DDM hl. m. Prahy
Stanice přírodovědců
Stanice přírodovědců
Stanice přírodovědců

AktualityTábor pro budoucí novináře
Do nabídky táborů jsme přidali další kousek – tentokrát pro budoucí novináře s názvem "Hrajeme si na novináře".
Dny Prahy 5
V rámci Dnů Prahy 5 – konkrétně 15. až 25. května – proběhne spousta zajímavých akcí. Stanice přírodovědců se zapojí volným vstupem do skleníku s tropickými terárii a výjimečným otevřením dveří do místnosti Chovatelství.
Jarní plevel na talíři
Náš zahradník Michal Plundra radí, jak si zdarma obohatit jídelníček rostlinami, které jsou běžně považovány za plevel. A přitom obsahují spoustu důležitých vitamínů, minerálů a dalších potřebných látek.
Zápis do CPD zahájen
Naše Centrum pro předškolní děti zahájilo zápis dětí na nový školní rok – tedy 2018/19. Přečtěte si podmínky přijetí a kontaktujte nás.
Květnové sobotní kroužky
Každé sobotní dopoledne máme pro děti připravený zajímavý program v rámci kroužku Poznávání přírody. Přihlásit můžete své dítě buď na jednu vybranou lekci nebo třeba na 5 lekcí za sníženou cenu.
Víkend otevřených zahrad
Stanice přírodovědců se se svojí certifikovanou Přírodní zahradou zapojí do celorepublikové akce Víkend otevřených zahrad. Ve dnech 9. a 10. června bude tedy otevřeno i o víkendu a proběhnou také komentované prohlídky zahrady – a to vždy ve 12 a ve 14 hodin.
Oživte svůj kabát barevnou květinou
Podrobný fotopostup na výrobu originální brože do klopy. Nic náročného – vystačíte si s nůžkami, lepidlem a kolíčky. A materiál, ze kterého budeme tvořit? Filc – neboli slisované ovčí rouno.
Květnové číslo Zahradnických listů
V květnovém čísle se můžete např. dozvědět něco o chřestu lékařském a jeho pěstování. Jako malý dárek najdete v květnovém výtisku Zahradnických listů semínka jedné neobvyklé rostliny a opět také naučné kartičky o léčivých rostlinách.
Pořiďte si chameleona!
Uvažujete-li o tom, že byste si pořídili chameleona, poradím vám, jak na to – z pohledu laika. Když jsem hledala nějakou atrakci na svůj kancelářský stůl, aby se děti na chvíli zabavily, než s jejich maminkou v klidu vyřídím přihlášku do kroužku, padl los právě na něj. Je poměrně akční, důležité je, že ve dne nespí, legračně koulí očima (každým jinak) a když je malý, tak navíc srandovně chodí.
Zahradničení má u nás zelenou
Každý z nás zná pocity, které v něm vyvolávají vůně, barvy a tvary rostlin a květů při návštěvě rozkvetlé zahrady. Zahrady vnímáme jako uklidňující, relaxační, harmonizující a inspirativní prostředí, kde se cítíme dobře bez rozdílu věku. Naše stanice už léta umožňuje návštěvníkům takové pocity zažívat.