DDM hl. m. Prahy
Karlínské Spektrum
Fakultní zařízení Univerzity Karlovy
Karlínské Spektrum

Inspirace pro nové pololetí ve Spektru

Nechte se nadchnout v novém pololetí novými kroužky. Naši pedagogové přichází s novými zájmovými útvary a srdečně zvou vás nebo vaše děti k zájmové činnosti. Pokud jste si dali na Silvestra předsevzetí "Začnu něco nového" – teď je ta nejlepší příležitost začít. V následujícím seznamu najdete i několik atraktivních kroužků, kde se nám několik míst uvolnilo.
A co si pro vás naši pedagogové připravili?

Mladý zahradník

pondělky 15.00–17.00
8–15 let

Pěstitelky na základních školách v kurzu nejsou již od revoluce. Radost z vypěstování si vlastní kytky nebo zeleniny však u dětí přetrvává a je velmi silná. V rámci kroužku se děti naučí i přesazovat kytky.

 

Angličtina hravě

čtvrtky 16.30–17.15
8–12 let

Nikdo z nás by si nedovolil říci, že angličtina na základní škole je nuda. Ohromnou předností Renčiny Angličtiny hravě je malá velikost a kompaktnost skupiny, takže se v lekci dostane každému dostatek prostoru k vyjádření se v cizím jazyce. Lektorka Renča má díky svým zahraničním zkušenostem dětem hodně co nabídnout.

 

Skateboarding

úterky 17.00–18.00 nebo středy 15.00–16.00
6–12 let

Všechny triky, které se dřív skupiny kluků i holek učily na ulicích, se lze naučit i pod vedením "skejťáka" ve skateparku v Čakovicích. Ke kurzu stačí vlastní prkno, helma a chrániče, o vše ostatní se postará zkušený lektor. V deseti lekcích zvládnete padat tak, abyste si neublížili a ovládnete skate tak, aby jel tam, kam chcete vy. Na kamarády se budete moci vytasit i s několika naučenými triky. Začínáme v týdnu od 23. března.

 

Příprava na talentové zkoušky

čtvrtky 17.30–19.30
14–99 let

Výtvarné oddělení nabízí přípravu na talentové zkoušky na umělecké školy.
V menším kolektivu s prostorem pro individuální vedení a přípravou domácích prací a vlastního portfolia. Včasná příprava je součástí úspěchu u talentových zkoušek.

 

Kruhový trénink

úterky 11.00–12.00
15–99 let

Kruhový trénink nemá nic společného s hračkou pro morčata. Jedná se o posilovací cvičení zaměřené na problémové ženské partie a udržení krásné ženské linie pod vedením mistryně ČR a vícemistryně světa a Evropy v Bikini Fitness. Lekce přizpůsobíme dle kondice účastnic.

 

Latino ladies 2

úterky 17.15–18.45
15–99 let

Nemáte tanečního partnera, ale rády byste se naučily latinsko-americké tance? Pak je tento kroužek vhodný právě pro vás. V našich lekcích se naučíte nejen základní taneční kroky (rumba, samba, chacha, jive, paso doble, salsa, reggeaton...), ale také elegantní chůzi a sebevědomé držení těla. Navíc si při tanci zformujete postavu a probudíte v sobě ženskou smyslnost.

 

ZŠ LN – Tvorba bižuterie

středy 16.30–17.30
6–15 let

Jablonecká bižuterie (nebo, jak říkáme my od fochu, bižu) je po světě známá – naučil se ji poznávat i loupežník Lotrando ve známé pohádce. U nás se naučíte tvořit jednotlivé části náušnic a náhrdelníků a zvládnete jejich sestavení. Poté se zaměříte na různé metody a materiály použitelné pro tvorbu bižuterie.

 

Kresba, malba, grafika – dospělí

úterky 18.00–21.00 nebo středy 18.00–21.00
14–99 let

Většina výtvarníků se shoduje na tom, že každý člověk umí kreslit a je tvořivý. Pouze naše zábrany a stud nám brání svobodně kreslit a projevovat navenek svou fantazii. Kresba pomáhá – vždyť dnes existují i terapie založené na výtvarnu! Bez zábran můžete tvořit právě u nás, ve výtvarném ateliéru.

 

Kroužků u nás nabízíme více než 250, z naší široké nabídky si vyberete!

Také by vás mohlo zajímat:

 • Klientské účty a přihlašování do kroužků a na tábory

  VÍCE INFORMACÍ
 • Nekrmte cizí koně

  VÍCE INFORMACÍ
 • Malá soutěž pro předškoláky 2

  VÍCE INFORMACÍ
 • Podzimní nálada na Klamovce

  VÍCE INFORMACÍ
 • Volná místa na příměstských táborech

  VÍCE INFORMACÍ