DDM hl. m. Prahy
Stanice přírodovědců
Stanice přírodovědců
přihlášení (kroužky, tábory)

Lednový výletKromě prohlídky výstavy je čeká i menší procházka Prahou.

Sraz bude v 9 hod., návrat v 16 hod., místo ještě upřesníme. Stejně tak jako cenu za vstup, kterou se snažíme s Triloparkem domluvit co nejnižší.

Rezervujte, prosím, dětem místa nejpozději do konce tohoto týdne. Není problém přibrat kamarády.

Víkendový turistický kroužek probíhá jednou měsíčně pod vedením různých lektorů. Program výletů je zveřejněn vždy na začátku měsíce. K zakoupení jsou i jednotlivé akce za 150 Kč.

Podobné články

Pět stovek závodníků v pražské Stromovce
Téměř pět stovek hřáčů, kteří přišli poměřit své síly mezi sebou ve stopovací hře Prahou křížem krážem, se sešlo v neděli 5. 11. 2017 ráno nebo po obědě před Planetáriem na pražském Výstavišti. Co celé hře předcházelo a jak si účastníci vedli?
Komentovaná prohlídka Stanice přírodovědců
Exkurze v areálu s odborným výkladem přizpůsobeným věku a zájmu skupiny. K vidění jsou expozice ve skleníku, tropickém teráriu, venkovní výběhy a klubovny s drobnými savci, ptáky a klubovna teraristiky.
Etologie
Základními způsoby chování živočichů (potravní, komfortní, ochranné, reprodukční, sociální chování a komunikace) a jejich příklady. Ukázka jednotlivých prvků chování u zvířat chovaných ve Stanici přírodovědců. 
Chemie
Program v dobře vybavené chemické laboratoři k doplnění školního výkladu. Je možné domluvit náročnější experimenty.
Soutěže
Pravidelně pořádáme několik soutěží: Botanickou a Floristickou soutěž, Pražský globus, Mladého zahrádkáře, Krokouše a Foto na šňůře.
Bylinky a léčivé rostliny
Pěstování a využití rostlin, bylinek a léčivek, některých druhů tradiční i netradiční zeleniny a ovoce, praktické ukázky a ochutnávka - bylinky všemi smysly. S možností zasazení vlastní bylinky.
Biologická olympiáda
Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy je odborným a organizačním garantem krajských kol v Praze.
Kameny v pražském metru
Vycházka několika stanicemi pražského metra. Poznávání leštěných hornin v obkladech a dlažbách zastávek. Pozorování jednotlivých minerálů a zkamenělin v leštěných horninách.