DDM hl. m. Prahy
ŠESTKAfest
Fakultní zařízení Univerzity Karlovy
ŠESTKAfest

Lektoři

Mariana Zacharová
lektorka workshopu Improvizuj!

Mariana je lektorka, improvizátorka, herečka a moderátorka. V rámci divadelních kurzů se věnuje především improvizaci. Sama je zakládající členkou improvizační divadelní skupiny Meandry, mohli jste ji vidět v divadla Karla Hackera v pražských Kobylisích. Vystudovala psychologii a sociologii na VŠE v Praze a FTVS UK. Spolupracovala s Prázdninovou školou Lipnice a na Stadionu mládeže DDM hl. m. Prahy se dlouhá léta věnovala přípravě malých atletů.

Eva Hadravová
lektorka workshopu Mluvící literatura. Dílna tvorby audioknížky

Eva je absolventka katedry výchovné dramatiky DAMU a FF UK, kde v současné době navazuje ve studiu prvního ročníku doktorátu, obor obecná a srovnávací literatura. V mimoškolním čase se stává elévkou Českého rozhlasu, tvoří autorská divadelní představení pro školy, je vedoucí zájmových divadelních souborů a lektorkou individuální hlasové výchovy. Čtvrtým rokem pravidelně načítá audioknihy pro nevidomé v knihovně a tiskárně K. E. Macana.

Josef Pekárek 
lektor Redakce časopisu

Vystudoval vizuální kulturu a dramatickou výchovu. Aktivně se věnuje tvorbě dětských inscenací. Připravuje s žáky na základní škole školní časopis zaměřený na jejich uměleckou tvorbu a kreativitu. Libuje si v loutkovém divadle. A největší radost mu dělá prohlížení a čtení nádherných knih nebo výroba notesů.

Petr Biel – Klaun Bailo
lektor workshopu Vtelěhrátky

Vystudoval Akademii múzických umění v Praze, obor nonverbalní divadlo. Působí jako lektor v Cirqueonu, o. p. s. a jako pedagog na Zlínské vyšší odborné škole umění. Vystupoval ve Francii, Německu, Slovinsku, Slovensku, Belgii, Bulharsku a ČR. Ve své práci kombinuje zájem o činohru, komediální herectví, pantomimu a cirkus. V současnosti se především, ale ne pouze, prezentuje v  sólových klauneriích pod uměleckým jménem Klaun Bailo.

Kateřina Žarnikov 
moderátorka Diskusního klubu

Od mala mě zajímalo divadlo. Dlouho jsem chodila do dramaťáku na ZUŠ Žďár nad Sázavou a shodou šťastných náhod jsem se po pár letech sama stala učitelkou LDO na ZUŠ Jana Štursy v Novém Městě na Moravě. Souběžně s prací jsem vystudovala obor dramatická výchova na DAMU v Praze. V současné době pracuji na projektech dramatické výchovy pro nejrůznější věkové skupiny v EduDrama Bratislava. 

Také by vás mohlo zajímat:

 • Zachraňujeme korely chocholaté

  VÍCE INFORMACÍ
 • Divadelní soubor Opona doplňuje členy!

  VÍCE INFORMACÍ
 • Klientské účty a přihlašování do kroužků a na tábory

  VÍCE INFORMACÍ
 • Zálohy na letní tábory

  VÍCE INFORMACÍ
 • Jízdárenské cviky

  VÍCE INFORMACÍ
Zemřel Oto Maget
Ve věku 85 let zemřel bývalý ředitel DDM hl. m. Prahy pan PhDr. Oto Maget. Poslední rozloučení se koná 28. 5. ve 13 hodin v Ústřední obřadní síni na hřbitově Olšany.