DDM hl. m. Prahy
Karlínské Spektrum
Fakultní zařízení Univerzity Karlovy
Karlínské Spektrum

Bo!ovka ve Stromovce se vydařila

Bo!ovka spojila desítku domů dětí a mládeže z hlavního města. Startovní listiny prvního ročníku byly zcela obsazeny, kvůli ohromné poptávce se, bohužel, na všechny nedostalo. Naprostou většinu registrovaných týmů neodradilo chladné počasí s občasnými kapkami a po shrnutí pravidel se v minutových intervalech vydávaly do herního území.

Výchova draků v Čechách je téměř vymizelé řemeslo, které je na ústupu především proto, že na draky ve volné přírodě téměř nenarazíte. Musíte vědět, kde hledat a pak dlouhé minuty a hodiny vyčkávat, zda se draci zjeví. Díky dlouhodobému výzkumu bylo odhaleno, že se za určitých podmínek draci objevují i v pražské Stromovce.

Krátce po startu na účastníky čekalo opuštěné dračí hnízdo, kde bylo možné nahlédnout do jednoho z vajec a objevit draka. To samozřejmě nebylo všechno – bylo třeba draka řádně vycvičit a vychovat, aby v nelítostných podmínkách našeho hlavního města přežil. Naučili jsme se tak krmit, létat, objevovat nové kraje a dokonce i kamarády a partnery na celý život. Drak během cesty postupně sílil, získával nové dovednosti až na konci dospěl k nakladení nového vejce do hnízda střeženého velkým a mocným drakem.

Nevelkým překvapením pak bylo pojmenování draků – objevila se více než desítka Bezzubek – inspirace dětí animovanými filmy byla velká. Naopak jména draků, které děti v hnízdě zanechaly, byla více kreativní – Zuzka, Damián, Čerňásek nebo Trojhlavec.

Co na jednotlivé týmy čekalo, a jak se s úkoly popasovaly, vykresluje naše galerie.

Také by vás mohlo zajímat:


  Notice: Undefined variable: _i in /home/ddmpraha/web/ddmpraha.cz/modul/stranka/hl.php on line 197
 • KAZ – Klub anonymních záškoláků

  VÍCE INFORMACÍ
 • Nemáte možnost doma chovat krokodýla, poníka, klokana či varana?

  VÍCE INFORMACÍ
 • Přihlašování na letní tábory 2022

  VÍCE INFORMACÍ
 • Otevřený Klub Kontejner

  VÍCE INFORMACÍ
 • Jak na přivolání?

  VÍCE INFORMACÍ