínské náměstí

velká žlutá budova přímo za kostelem na Karlínském náměstí