Karlínské Spektrum

Kurzy šití praskají ve švech – NOVÁ MÍSTA

Nenaučili jste se doma šít? Jsou pro vás jehly jen nutným pomocníkem při vyndavání třísek z prstu a zauzlovaná nit je pro vás noční můrou?
V Karlínském Spektru myslíme na ty, kteří by rádi začali šít – pro sebe, své děti, známé nebo jen tak pro radost.

Kurz šití vás provede základy se šicím strojem: seznámíte se se šicím strojem a jeho nastavením a již nebudete mít strach z toho, že se vám zauzluje nit. Ušijete si jednoduché věci, jako je například povlak na polštář s aplikací, zástěru na vaření, kabelku nebo třeba kravatu pro muže. Až budete cítit, že už stroj neovládá vás ale vy jej, pustíme se do šití konfekce. Tomu však bude předcházet měření konfekčních velikostí, tvorba střihu a výlet do obchodu s látkami, o kterých vám řekneme vše, co je nutné vědět při výběru vhodného materiálu.

Kurzy šití v Karlínském Spektru nabízíme druhým rokem (v DDM HMP již výrazně déle) a pro další zájemce otevíráme od druhého pololetí nový kurz pro začátečníky. Páteční odpoledne je pro šití jako ušité! Na kurz se můžete přihlásit z detailu kroužku.

Volnočasové aktivity na školách
Na ZŠ A. Čermáka a ZŠ E. Destinnové nabízíme výuku v hudebních i řemeslných kroužcích. Vedle lekcí hry na kytaru, ukulele i klavír se jedná o kroužek Muzikant, v němž učíme vztahu k hudbě za pomocí hry na různé hudební nástroje (klavír, kytara, flétna, drumben). Kromě hudebních kroužků je možné přihlásit se i na kroužek nazvaný Šití, móda, tvoření.
Karlínský masopust 2015
Masopustní veselí ovládlo v roce 2015 Karlínské náměstí. Kromě průvodu ulicemi Karlína na návštěvníky čekal bohatý pódiový program, staročeské stánky i projížďky na koňském povoze.
Přehled výstav
Výstavní prostor Stanice techniků již hostil hodně přes sto výstav a díky skupinovým výstavám představil také několik stovek autorů. Pro mnoho z nich byla tato nevelká galerie první příležitostí představit svá díla. Své fotografie zde prezentovali, ve svých počátcích, někteří dnes již renomovaní fotografové.
Karlínský masopust 2016
V sobotu 06.02.2016 ožilo Karlínské náměstí masopustním veselím. Od jedné hodiny zde proběhl již 13. ročník Karlínského masopustu. A jak to dopadlo? Po symbolickém odemknutí masopustu v Kaizlových sadech prošel karlínskými ulicemi slavnostní průvod, ve kterém se objevily nejen tradiční masky a postavy, ale i koňský povoz s kapelou, která se po celou dobu starala o rozjařenou náladu. Na Karlínském náměstí čekal na návštěvníky masopustu bohatý program, stánky s mnoha pochutinami, ukázky lidových řemesel a soutěže pro malé děti. Neméně zajímavý program probíhal i v Karlínském Spektru.
Oživte svůj kabát barevnou květinou
Podrobný fotopostup na výrobu originální brože do klopy. Nic náročného – vystačíte si s nůžkami, lepidlem a kolíčky. A materiál, ze kterého budeme tvořit? Filc – neboli slisované ovčí rouno.
Adventní dílny
Adventní dílny v Karlínském Spektru jsou určeny pro maminky, babičky a tvořivé děti.
Každý rok tvoříme adventní věnce, na návštěvnice a návštěvníky čeká většinou osm dílen, které připravují pedagogové z výtvarného oddělení a všichni, kteří mají ve Spektru na starosti akce pro veřejnost.
Zažít Karlín jinak
Jsme rádi, že jsme součástí Karlína. Jsme na to hrdí. Podporujeme iniciativy na území naší městské části, které zvyšují kvalitu života pro obyvatele Karlína.