DDM hl. m. Prahy
ŠESTKAfest
Fakultní zařízení Univerzity Karlovy
ŠESTKAfest

Workshopy

I = Improvizuj!
lektorka: Mariana Zacharová

pro děti od 9 let

Workshop divadelní improvizace, který tě naučí, že improvizovat neznamená odbýt přípravu, ale být připraven na cokoliv, co přijde!
Ukážeme malým i velkým, jak je možné se zdokonalovat v mluveném projevu, jak se nebát přijít s vlastním nápadem a zároveň přijmout a rozvinout dobrý nápad parťáka, co je klíčem k úspěchu rychlé reakce, a že slova nejsou to jediné, co za člověka mluví.

M = Mluvící literatura. Dílna tvorby audioknížky.
lektorka MgA. Eva Hadravová

pro děti od 9 let (dítě zvládá čtení textu)

„Mluvíš jako kniha“ – už jste to někdy o sobě slyšeli? A co když vám dotyčný tazatel nechce sdělit, že jste přemoudřelí, ale že skutečně „mluvíte jako kniha“? To se vám po prožití této tvůrčí dílny může jednoduše stát. Společně si vybereme a „rozmluvíme“ literární text, aby si každý mohl na památku odnést drobnou nahrávku společně vytvořené audioknížky.

V = Vtělehrátky
lektor: Petr Biel – Klaun Bailo
pro děti od 6 do 10 let

Co je naše tělo? Jaké má možnosti a jaké naopak omezení? Jak se o něj starat a jak ne? To vše se děti dozví na workshopu Vtělehrátky, kde se pomocí her a jednoduchých technik seznámí s fungováním vlastního těla, rytmikou, vnímáním prostoru a prací s objektem.

R = Redakce časopisu aneb novinářský pohled na festival
lektor: Josef Pekárek

pro děti od 8 let

Novinářský pohled na přehlídku – články, fotografie, vlastní postřehy, autorské texty, rozhovory a další redaktorské lahůdky. Účastníci workshopu se budou podílet na tvorbě několika čísel časopisu, který bude během přehlídky vycházet.
Časopisy předchozích ročníků

 

 

 

Také by vás mohlo zajímat:

 • Výuková videa Stanice techniků

  VÍCE INFORMACÍ
 • Kůň (Equus caballus)

  VÍCE INFORMACÍ
 • Jóga po síti

  VÍCE INFORMACÍ
 • Kolika

  VÍCE INFORMACÍ
 • 11. května – otevření zájmových kroužků

  VÍCE INFORMACÍ
Zemřel Oto Maget
Ve věku 85 let zemřel bývalý ředitel DDM hl. m. Prahy pan PhDr. Oto Maget. Poslední rozloučení se koná 28. 5. ve 13 hodin v Ústřední obřadní síni na hřbitově Olšany.