DDM hl. m. Prahy
Stadion mládeže
Stadion mládeže
přihlášení (kroužky, tábory)

Pohár ČSA žen 2017 – 2. turnajPo prvním turnaji jsme drželi 6. místo, a tak postup do Final Four rozhodně nebyl nemožný. Na pomoc nám přijela i Kristýna Korousová, která studuje v Dánsku a nemůže s námi tedy hrát celou sezonu. Poprosili jsme jí, aby nám napsala její zážitky z turnaje.

 

„V prvním zápase jsme nastoupily proti holkám z Tempa. Já jsem se po roce zase dostala na hřiště, tak jsem si to chtěla hlavně užít. A už první zápas nabídl pěkné drama. Ze začátku jsme mírně zaostávaly. Tempo se dostalo do vedení, ale postupně jsme začaly plnit mety a stáhly jsme pár bodů. Pořád jsme ale prohrávaly o několik bodů. Já jsem si v 5. směně udělala radost homerunem. Zápas jsme dorovnaly a dotáhly ho tak až do tie breaku. Bohužel se nám ale nepodařilo urvat vítězství. Tempo vyhrálo 9:8. I tak si ale myslím, že jsme předvedly dobrý výkon.

Ve druhém zápase jsme prohrály s Joudrs 10:0. Už po první směně jsme bohužel výrazně ztrácely. Dolehla na nás únava z tropického počasí a prvního zápasu, který nám sebral hodně sil.

 

V neděli brzy ráno jsme nedokázaly odpovědět na tvrdý ledenický útok a zápas jsme prohrály rozdílem 7:0.

V zápase o konečné umístění nás tedy opět čekalo Tempo. Počasí však bylo úplný opak soboty. Od rána pršelo a zápasy se hrály v dešti. Po dlouhém čekání jsme konečně proti Tempu nastoupily a myslím, že jsme jim trochu chtěly vrátit porážku ze soboty. Déšť byl ale opravdu vydatný, a tak byl zápas hned po začátku zrušen.“

 

Ženy tedy obsadily na tomto turnaji dělené 5. místo, které bohužel na postup do Final Four nestačilo.

 

Holky se tedy teď soustředí na konec základní části, kde se pokusí poskočit výše v tabulce, aby se dostaly do horní části pavouka – do play off.

Podobné články

Pražský šachový festival Zlatá Praha
Začátkem července se každý rok sjedou do Karlínského Spektra desítky malých i velkých šachistek a šachistů, aby poměřili své síly v několika kategoriích královského sportu.
Stepařský sál
Malý taneční sál se zrcadlem, plovoucí podlahou a audiotechnikou
Loděnice Vltava
Loděnice Vltava je detašovaným pracovištěm Karlínského Spektra umístěná na Libeňském ostrově.
Naše akce
Karlínské Spektrum nabízí široké spektrum akcí pro veřejnost. Na našich akcích jsou vítání předškoláci, školáci, rodiny s dětmi i senioři.
Jízdy na autodráze mohou zlepšit kognitivní funkce vašeho dítěte
O autodráze, kterou ve Stanici techniků máme, jste už možná slyšeli. Má osm drah a 40 metrů délky. V ČR je podobných autodrah přibližně 10. Tento článek není jen o autodráze jako sportu, ale rovněž i o ježdění na dráze jakožto činnosti zlepšující kognitivní funkce člověka.
Volnočasové aktivity na školách
Na ZŠ A. Čermáka a ZŠ E. Destinnové nabízíme výuku v hudebních i řemeslných kroužcích. Vedle lekcí hry na kytaru, ukulele i klavír se jedná o kroužek Muzikant, v němž učíme vztahu k hudbě za pomocí hry na různé hudební nástroje (klavír, kytara, flétna, drumben). Kromě hudebních kroužků je možné přihlásit se i na kroužek nazvaný Šití, móda, tvoření.
Ledová plocha se otevírá!
Ledová plocha na dvoře Karlínského Spektra zahajuje svůj provoz 11. 12. 2017. Sportování na ledě je umožněno veřejnosti každý všední den v čase 8–22 hodin (kromě rezervovaných časů kroužků a pronájmů) za symbolickou dvacetikorunu, o víkendech dle otevírací doby. Chcete mít jistotu, že je plocha volná? Pak volejte vrátnici: 222 333 888, kde mají k dispozici aktuální rozpis volných časů.
Dlouhomladí

Na jaře 2017 byly na střediscích DDM hl. m. Prahy otevřeny kurzy pro seniory – vždy podle zaměření střediska (počítače na Stanici techniků, zahradničení na Stanici přírodovědců, cvičení na Stadionu mládeže...). V tvůrčím, komunitním prostředí bylo jen přirozené rozšířit nabídku aktivit napříč generacemi.