DDM hl. m. Prahy
ŠESTKAfest
ŠESTKAfest

Workshopy

K) Klaunský workshop (lektorka Mirka Vydrová – zdravotní klaun, loutkoherečka)
P) Příběhy aneb Najdi svého hrdinu (lektorka Markéta Holá – vypravěčka, lektorka storytellingu)
R) Redakce časopisu (lektor Josef Pekárek – pedagog dramatické výchovy a školních časopisů)
M) Paměť jsme my – uzavřený workshop. Pouze pro účastníky dlouhodobého projektu Paměť jsme my.

Klaunský workshop
Být chvilku  klaunem – a dělat srandu pro druhé. Co všechno musí klaun umět – a jaké to je, aby opravdu vyvolal smích u diváků? Můžete si to tak trochu zkusit a dozvědět se něco o klaunech i na vlastní kůži.

lektorka: MgA. Miroslava Vydrová.
Vytvořila spolu s druhými několik klaunských představení, která se hrála nejen v Čechách. Je také už 17 let zdravotní klaunkou – navštěvuje nemocné děti v nemocnicích (jako sestra Svíčková). Kromě toho má svoje malé loutkové divadélko Bořivoj. Řídí se heslem – kdo se směje nemůže být špatný člověk

Příběhy aneb Najdi si svého hrdinu
Kdo je to hrdina? Jak můžou vypadat autorské příběhy o hrdinství?
Vyzkoušejte si během dílny základní cvičení a hry z oblasti vypravěčství. Seznámíme se se stavbou příběhu, pomocí níž si sami vytvoříte vlastní hrdinský příběh a vyzkouší si, jaké to je sám vyprávět. Zjistíte, že autorské psaní může být zábava a zkusíte si své příběhy poutavě vyprávět. Jak vtáhnout okolí do světa své fantazie potřebuje vědět každý, kdo pracuje s příběhem.

lektorka: Mgr. Markéta Holá 
Lektorka a vypravěčka Spolku Storytelling, divadelní pedagožka a logopedka. Absolventka kurzů storytellingu se zahraničními lektory, stážistka na norském vypravěčském festivalu Fortellerfestivalen. Zaměřuje se na vyprávění a vedení dílen na školách i v divadlech. 

Redakce časopisu
Novinářský pohled na přehlídku – články, fotografie, vlastní postřehy, autorské texty, rozhovory a další redaktorské lahůdky. Účastníci workshopu se budou podílet na tvorbě několika čísel časopisu, který bude během přehlídky vycházet.

lektor: Mgr. et  MgA. Josef Pekárek
Vystudoval vizuální kulturu a dramatickou výchovu. Aktivně se věnuje tvorbě dětských inscenací. Připravuje s žáky na základní škole školní časopis zaměřený na jejich uměleckou tvorbu a kreativitu. Libuje si v loutkovém divadle. A největší radost mu dělá prohlížení a čtení nádherných knih nebo výroba notesů.

Paměť jsme my (uzavřený workshop)
Workshop pouze pro účastníky dlouhodobého projektu Paměť jsme my.

lektorky: Tamara Pomoriški a Josefína Formanová

Také by vás mohlo zajímat:

 • Lhotka 2019 v obrazech

  VÍCE INFORMACÍ
 • StejšnUM 2019

  VÍCE INFORMACÍ
 • Přihlašování na letní tábory je v plném proudu!

  VÍCE INFORMACÍ
 • Hudební tábor

  VÍCE INFORMACÍ
 • Konec školního roku ve Stanici techniků

  VÍCE INFORMACÍ