DDM hl. m. Prahy
Středoškolská odborná činnost
Fakultní zařízení Univerzity Karlovy
Středoškolská odborná činnost

03 – Chemie

 Prof. Ing. Jaroslav Kvíčala, CSc.

Prof. Jaroslav Kvíčala pracuje na Ústavu organické chemie Fakulty chemicko-technologické VŠCHT Praha. Zabývá se organickou chemií fluorovaných sloučenin se zaměřením na fluorové recyklační metody, metatezi fluoralkenů, chemii stálých dusíkatých karbenových ligandů a nová nukleofilní fluorační činidla na bázi hypervalentních sloučenin křemíku. Dále se zajímá o výpočetní chemii a heteronukleární NMR spektroskopii. Aktivně participuje v organizaci chemické olympiády jako člen Krajského výboru chemické olympiády, což ho také dovedlo k účasti v porotě SOČ. 

 Ing. Tomáš Pekárek, Ph.D.

Po vystudování magisterského a doktorského programu na VŠCHT Praha, obor Analytická chemie, nastoupil do farmaceutické společnosti Zentiva, dříve Léčiva. V této společnosti pracuje bezmála 18 let na pozici specialisty v oddělení vývoje, kde se věnuji zejména technikám molekulové spektroskopie, mikroskopii ve viditelné oblasti spektra, elektronové mikroskopii a analýzám velikosti částic. Středoškolská odborná činnost je pro něho již přes patnáct let možností žasnout nad vědomostmi soutěžících v různých oblastech chemie a jejich zápalem pro nová poznání. 

 Ing. Irena Hoskovcová, CSc. 

K zájmu o chemii ji přivedli zapálení učitelé už na gymnáziu. Vystudovala pražskou VŠCHT, pracovala pár let ve výzkumu v Akademii věd a pak se vrátila zpět "na místo činu" a dodnes učí na VŠCHT Praha. Učí anorganickou chemii v bakalářském stupni a koordinační chemii v magisterském, v čase vyhrazeném vědě se věnuje zkoumání redoxních vlastností koordinačních sloučenin. Velmi se těší ze setkávání s mladými nadšenci při akcích jako je SOČ – leccos nového se dozví a znovu se zaraduje, že dobrých chemiků bude čím dál tím více. 

Také by vás mohlo zajímat:


  Notice: Undefined variable: _i in /home/ddmpraha/web/ddmpraha.cz/modul/stranka/hl.php on line 197
 • SKLENÍK A TROPICKÉ TERÁRIUM

  VÍCE INFORMACÍ
 • Volná místa v kurzu taoistických a jógových cvičení pro dospělé

  VÍCE INFORMACÍ
 • Vrch Petřín

  VÍCE INFORMACÍ
 • Jak na přivolání?

  VÍCE INFORMACÍ
 • Aktuální covidová opatření

  VÍCE INFORMACÍ