Mezinárodní aktivity

V současné době není jasné, zda a za jakých podmínek bude možné pořádat mezinárodní aktivity také ve školním roce 2021/22. Aktuální informace proto budeme uveřejňovat na webových stránkách.

Každoročně pořádáme několik mezinárodních pobytových akcí
Principem výměnných pobytů je setkání dvou skupin dětí/studentů, kdy jsou všichni společně ubytovaní a absolvují připravený program. Jeden rok hostíme v Praze, další rok cestujeme do zahraničí.
Jde o výbornou příležitost strávit týden v mezinárodním prostředí a procvičit se v cizích jazycích.
V současné době realizujeme tyto pobyty:

  • Praha – Bonn pro věkovou skupinu 15–19 let, program je zaměřený na možnosti volnočasových aktivit
  • Praha – Lipsko pro věkovou skupinu 11–15 let, program zaměřený na tanec a divadlo
  • Waldcamp – mezinárodní víkendové setkání u Frankfurtu na Odrou

Hledáme další možnosti a partnerské organizace v zahraničí, máte-li nápad, budeme rádi!
Naše česko-německé výměnné pobyty jsou realizovány díky podpoře Česko-německého fondu budoucnosti.

Praha – Bonn (pro věkovou skupinu 15–19 let)
Tradiční týdenní pobyt česko-německé skupiny. Jeden rok hostíme my, druhý rok cestujeme do Německa. Skupina SŠ žáků z Prahy a Bonnu stráví 6 dní v Praze (v Bonnu), společně bydlí a absolvují program zaměřený na možnosti trávení volného času (v letošním programu je například adventure game v TEPfactor, sport, galerie, den s neziskovkou, procházky večerní Prahou a další). Příští rok se skupina opět sejde v Bonnu.  
Jde o výbornou příležitost procvičit si němčinu i angličtinu a strávit několik zajímavých dní v mezinárodním prostředí bez velkého cestování. 

Praha – Lipsko (pro děti ve věku 10–15 let)
Tradiční týdenní pobyt česko-německé skupiny. Jeden rok hostíme my, druhý rok cestujeme do Německa. Skupina starších ZŠ žáků z Prahy a Lipska stráví 6 dní v Praze (v Lipsku), společně bydlí a absolvují program. V posledních letech byl zaměřený na tanec a divadlo, letos německá partnerská organizace plánuje “outdoor”.  
Děti se domlouvají německy, anglicky, překládáme. Nejdůležitější je, že se učí vnímat mezinárodní prostředí jako přirozenou věc, ve které se díky podobným pobytům učí zorientovat.  

Waldcamp
Jako hosté se každoročně účastníme tohoto mezinárodního setkání “na zelené louce”. Jde o třídenní akci u Frankfurtu nad Odrou, sjíždí se děti z Německa, Polska a České republiky.