DDM hl. m. Prahy
Klub Klamovka
Klub Klamovka
přihlášení (kroužky, tábory)

AktualityO kytaře z chalupy
„Ta kytara, co je na chalupě, ti bude stačit. Hrála na ni už babička, a pak jsem to zkoušel já. Je to tak už dvacet let…španělka i struny jsou jako nové. Počkej, jak budou všichni čubrnět!“ Právě jste se rozhodli, že nástroj – veterán – bude pro začínajícího kytaristu to nejlepší.
Smíchovská strašidla se smějí
V článku Straší, straší na Klamovce naší jsme vám představili naše osobní strašidlo, se kterým v klidu a míru žijeme již spoustu let. A jak jsme slíbili, nezůstane jen u jednoho strašidla. Veděli jste například, že i název celé oblasti Smíchov je odvozen od duchů a strašidel? Nevěděli? V tom případě se pohodlně usaďte a čtěte.
Klamné zdání
V cyklu článků Hádej, koho jsem dnes potkal na Klamovce? jsme se rozhodli Vám představit zajímavé osobnosti, které na Klamovce můžete potkat. Tentokrát bychom Vám rádi představili akademického sochaře Pavla Míku. Na Klamovce vede Taoistická cvičení a svým klidem pozitivně působí na všechny okolo. Zajímává Vás, jak se k nám dostal? A co s ním máme společného? Jeho následující vlastní slova Vám to krásně objasní.
Mami, chci být muzikantem
Možná se právě u vás doma ozvala věta: „Já bych chtěl hrát na klavír!“ (rozuměj na kytaru, flétnu, housle). K prohlášení jste mohli přistoupit různě. Postiženi náhlou hluchotou jste nápad potomka ignorovali s tím, že si do konce týdne najde jinou zálibu. Nebo jste v návalu nadšení hned objednali klavírní křídlo do panelákového 2+kk. Vždyť talent pětiletého budoucího virtuóza musíte podporovat, ať to stojí, co to stojí.
Straší, straší na Klamovce naší
Snad každý, kdo byl někdy na Klamovce, to zažil. Při scházení točitého schodiště vás najednou přepadne zvláštní pocit, nevysvětlitelná obava či mravenčení v zádech. A důvod? Nikde žádný. Někdo nad tím mávne rukou, někdo to přičte své špatné náladě či nepříjemným schodům vedoucím do tmy a někdo si řekne, že starý dům má svou starou atmosféru a spoustu zapomenutých příběhů, které se nám tak připomínají.
Hádej, koho jsem dnes potkal na Klamovce?
Každý týden se na Klamovce potkáte se spoustou lidí, ať už rodičů, dětí, lektorů, zaměstnanců či bývalých členů zájmových útvarů. Napadlo vás někdy, kdo vlastně jsou ti lidé? Respektive napadlo vás někdy, že možná potkáváte významné osobnosti, mistry ve svém oboru, kteří pod maskou všedního dne působí jako zcela obyčejní lidé?
Bodový program
Nový benefitní systém pro všechny, kteří se přihlásí na naše zájmové aktivity prostřednictvím webového rozhraní a svého klientského účtu. Bodový program vám umožní čerpat nasbírané slevy na další zájmové aktivity, avšak pouze v rámci jednoho školního roku. Mezi jednotlivými školními roky body převádět nelze. Veškerá další pravidla jsme pro vás přehledně sepsali v tomto článku, račte pokračovat dále.