DDM hl. m. Prahy
Středoškolská odborná činnost
Fakultní zařízení Univerzity Karlovy
Středoškolská odborná činnost

09 – Strojírenství, hutnictví a doprava

 Doc. Ing. Martin Novák, Ph.D. 

Absolvent Fakulty strojní ČVUT v Praze, obor přístrojová a řídicí technika. Na stejném ústavu získal také doktorský titul, a to v oboru technická kybernetika, a později i docenturu v oboru řízení strojů a procesů. Jeho hlavní specializací jsou mikroprocesorové systémy, řídicí systémy, elektrické stroje, výkonová elektronika, senzorika a využití ve strojírenství. Studentské odborné činnosti se věnuje proto, že ho baví podporovat aktivity a prezentace nadšených studentů, kteří rádi dělají něco zajímavého navíc mimo své školní aktivity. V rámci komise SOČ pro Prahu působí několik posledních let, od loňského roku je také předsedou komise pro strojírenství v celostátní SOČ. Od letošního roku je odborný garantem Studentské tvůrčí činnosti na Fakultě strojní ČVUT. 

 Ing. Richard Čech 

Dlouhodobě působím jako vedoucí kroužku železničních modelářů v DDM. Železniční doprava provázela také má studia na ČVUT a Dopravní fakultě Jana Pernera v Pardubicích. Železnici jsem zůstal věrný i v mém profesním životě, kdy jsem působil v provozních a obchodních odděleních několika českých železničních dopravců. Porotcem SOČ jsem potřetí a i tentokrát se budu těšit na zajímavá dopravní i technická témata. 

 Ing. Norbert Dolejš 

Technický lektor firmy Renault Česká republika, který v minulosti pracoval ve vývoji technologií výroby dílů z kompozitních materiálů pro Airbus a Boeing a vedl Oddělení technického vzdělávání. Vystudoval FS ČVUT obor Mechanika a mechatronika, MUVS ČVUT obor Učitelství odborných předmětů a dále se věnuje slaboproudé elektronice a psychologii. Je členem Mensy ČR. K SOČ ho přivedla snaha o rozvoj a podporu nadaných studentů. 

 

Také by vás mohlo zajímat:


  Notice: Undefined variable: _i in /home/ddmpraha/web/ddmpraha.cz/modul/stranka/hl.php on line 197
 • Pravidla bodového programu (klientský účet)

  VÍCE INFORMACÍ
 • Ledová plocha se i letos těší na bruslaře!

  VÍCE INFORMACÍ
 • Nadchla ji analogová fotografie

  VÍCE INFORMACÍ
 • Vrch Petřín

  VÍCE INFORMACÍ
 • VOLNÁ MÍSTA VE ŠKOLCE

  VÍCE INFORMACÍ