DDM hl. m. Prahy
Středoškolská odborná činnost
Fakultní zařízení Univerzity Karlovy
Středoškolská odborná činnost

08 – Ochrana životního prostředí

 RNDr. Vlasta Coufalová  

Vystudovala jsem obor Učitelství biologie a geologie na Přírodovědné fakultě UK. Pracuji na Stanici přírodovědců DDM hl. m. Prahy, kde jsem začínala vést geologický kroužek už během svého studia. Moje "první děti" už mají vystudované vysoké školy nebo mají geologii dál jako koníček. V porotě SOČ se se mnou studenti potkávají už od roku 2003. 

 Ing. David Lukáč 

Už šestým rokem pracuji pro společnost EKO-KOM, která zajišťuje systém třídění a recyklace obalových odpadů pro celou ČR. Věnuji se analýze celého systému, vývoji třídění odpadů a rozvoji recyklace. Pražského kola SOČ se jako porotce účastním od roku 2016 a každý rok jsem velmi mile překvapen kvalitou prací, které mohu hodnotit, a hlubokým zájmem všech účastníků o svá vybraná témata. Pokaždé jsem velmi hrdý, když vidím upřímný zájem studentů o naše životní prostředí a vědu – díky tomu vím, že svět má naději být v budoucnu lepším místem pro život. 

 Ing. Michal Plundra 

Mým celoživotním středem zájmů je biologie, profesním zaměřením především ekologie, krajinářství, navrhování a tvorba přírodních zahrad. Nejsem vědec z laboratoře zkoumající podstatu žití, spíš nadšený pozorovatel života a jeho účastník. K tomuto přístupu se snažím vést i děti při vyučování přírodopisu a vedení volnočasových aktivit. SOČ, na které jsem přítomen již čtvrtým rokem, je pro mě setkání s budoucností. S lidmi, kteří našli svůj zájem a ve světě se neztratí. 

Také by vás mohlo zajímat:


  Notice: Undefined variable: _i in /home/ddmpraha/web/ddmpraha.cz/modul/stranka/hl.php on line 197
 • Platby kroužků na druhé pololetí školního roku 2021/22

  VÍCE INFORMACÍ
 • SKLENÍK A TROPICKÉ TERÁRIUM

  VÍCE INFORMACÍ
 • Služba převádění ze škol na kroužek je osvědčená cesta pro nejmladší školáky

  VÍCE INFORMACÍ
 • Přihlašování na letní tábory 2022

  VÍCE INFORMACÍ
 • Vrch Petřín

  VÍCE INFORMACÍ