DDM hl. m. Prahy
ŠESTKAfest
Fakultní zařízení Univerzity Karlovy
ŠESTKAfest

Workshopy

I = Improvizuj!
lektorka: Mariana Zacharová

pro děti od 9 let

Workshop divadelní improvizace, který tě naučí, že improvizovat neznamená odbýt přípravu, ale být připraven na cokoliv, co přijde!
Ukážeme malým i velkým, jak je možné se zdokonalovat v mluveném projevu, jak se nebát přijít s vlastním nápadem a zároveň přijmout a rozvinout dobrý nápad parťáka, co je klíčem k úspěchu rychlé reakce, a že slova nejsou to jediné, co za člověka mluví.

M = Mluvící literatura. Dílna tvorby audioknížky.
lektorka MgA. Eva Hadravová

pro děti od 9 let (dítě zvládá čtení textu)

„Mluvíš jako kniha“ – už jste to někdy o sobě slyšeli? A co když vám dotyčný tazatel nechce sdělit, že jste přemoudřelí, ale že skutečně „mluvíte jako kniha“? To se vám po prožití této tvůrčí dílny může jednoduše stát. Společně si vybereme a „rozmluvíme“ literární text, aby si každý mohl na památku odnést drobnou nahrávku společně vytvořené audioknížky.

V = Vtělehrátky
lektor: Petr Biel – Klaun Bailo
pro děti od 6 do 10 let

Co je naše tělo? Jaké má možnosti a jaké naopak omezení? Jak se o něj starat a jak ne? To vše se děti dozví na workshopu Vtělehrátky, kde se pomocí her a jednoduchých technik seznámí s fungováním vlastního těla, rytmikou, vnímáním prostoru a prací s objektem.

R = Redakce časopisu aneb novinářský pohled na festival
lektor: Josef Pekárek

pro děti od 8 let

Novinářský pohled na přehlídku – články, fotografie, vlastní postřehy, autorské texty, rozhovory a další redaktorské lahůdky. Účastníci workshopu se budou podílet na tvorbě několika čísel časopisu, který bude během přehlídky vycházet.
Časopisy předchozích ročníků

 

 

 

Také by vás mohlo zajímat:

 • CPD

  VÍCE INFORMACÍ
 • Změna dne konání výtvarných kroužků pro předškoláky a školáky

  VÍCE INFORMACÍ
 • Jízdárenské cviky

  VÍCE INFORMACÍ
 • Probíhá zápis do školky CPD Vlaštovka 2020/21

  VÍCE INFORMACÍ
 • Zachraňujeme korely chocholaté

  VÍCE INFORMACÍ