DDM hl. m. Prahy
Pro školy a pedagogy
Pro školy a pedagogy

Kurz o hře a kreativitě

Vzdělávací cíl: Cílem tohoto kurzu je inspirace pro všechny, kteří na táboře, kroužcích a podobných akcích chtějí něco víc, než jen hlídat děti. Základní poznatky z psychologie a pedagogiky v praxi, které pomáhají vést děti k rozvoji konkrétních požadovaných klíčových kompetencí. 
Hra je od nejútlejšího dětství nejdůležitějším zdrojem poznání a seberozvoje. Jaké jsou druhy a principy her? Jak vytvořit svou hru s konkrétním přínosem? Zásady vedení her, bezpečnost při hře a zásady reflexe. Vše, ale ne teoreticky! Na základě vlastního hraní si všechny tyto základní informace účastníci osvojí. Kurz je inspirací samotných her, ale také je cílem autorská metodika postupu tvorby nových her.
Každý může vytvářet nové a přínosné herní aktivity. Každý účastník dostane po kurzu seznam všech uskutečněných her na kurzu, včetně jejich popisu a pravidel.
Obsah: Základní kurz s hlavními obsahovými body:
Zásady tvorby vyváženého a pestrého programu, stanovení cílů a metodika, druhy herních aktivit, tvorba aktivit a her s konkrétním vzdělávacím cílem, zásady správné reflexe, inspirace metod a námětů, kreativita v akci, indoorové a outdoorové hry.
Hodinová dotace: 8/20 vyučovacích hodin
Počet účastníků, cílová skupina: 15 účastníků (pedagogové MŠ, ZŠ, SŠ, pedagogové volného času, asistenti pedagoga, vychovatelé)
Lektor: Mgr. Pavel Rampas
Místo: pracoviště DDM hl. m. Prahy či dle domluvy
Cena: 900 Kč/osoba

Také by vás mohlo zajímat:

 • ZIMNÍ OTEVÍRACÍ DOBA

  VÍCE INFORMACÍ
 • Hledáme pedagoga volného času

  VÍCE INFORMACÍ
 • AKTUÁLNÍ OBSAZENÍ LEDOVÉ PLOCHY

  VÍCE INFORMACÍ
 • Divadelní projekt ke Dni obětí holocaustu se rozjíždí

  VÍCE INFORMACÍ
 • Volné místo – individuální lekce hry na hudební nástroj

  VÍCE INFORMACÍ