Karlínské Spektrum
přihlášení (kroužky, tábory)

Kurzy šití praskají ve švech – NOVÁ MÍSTA

Nenaučili jste se doma šít? Jsou pro vás jehly jen nutným pomocníkem při vyndavání třísek z prstu a zauzlovaná nit je pro vás noční můrou?
V Karlínském Spektru myslíme na ty, kteří by rádi začali šít – pro sebe, své děti, známé nebo jen tak pro radost.

Kurzu šití vás provede základy se šicím strojem: seznámíte se se šicím strojem a jeho nastavením a již nebudete mít strach z toho, že se vám zauzluje nit. Ušijete si jednoduché věci, jako je například povlak na polštář s aplikací, zástěru na vaření, kabelku nebo třeba kravatu pro muže. Až budete cítit, že už stroj neovládá vás ale vy jej, pustíme se do šití konfekce. Tomu však bude předcházet měření konfekčních velikostí, tvorba střihu a výlet do obchodu s látkami, o kterých vám řekneme vše, co je nutné vědět při výběru vhodného materiálu.

Kurzy šití v Karlínském Spektru nabízíme druhým rokem (V DDM HMP již výrazně déle) a pro další zájemce otevíráme od druhého pololetí nový kurz pro začátečníky. Páteční odpoledne je pro šití jako ušité! Na kurz se můžete přihlásit z detailu kroužku.

Karlínský masopust 2016
V sobotu 06.02.2016 ožilo Karlínské náměstí masopustním veselím. Od jedné hodiny zde proběhl již 13. ročník Karlínského masopustu. A jak to dopadlo? Po symbolickém odemknutí masopustu v Kaizlových sadech prošel karlínskými ulicemi slavnostní průvod, ve kterém se objevily nejen tradiční masky a postavy, ale i koňský povoz s kapelou, která se po celou dobu starala o rozjařenou náladu. Na Karlínském náměstí čekal na návštěvníky masopustu bohatý program, stánky s mnoha pochutinami, ukázky lidových řemesel a soutěže pro malé děti. Neméně zajímavý program probíhal i v Karlínském Spektru.
Přehled výstav
Výstavní prostor Stanice techniků již hostil hodně přes sto výstav a díky skupinovým výstavám představil také několik stovek autorů. Pro mnoho z nich byla tato nevelká galerie první příležitostí představit svá díla. Své fotografie zde prezentovali, ve svých počátcích, někteří dnes již renomovaní fotografové.
Adventní dílny
Adventní dílny v Karlínském Spektru jsou určeny pro maminky, babičky a tvořivé děti.
Každý rok tvoříme adventní věnce, na návštěvnice a návštěvníky čeká většinou osm dílen, které připravují pedagogové z výtvarného oddělení a všichni, kteří mají ve Spektru na starosti akce pro veřejnost.
Letní sochařská dílna
Ytong – materiál nejen stavební.
Již od roku 2014 probíhá během každého léta sochařská dílna pod vedením Dany Kostkové několikadenní dílna, jejímž výsledkem jsou obdivuhodné sochařské kusy.
Karlínský masopust 2015
Masopustní veselí ovládlo v roce 2015 Karlínské náměstí. Kromě průvodu ulicemi Karlína na návštěvníky čekal bohatý pódiový program, staročeské stánky i projížďky na koňském povoze.
Adventní dílny v Karlínském Spektru
Zveme vás, rodinu i přátele na kreativní nedělní předadventní odpoledne. Přijďte si něco pěkného vytvořit a načerpat atmosféru svátku, na který se těšíme celý rok.
Budete si moci vyrobit adventní věnec na stůl a další vánoční dekorace či radůstky, kterými budete moci někoho pod stromečkem podarovat.
Adventní dílny 2013
Na adventních dílnách v roce 2013 jsme mohli tvořit hned několik rozličných dárků a dekorací. Návštěvnice a návštěvníci mohli vytvořit přání pro své blízké, sladké cake pops, originální skleničku pomocí techniky leptání skla a samozřejmě také adventní věnce.