DDM hl. m. Prahy
Klub Klamovka
Klub Klamovka
přihlášení (kroužky, tábory)

AktualityO kytaře z chalupy
„Ta kytara, co je na chalupě, ti bude stačit. Hrála na ni už babička, a pak jsem to zkoušel já. Je to tak už dvacet let…španělka i struny jsou jako nové. Počkej, jak budou všichni čubrnět!“ Právě jste se rozhodli, že nástroj – veterán – bude pro začínajícího kytaristu to nejlepší.
Smíchovská strašidla se smějí
V článku Straší, straší na Klamovce naší jsme vám představili naše osobní strašidlo, se kterým v klidu a míru žijeme již spoustu let. A jak jsme slíbili, nezůstane jen u jednoho strašidla. Veděli jste například, že i název celé oblasti Smíchov je odvozen od duchů a strašidel? Nevěděli? V tom případě se pohodlně usaďte a čtěte.
Klamné zdání
V cyklu článků Hádej, koho jsem dnes potkal na Klamovce? jsme se rozhodli vám představit zajímavé osobnosti, které na Klamovce můžete potkat. Tentokrát bychom vám rádi představili akademického sochaře Pavla Míku. Na Klamovce vede taoistická cvičení a svým klidem pozitivně působí na všechny okolo. Zajímává vás, jak se k nám dostal? A co s ním máme společného? Jeho následující vlastní slova vám to krásně objasní.
Jak vybrat kytaru?
Nevíte si rady s výběrem kytary pro začátečníka? Základní otázkou při výběru nástroje je, jaký styl, žánr bude kytarista hrát. Dalším kritériem je pak jeho věk a velikost, resp. velikost rukou. Kytary se podle stylu hry dělí na klasické (tzv. španělské) a akustické (westernové).
Živá hlína
Marek Dobeš – kamenosochař, keramik a pedagog. Máme ho tu snad od nepaměti a jeho osobitý přístup k dětem i k životu patří ke Klamovce. Děti ho mají rády a asi nikdo z nás si nedovede představit, že by tady s námi nebyl a denně nás nepobavil v kanceláři či při výuce. Málokdo už ale ví, že se jedná o velice významnou osobnost současného uměleckého života, a proto jsme se rozhodli, že vám ho v našem cyklu Hádej, koho jsem dnes potkal na Klamovce, malinko přiblížíme.
Masopustní karneval
Klub Klamovka zve všechny děti na tradiční masopustní karneval. Akce se letos koná v neděli 28. ledna od 16:00 do 17:30 hodin. Je určena především předškolákům a mladším školákům (v doprovodu rodičů). Bohatý program plný tancování, soutěží a zábavy zajišťuje skupina Petr Nedvěd a spol. Na nejlepší masky a nejšikovnější tanečníky čeká odměna.
Nejistí rodiče
Rodičovská nejistota děti děsí, dětem pak chybí záchytný bod, který mohou přijmout, nebo proti kterému se mohou bouřit. Děti jsou tak vystaveny jedovatému prostředí konzumní společnosti a tlaku vrstevníků. Váháte také, zda jste nejistí rodiče? Nebo jste si naopak velmi jistí? Ráda se s vámi, jako dlouholetý pedagog, podělím o některé své zkušenosti a třeba se mi i podaří ukázat vám jinou cestu.
Když děti tančí
Zora Marzuki – tanečnice, umělkyně, pedagožka a lektorka našeho Centra pro předškolní děti. To je další ze zajímavých osobností, které u nás na Klamovce můžete potkat a kterou bychom vám rádi představili v dalším díle cyklu Hádej, koho jsem dnes potkal na Klamovce. Zorka s námi spolupracuje již třetím rokem a jsme moc rádi, že od letošního školního roku se stala stálou členkou našeho týmu. Jak sama sebe a svou práci vidí, shrnují její vlastní následující slova.
Mami, chci být muzikantem
Možná se právě u vás doma ozvala věta: „Já bych chtěl hrát na klavír!“ (rozuměj na kytaru, flétnu, housle). K prohlášení jste mohli přistoupit různě. Postiženi náhlou hluchotou jste nápad potomka ignorovali s tím, že si do konce týdne najde jinou zálibu. Nebo jste v návalu nadšení hned objednali klavírní křídlo do panelákového 2+kk. Vždyť talent pětiletého budoucího virtuóza musíte podporovat, ať to stojí, co to stojí.
Straší, straší na Klamovce naší
Snad každý, kdo byl někdy na Klamovce, to zažil. Při scházení točitého schodiště vás najednou přepadne zvláštní pocit, nevysvětlitelná obava či mravenčení v zádech. A důvod? Nikde žádný. Někdo nad tím mávne rukou, někdo to přičte své špatné náladě či nepříjemným schodům vedoucím do tmy a někdo si řekne, že starý dům má svou starou atmosféru a spoustu zapomenutých příběhů, které se nám tak připomínají.
Sportovní všestrannost
Klub Klamovka je všeobecně vnímán jako volnočasové středisko, kde se zaměřujeme především na umělecké aktivity. Málokoho by proto napadlo, že nabízíme i sportovní kroužky. Ať už třeba populární kendó anebo v posledních letech velmi oblíbený kroužek Sporťáček, který je určen těm nejmenším a jeho hlavním cílem je v dětech probudit zájem o pohyb a sport jako takový. O to, jak se k nám tento kroužek dostal, se s vámi podělí sama jeho lektorka.
Hádej, koho jsem dnes potkal na Klamovce?
Každý týden se na Klamovce potkáte se spoustou lidí, ať už rodičů, dětí, lektorů, zaměstnanců či bývalých členů zájmových útvarů. Napadlo vás někdy, kdo vlastně jsou ti lidé? Respektive napadlo vás někdy, že možná potkáváte významné osobnosti, mistry ve svém oboru, kteří pod maskou všedního dne působí jako zcela obyčejní lidé?
Bodový program
Bodový program je založen na principu sbírání bodů za využívané volnočasové a zájmové aktivity v DDM hl. m. Prahy. Jeho čerpání podporuje účastníky v dalších volnočasových a zájmových aktivitách, pobytových akcích, příměstských táborech, jednorázových workshopech a akcích v DDM hl. m. Prahy nebo hmotných věcech podporujících zdravý životní styl, bezpečnost a rozvoj osobnosti.