DDM hl. m. Prahy
Středoškolská odborná činnost
Fakultní zařízení Univerzity Karlovy
Středoškolská odborná činnost

07 – Zemědělství, potravinářství, lesní a vodní hospodářství

 Ing. Barbora Kurkinová 

Vystudovala jsem Fakultu agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů na České zemědělské univerzitě. Při svých studijních praxích jsem získala zkušenosti z veterinárních ordinací a také jsem prošla různými zoologickými zahradami, které mi velmi přirostly k srdci. Momentálně je moje pracovní uplatnění ve Stanici přírodovědců DDM hl. m. Prahy, kde se věnuji pedagogické a grantové činnosti. Každoročně se podílím na tvorbě našich přírodovědných akcí a táborů. Ve volném čase se věnuji především svojí rodině a mým velkým "koníčkem" je kynologie a náš Flat Coated Retriever. SOČ se letos účastním již potřetí a je to pro mě vždy výzva, jak si rozšířit obzory. Moc mě baví ta horlivost mladých studentů a jejich nadšení do práce. 

 RNDr. Vlasta Coufalová  

Vystudovala jsem obor Učitelství biologie a geologie na Přírodovědecké fakultě UK. Pracuji na Stanici přírodovědců DDM hl. m. Prahy, kde jsem začínala vést geologický kroužek už během svého studia. Moje "první děti" už mají vystudované vysoké školy nebo mají geologii dál jako koníček. V porotě SOČ se se mnou studenti potkávají už od roku 2003. 

 Ing. David Lukáč 

Už šestým rokem pracuji pro společnost EKO-KOM, která zajišťuje systém třídění a recyklace obalových odpadů pro celou ČR. Věnuji se analýze celého systému, vývoji třídění odpadů a rozvoji recyklace. Pražského kola SOČ se jako porotce účastním od roku 2016 a každý rok jsem velmi mile překvapen kvalitou prací, které mohu hodnotit, a hlubokým zájmem všech účastníků o svá vybraná témata. Pokaždé jsem velmi hrdý, když vidím upřímný zájem studentů o naše životní prostředí a vědu – díky tomu vím, že svět má naději být v budoucnu lepším místem pro život. 

 Ing. Michal Plundra 

Mým celoživotním středem zájmů je biologie, profesním zaměřením především ekologie, krajinářství, navrhování a tvorba přírodních zahrad. Nejsem vědec z laboratoře zkoumající podstatu žití, spíš nadšený pozorovatel života a jeho účastník. K tomuto přístupu se snažím vést i děti při vyučování přírodopisu a vedení volnočasových aktivit. SOČ, na které jsem přítomen již čtvrtým rokem, je pro mě setkání s budoucností. S lidmi, kteří našli svůj zájem a ve světě se neztratí. 

 

Také by vás mohlo zajímat:


  Notice: Undefined variable: _i in /home/ddmpraha/web/ddmpraha.cz/modul/stranka/hl.php on line 197
 • Volná místa v kurzu taoistických a jógových cvičení pro dospělé

  VÍCE INFORMACÍ
 • Nemáte možnost doma chovat krokodýla, poníka, klokana či varana?

  VÍCE INFORMACÍ
 • Volná místa v kroužcích šití

  VÍCE INFORMACÍ
 • OTEVÍRACÍ DOBA

  VÍCE INFORMACÍ
 • VOLNÁ MÍSTA V KROUŽCÍCH

  VÍCE INFORMACÍ