DDM hl. m. Prahy
Pro školy a pedagogy
Fakultní zařízení Univerzity Karlovy
Pro školy a pedagogy

Kurz o hře a kreativitě

Vzdělávací cíl: Cílem tohoto kurzu je inspirace pro všechny, kteří na táboře, kroužcích a podobných akcích chtějí něco víc, než jen hlídat děti. Základní poznatky z psychologie a pedagogiky v praxi, které pomáhají vést děti k rozvoji konkrétních požadovaných klíčových kompetencí. 
Hra je od nejútlejšího dětství nejdůležitějším zdrojem poznání a seberozvoje. Jaké jsou druhy a principy her? Jak vytvořit svou hru s konkrétním přínosem? Zásady vedení her, bezpečnost při hře a zásady reflexe. Vše, ale ne teoreticky! Na základě vlastního hraní si všechny tyto základní informace účastníci osvojí. Kurz je inspirací samotných her, ale také je cílem autorská metodika postupu tvorby nových her.
Každý může vytvářet nové a přínosné herní aktivity. Každý účastník dostane po kurzu seznam všech uskutečněných her na kurzu, včetně jejich popisu a pravidel.
Obsah: Základní kurz s hlavními obsahovými body:
Zásady tvorby vyváženého a pestrého programu, stanovení cílů a metodika, druhy herních aktivit, tvorba aktivit a her s konkrétním vzdělávacím cílem, zásady správné reflexe, inspirace metod a námětů, kreativita v akci, indoorové a outdoorové hry.
Hodinová dotace: 8/20 vyučovacích hodin
Počet účastníků, cílová skupina: 15 účastníků (pedagogové MŠ, ZŠ, SŠ, pedagogové volného času, asistenti pedagoga, vychovatelé)
Lektor: Mgr. Pavel Rampas
Místo: pracoviště DDM hl. m. Prahy či dle domluvy
Cena: 900 Kč/osoba

Také by vás mohlo zajímat:


  Notice: Undefined variable: _i in /home/ddmpraha/web/ddmpraha.cz/modul/stranka/hl.php on line 197
 • Krmení mangusty trpasličí

  VÍCE INFORMACÍ
 • Nekrmte cizí koně

  VÍCE INFORMACÍ
 • Odměny z bodového systému

  VÍCE INFORMACÍ
 • Divadelní soubor Opona doplňuje členy!

  VÍCE INFORMACÍ
 • Informace pro kroužky

  VÍCE INFORMACÍ