DDM hl. m. Prahy
Klub Klamovka
Klub Klamovka

Hádej, koho jsem dnes potkal na Klamovce?Každý týden se na Klamovce potkáte se spoustou lidí, ať už rodičů, dětí, lektorů, zaměstnanců či bývalých členů zájmových útvarů. Napadlo vás někdy, kdo vlastně jsou ti lidé? Respektive napadlo vás někdy, že možná potkáváte významné osobnosti, mistry ve svém oboru, kteří pod maskou všedního dne působí jako zcela obyčejní lidé?

Málokoho napadne, že na Klamovce můžete potkat akademického sochaře, významného keramika či operního pěvce. A právě proto jsme si pro vás připravili cyklus o zajímavých osobnostech, které můžete na Klamovce nejen potkat, ale ke kterým se můžete i přihlásit na kroužek.

Pavel Rudolf Plasche je první zajímavou osobností, která je spjata s Klamovkou a kterou bychom vám rádi představili v našem cyklu Hádej, koho jsem dnes potkal na Klamovce?

Pavel učí na Klamovce již druhým rokem. Začínal s výukou hry na klavír, kterou v letošním roce rozšířil ještě o výuku sólového zpěvu a nabídl také možnost vést kroužek muzikálového divadla. Vzhledem k jeho širokému uměleckému záběru, ale i velice pozitivnímu vztahu k dětem se není co divit, že o kroužky pod jeho vedením je velký zájem.

Již odmala bylo jasné, že se v něm skrývá neskutečný umělecký talent. Vždyť kdo jiný dokáže již ve třech letech zahrát na klavír Baladu pro Adélku a veřejně vystupovat ve čtyřech letech?

Pavel studoval operní zpěv, herectví, výtvarné a loutkářské umění, režii, skladbu, hru na klávesové nástroje, akrobacii na chůdách ale i ekonomii, obchod a management. Je znám především jako velice vzácný operní zpěvák s neuvěřitelným hlasovým fondem. Nicméně zpěv rozhodně není jeho jediná doména. Je zároveň hercem, loutkářem, režisérem, všestranným hudebním skladatelem, textařem a výtvarníkem.

Po přečtení předchozích řádků asi nikoho nepřekvapí, že se Pavel Plasche v roce 2017 stal členem opery Národního divadla. Výčet jeho uměleckých aktivit je neskutečně dlouhý. Za zmínku určitě stojí jeho aktuální role Roger, která je jednou z ústředních postav muzikálu IAGO, který se hraje v pražském Divadle Hybernia či fakt, že jako pěvec také hostoval i v největším francouzském divadle Le Grand Théatré Puy du Fou.

Všechny Pavlovy úspěchy by vydaly skoro na knihu a možná všemu někteří ani nebudou chtít věřit. Ale než je všechny vypisovat, bude jednodušší, když se přihlásíte na nějaký Pavlův kroužek a zjistíte, že všechno je pravda a že Pavel je moc milý člověk a my jsme rádi, že ho na Klamovce máme.

Podobné články

Zahájení pravidelné činnosti kroužků
Většina kroužků Klubu Klamovka začíná pravidelnou činnost v týdnu od 17. 9. 2018. Dopolední kroužky rodičů s dětmi budou zahájeny od října. ZÁPISY DO KROUŽKŮ PROBÍHAJÍ I V PRŮBĚHU ZÁŘÍ, DO NAPLNĚNÍ KAPACITY JEDNOTLIVÝCH AKTIVIT.
Divadelní – hudební sál
Kinosál – víceúčelový sál s pódiem a projektorem
rozměry:
sálu: 4,8 x 12 m, pódia: 4 x 4,8 m, (50 míst k sezení)
cena:
250 Kč/h místnost, 50 Kč/h projektor, 100 Kč blok flipchartových papírů (25 ks)

Naše akce
Karlínské Spektrum nabízí široké spektrum akcí pro veřejnost. Na našich akcích jsou vítání předškoláci, školáci, rodiny s dětmi i senioři.