Centrum informací a projektů
Středisko informací a projektů
Fakultní zařízení Univerzity Karlovy
Středisko informací a projektů

Aktivity SIP

Středisko informací a projektů (SIP) zastřešuje a koordinuje několik projektů navazujících na pravidelnou činnost DDM hl. m. Prahy napříč středisky. 
SIP je také prostor pro realizaci nových nápadů. Celoroční projekty i jednorázové akce reagují na aktuální situaci ve vzdělávání a společnosti.
Blíže se můžete podívat na akce našeho střediska zde.

 

 

 

 

 

SOČ
SOČka neboli Středoškolská odborná činnost je soutěž projektů středoškolských studentů, jde o takový “inkubátor”. SOČku pořádá Národní pedagogický institut, DDM hl. m. Prahy je garantem krajského kola. Více o přihlašování a průběhu soutěže naleznete zde.   
Dlouhomladí
Dlouhomladí je projekt, v rámci kterého senioři navštěvují několik kurzů, které začínají vždy v říjnu. Jedná se třeba o tvůrčí psaní, zahradničení, kurz psaní na PC, zdravotní cvičení s prvky jógy nebo keramiku. Velmi oblíbený je Výletník – pravidelné vycházky do přírody. Více informací na: https://ddmpraha.cz/dlouho-mladi
Centrum podpory nadání
Centrum podpory nadání nabízí systém práce s nadanými dětmi – cílenou, dlouhodobou podporu studentům, rodičům i pedagogům. Díky tvůrčímu a všestrannému prostředí středisek DDM hl. m. Prahy může díky CPN zájmová činnost získat rozsah celoživotního vzdělávání. www.podporanadani.cz
Spolupráce s pedagogickými školami
ICM DDM hl. m. Prahy již několik let spolupracuje se středními a vysokými školami. Především se školami pedagogicky zaměřenými, jejichž studenti k nám přichízejí na exkurze a také si u nás plní studentské praxe.
Pen and Story
Pen and Story (s podtitulem “napiš příběh v angličtině”) je soutěž pro žáky základních škol, kterou pořádá nakladatelství Pinwheels, DDM hl. M. Prahy a Nadační fond Svoboda. Soutěží se v kategorii psaná povídka a komiks. Projekt přináší inspiraci k literární tvorbě, užívání angličtiny a setkávání tvůrců.
Tiskové zprávy
Krajské kolo SOČ - Středoškolské odborné činnosti Projekt Dlouhomladí má za sebou další úspěšnou sezonu Celostátní kolo SOČ Krajské kolo SOČ – Středoškolské odborné činnosti Starej se o svý kolo Malé řečniště Mozaika vzpomínek Knihu za knihu
Organizace, se kterými spolupracujeme
Mezinárodní aktivity
V rámci mezinárodních aktivit organizujeme a koordinujeme výměnné pobyty dětí a mládeže. Z velké části jsou realizovány díky podpoře Česko-německého fondu budoucnosti. 

Také by vás mohlo zajímat:


  Notice: Undefined variable: _i in /home/ddmpraha/web/ddmpraha.cz/modul/stranka/hl.php on line 197
 • Zachraňujeme korely chocholaté

  VÍCE INFORMACÍ
 • Vrch Petřín

  VÍCE INFORMACÍ
 • Služba převádění ze škol na kroužek je osvědčená cesta pro nejmladší školáky

  VÍCE INFORMACÍ
 • Adventní den s techniky

  VÍCE INFORMACÍ
 • Hackuj jako profík!

  VÍCE INFORMACÍ