DDM hl. m. Prahy
Středoškolská odborná činnost
Středoškolská odborná činnost

Aktuální informace pro soutěžící

Osobní prezentace je nahrazena videem, které obsahuje prezentaci vč. komentáře autora a je novou povinnou součástí přihlášky SOČ. Pokyny pro natočení videa s prezentací a návod na zveřejnění na youtube.com, naleznete zde. Soutěžící musí vložit odkaz na video s prezentací do elektronického přihlašovacího systému (mezi jednotlivými koly je možné video upravovat). Pro vložení videa je třeba se přihlásit do přihlášky a následně v části “Krok 4: Videoprezentace” vložit do přihlášky odkaz na portál YouTube.com

Soutěžící netiskne přihlášku. Netiskne soutěžní práci a nepředkládá ji organizátorům vyšších postupových soutěžních kol. Vše bude uloženo pouze v elektronickém systému. 

Obhajoby prací na úrovni okresního, krajského a celostátního kola budou probíhat online s využitím fóra SOČ. Garant soutěžního kola vyhlásí den a čas obhajob a rozešle soutěžícím odkaz na výše uvedené diskuzní fórum. Porota oznámí soutěžícím termín obhajoby, která bude probíhat formou diskuse zveřejněné v diskusním fóru na webu SOČ, na které dostane soutěžící odkaz. Ve fóru budou zveřejněny doplňující otázky poroty a termín, do kdy má soutěžící na otázky odpovědět.
Porota v rámci neveřejného jednání stanoví pořadí prací, postup do vyššího kola apod. a předseda poroty výsledek zveřejní jako poslední příspěvek ve fóru.

Nejlepší tři soutěžící v oboru (1., 2., 3. místo) obdrží diplom, ostatní soutěžící obdrží osvědčení. Osvědčení a diplom budou opatřeny elektronickým podpisem a rozeslány e-mailem, případně bude vytvořen odkaz, na kterém bude možné si osvědčení stáhnout. Ceny budou uděleny v rámci možností od sponzorů. Na úrovni okresních kol, krajských kol a celostátní přehlídky nebudou uděleny ceny financované z prostředků MŠMT.

 
Sledujte web SOČ, na kterém budou všechny informace zveřejněné.

Návod na vytvoření prezentace
Návod na vytvoření videa
Návod na zveřejnění videa 

Také by vás mohlo zajímat:

 • Výuková videa Stanice techniků

  VÍCE INFORMACÍ
 • Úvod do programu Scratch pro začátečníky

  VÍCE INFORMACÍ
 • Akvárium jako podvodní zahrádka

  VÍCE INFORMACÍ
 • Tanec na dálku – taneční soutěž Karlínského Spektra

  VÍCE INFORMACÍ
 • Naši noví koně

  VÍCE INFORMACÍ