DDM hl. m. Prahy
Karlínské Spektrum
Karlínské Spektrum

Prahou křížem krážem 2018Zhruba tři týdny před sedmým ročníkem Prahou křížem krážem 2018 se objevila ve schránkách účastníků loňských ročníků nabídka zúčastnit se ročníku dalšího. Někteří na nic nečekali a během první 24 hodin se registrovalo do hry více než 70 týmů. To byl velký závazek již od začátku.

Akce je v rámci víkendových aktivit našeho střediska ojedinělá svými nároky na účastníky – nesmí se bát popoběhnout, plnit nejeden úkol, a to nejen děti, ale třeba i tatínci. I z toho plyne to, že akce není pro každého. Atmosféra na akci je mimořádně přátelská. Nejinak tomu bylo i letos, a to i přes strašidelné téma.

Po registracích do hry, které se letos podařilo ukončit díky dochvilnosti účastníků včas, následovala ukázková likvidace náhodného strašidla a vysvětlení pravidel. A poté již hurá na Petřín! Kopcovitý terén účastníky neodradil, z více než stovky týmů jich hru nedokončilo pouze šest. Skupiny přitom musel zdolat mnohé – zatancovat si valčík, slézt po žebříku k upírovi nebo pomoci rusalce zalít květiny.

Pro vítězství ve hře bylo nutné ukořistit relikvie od všech strašidel a dorazit do cíle co nejdříve. Třeba dohadování se s kupcem, který miluje jídlo, nebyla vždy snadná. Nejednou pohrdnul suchým rohlíkem. Zato cukrátka byla měnou, kterou rád akceptoval.

A příští rok buďte ve střehu – na podzim nás čeká další ročník. S jakou tematikou? Kde? To se registrované týmy dovědí jen pár dní dopředu v nápovědách, stejně jako tomu bylo letos.

VÝSLEDKOVÉ LISTINY – DOPOLEDNE a ODPOLEDNE (PDF)

Jak celá akce probíhala, na to se již můžete podívat v galerii.

Podobné články

Prahou křížem krážem 2016
Loupež století! Roku! No minimálně měsíce! KDO ukradl vzácný obraz? KDE je schovaný? CO je na obraze? Detektivní práce je činnost mravenčí, drobné stopy vedou k větším a dohromady tvoří velký příběh, který se za zločinem schovává.
Naše akce
Karlínské Spektrum nabízí široké spektrum akcí pro veřejnost. Na našich akcích jsou vítání předškoláci, školáci, rodiny s dětmi i senioři.
Pět stovek závodníků v pražské Stromovce
Téměř pět stovek hřáčů, kteří přišli poměřit své síly mezi sebou ve stopovací hře Prahou křížem krážem, se sešlo v neděli 5. 11. 2017 ráno nebo po obědě před Planetáriem na pražském Výstavišti. Co celé hře předcházelo a jak si účastníci vedli?
Prahou křížem krážem 2017
Šestý ročník dobrodružné hry Prahou křížem krážem pro 2–5členné detektivní týmy. Dobrodružná hra v Praze pro děti a jejich rodiče, dětské skupinky, amatéry i profíky. A. Einstein (Leonardo da Vinci) vymyslel převratný vynález, ale bál se...
Prahou křížem krážem 2014
Třetí ročník Prahou křížem krážem se vydal na Malou Stranu, kde se všech zhruba padesát týmů pokoušelo odhalit všechna strašidla, která bloudila místními uličkami. Cestou měli možnost soutěžit ve vedlejší hře - lov balónků.
O nás
Stanice přírodovědců nabízí volnočasové aktivity pro děti a mládež se zaměřením na přírodní vědy a chovatelství. Areál se nachází za Obchodním centrem Nový Smíchov v parku Sacre Coeur.