DDM hl. m. Prahy
Středoškolská odborná činnost
Fakultní zařízení Univerzity Karlovy
Středoškolská odborná činnost

12 – Tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie

  Ing. Ondřej Mandík

Je ředitelem Střední průmyslové školy elektrotechnické v Ječné. Zabývá se předmětovou a oborovou didaktikou, informatikou a také chovem včel. Mimo účasti v krajském kole Středoškolské odborné činnosti je i členem ústřední komise SOČ. Tuto soutěž považuje za jednu z nejúžasnějších v celé Evropě, protože stejně dobře podporuje jak rigorózní vědeckou činnost, tak i kreativní a inovativní přístup. Pomáhá mladým lidem ukazovat, jak skvělé projekty umíme v České republice tvořit. 

 Mgr. Roman Neruda, CSc.

Roman Neruda pracuje v Ústavu informatiky AV ČR a přednáší na Matematicko-fyzikální fakultě UK v Praze.Věnuje se umělé inteligenci, strojovému učení a evolučním algoritmům. Se SOČ je spojen od vzniku samostatného oboru 18 – informatika v roce 2008, odkdy působí jako předseda oborové poroty v celostátním kole. 

 Bc. Petr Bittner 

Vystudoval obor speciální pedagogika – etopedie. Velkou část své profesní kariéry se věnoval sociální a terapeutické práci s ohroženými rodinami, dětmi a mladými lidmi. Nyní se profesně zabývá také 3D grafikou a programování počítačových her. Zajímají jej také multimédia a nové technologie. V porotě SOČ zasedl loni poprvé a překvapila ho vysoká úroveň přihlášených prací středoškoláků v IT oblasti. Považuje to za skvělou formu, jak podpořit talentované a nadané studenty z řad středoškoláků a dává to smysl i z hlediska jejich dalšího profesního života, kdy úspěch v SOČ může být zajímavým pro budoucí zaměstnavatele. 

 

Také by vás mohlo zajímat:


  Notice: Undefined variable: _i in /home/ddmpraha/web/ddmpraha.cz/modul/stranka/hl.php on line 197
 • Noc a den v DDM

  VÍCE INFORMACÍ
 • Platby kroužků na druhé pololetí školního roku 2021/22

  VÍCE INFORMACÍ
 • Jak na přivolání?

  VÍCE INFORMACÍ
 • Známe téma letošní soutěže "Foto na šňůře"

  VÍCE INFORMACÍ
 • Ledová plocha se i letos těší na bruslaře!

  VÍCE INFORMACÍ